Motor Škoda 1203 - dobíjení

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Chudys
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 25, 2014 9:56 pm
Bydliště: Mimoň (Pertoltice)

Motor Škoda 1203 - dobíjení

#1 Nový příspěvek od Chudys »

Ahoj,
jsem tu nový ač už mi traktor doma stojí nějakou dobu. Dosud sem vždy nabíjel baterku ale časté starty na zahradě ji rychle vytlučou. Konečně sem se rozhoupal kouknout proč nedobíjí. Bylo tam dynamo 12V 22A 2200ot. (viz. foto) Otevřel jsem ho a k mému zděšení chybějí 2 uhlíky a ty zbylé dva už sou zbytečnost. Přijde mi že to dynamo tam někdo dal jen jako napínák ač bylo zapojené. Relé tam je PAL s dvouma cívkama. Nevypadá nějak poškozeně.

Od kamaráda mám alternátor 55A z traktora a zřejmě se stejný dával do š 120 a pod. Velikostně... by se tam nějak asi vtěstnal. Mělo by to cenu ? Nebo sehnat jiné dynamo. To dynamo je užší ale delší takže sem tam vejde. Altík je tip top a musel bych koupit kratší řemen nebo říznout výztuhu co zavazí. Alternátor ale nemá regulátor. Bylo by možné použít ten starý ? Co sjem tak četl asi to možné nebude. Ještě tu mám regulátor co lehce přebíjel 3fázovej z motocyklu. to je asi nepravděpodobné. Jde mi o to, zda tento alternátor má regulátor i s těma uhlíkama ? Zdálo se mi totiž že ty uhlíky tam někde jsou vidět :-/

Nejlepší by bylo kdybych a to mohl potom hodit světla. Ale hlavně abych to nemusel pořád dobíjet. Máte ještě někdo nějakej nápad ? Budu rád za každou radu. Jinak o traktoru se určitě poté někdy rozepíšu a pochlubím. Ještě tu mám frézu s motorem čz 150c.

Zatím díky a pokud jsem něco zapoměl (je to dost možné) napíšu více :)

Traktoru zdar! :rally:

Když už jsem to tak pokazil přikládám alespoň foto a chtěl bych tedy požádat zda by toto téma nešlo přesunout :red: Omlouvám se

http://jubka.rajce.idnes.cz/Traktor
Naposledy upravil(a) Chudys dne pát črc 25, 2014 10:21 pm, celkem upraveno 1 x.

samson3
Příspěvky: 337
Registrován: ned dub 28, 2013 8:50 am
Bydliště: Kratonohy

Re: Dobíjení - Motor 1203

#2 Nový příspěvek od samson3 »

Chudys: kup si alternátor z felicie a maš to i z regulátorem

Chudys
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 25, 2014 9:56 pm
Bydliště: Mimoň (Pertoltice)

Re: Dobíjení - Motor 1203

#3 Nový příspěvek od Chudys »

Ale já bych tam potřeboval klínovej řemen. Nebo by to šlo přehodit ? A obávám se že to bude hodně velký :red:

samson3
Příspěvky: 337
Registrován: ned dub 28, 2013 8:50 am
Bydliště: Kratonohy

Re: Dobíjení - Motor 1203

#4 Nový příspěvek od samson3 »

felicie ma klinovej i dražkovej jinak jdou přehodit

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobíjení - Motor 1203

#5 Nový příspěvek od exot »

K alternatoru musis mit spravny regulator nez resit tohle je lepsi jak je tu jiz psano altik s integrovanym regulatorem treba z nejakeho auta jak jse ti psal sz treba z fava

ale je dost mozne ze na puvodnim motoru byl remen 13 a vetsina tehle altiku maj10 remen
Naposledy upravil(a) exot dne pát črc 25, 2014 10:31 pm, celkem upraveno 1 x.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

samson3
Příspěvky: 337
Registrován: ned dub 28, 2013 8:50 am
Bydliště: Kratonohy

Re: Dobíjení - Motor 1203

#6 Nový příspěvek od samson3 »

vždyt to ríkám z feliny ta ho má vestavěnej

Chudys
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 25, 2014 9:56 pm
Bydliště: Mimoň (Pertoltice)

Re: Dobíjení - Motor 1203

#7 Nový příspěvek od Chudys »

Jo asi to tak bude nakonec. Teda podle místa. Nevim jak bude velkej a zda nebude něco překážet :red:

Uživatelský avatar
Stupka11
Příspěvky: 872
Registrován: pát bře 02, 2012 9:40 pm
Bydliště: Račice okr Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobíjení - Motor 1203

#8 Nový příspěvek od Stupka11 »

Neboj vleze se tam mam ho tam taky a vpohodě pěkně to dobíjí. :) :)

anonym639
Příspěvky: 809
Registrován: ned dub 01, 2012 8:41 am
Bydliště: Martin

Re: Dobíjení - Motor 1203

#9 Nový příspěvek od anonym639 »

Ale ked už máš ten 55a tak skús ten, regulátor stojí v mototechne pár korún.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Dobíjení - Motor 1203

#10 Nový příspěvek od DonKarlos »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat těch co už mají výměnu dynama za alternátor z Favorita za sebou, jakým zbůsobem řešili problém s rozdílnými řemenicemi. Na dynamu je tedy 13-tka řemen a na altíku je jen 10-tka řemen. Bylo potřeba nechat utočit novou řemenici, nebo na altík třeba pasovala ta z dynama?

Díky Karel

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Dobíjení - Motor 1203

#11 Nový příspěvek od DanculSK »

na favo altik ti 13-ka pasovat nebude, lebo ma kratsiu hriadelku.... vytocit podla original akurat na 13 remen
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Dobíjení - Motor 1203

#12 Nový příspěvek od DonKarlos »

Tak jsem si všimnul, že na mém motoře je ještě 17-tka řemen :-(. Nemáte někdo fotky s detailama zástavby Favoriťáckého altíku?

Díky Karel

Chudys
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 25, 2014 9:56 pm
Bydliště: Mimoň (Pertoltice)

Re: Dobíjení - Motor 1203

#13 Nový příspěvek od Chudys »

Takže včera jsem sehnal jkonečně alternátor z felcky. Narval jsem to tam. Musel jsem dát lehce větší řemenici...

Problém vidim v tom, že... Zapnu klíček kontrolka svítí a když nastartuju musim přidat otáčky a pak zhasne. Ale v večer jjsem si všiml že lehce doutná ta žárovička. Když měřim multákem kostra/kolík na altu tak ukazuje cca 14,4V Pokud však měřim na baterce nebo cestou k ní tak už je to asi 13,7V . Na traktoru kromě baterky a podsvícení teploměru neni žádnej spotřebič. Musim najít něco co bych mohl napíchnout s vetšim odběrem abych veděl jak se to bude chjovat. Jinak mne ted napadlo že kontrolka je 2W ale co jsem nekde četl má být přesně 1,2W... Může i toto zlobit ? Jinak uhlíky jsou už kratší tak i to mne napadlo.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Dobíjení - Motor 1203

#14 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ak sa môžem opýtať, akú remenicu si namontoval na ten altík? Kde si ju vzal, pasovala dobre? Práve riešim podobný problém, alternátor z favorita na Zetor 4611, potrebujem tam remenicu na 17-ku remeň. Pokial možno tak s tými propelkami, s ventilátorom. Doma som našiel dve remenice hlinníkové, zrejme zo škody 1202 a hrozne sú zodrané :( . Potreboval by som tú liatinovú z alternátora Zetora...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Dobíjení - Motor 1203

#15 Nový příspěvek od duchodce »

Projdi si celou kabeláž mezi altíkem a baterkou - tu silovou část.. Máš tam někde buď slabý kablík nebo špatný spoj. Při tomto úbytku, pokud je to jedno místo , tak by se mělo hřát.Dělají to někdy špatně zamačknutá očka.Pokud půjdeš spoj po spoji voltmetrem tak to místo najdeš . Může se ale stát že altík mezitím baterku dobije a úbytek zmizí/poteče malý proud/ , tak doporučuji rosvítit světla nebo jinak baterku zatížit a udržovat vyšší otáčky .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“