Identifikace elektromotoru

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Milosx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 03, 2012 9:59 pm
Bydliště: okr. Žilina

Re: Identifikace elektromotoru

#271 Nový příspěvek od Milosx »

Jasné ďakujem :) Tento kompresor je poctivá domáca výroba, tiež sa ku kompresoru všetko dorábalo. Zoženiem tam teda iný motor a remenicu prehodím. Som zvedavý na ten rozdiel lebo teraz keď ho zapnem tak to je len také brmm...brmm...brmm iba si tak poprdkáva :)

Akurát dneska som ho rozobral, dal aj dole hlavu a pozrám čo treba pretesniť alebo vyčistiť lebo je aj zamazaný od oleja. Všimol som si že je v zlom stave tesnenie medzi valcom a hlavou. Na tej časti z ventilmy (dve kruhové tesnenia). A podarilo sa mi ho aj doraziť, rozthnúť ho úplne. Bolo také čierne a neviem čím ho mám nahradiť. Mám iba asi 2mm hrubý klingerit alebo potom tesniaci papier čo sa dáva pod valce na motorku a medzi kartre. Vydžal by tam ten zelený tesniaci papier?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#272 Nový příspěvek od Terablick »

Papír stačí ;-). Maximálně ho namaž silikonem na motory (bejvá červenej, ale jsou asi všechny barvy i průhlednej :) ). Olej nad pístem je v pořádku (trochu, ne moc). V motoru se olej spálí, ale v kompresoru se musí vyfouknout se vzduchem, a proto je třeba mít filtr s odlučovačem ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Milosx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 03, 2012 9:59 pm
Bydliště: okr. Žilina

Re: Identifikace elektromotoru

#273 Nový příspěvek od Milosx »

Mám za kompresorom odlučovač a chytá aj vlhkosť a sem tam ju vypustím. Len aj ten sa chystám vymeniť, to je ešte taký starý čierny Jikov :) Kopresor je už ako-tak vyčistený lebo bol totálne celý od oleja :typek: asi to bolo tým tesnením na hlave. Zajtra sa pustim do zloženia kompresoru :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#274 Nový příspěvek od Terablick »

Válec z venku pečlivě opláchni a odmasti, ať se na něj nelepí prach atd ;-). A olej vyměň - neni nijak drahej a stačí ho trocha (samozřejmě po rysku na měrce ;-) ). Používá se speciální kompresorovej olej.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Milosx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 03, 2012 9:59 pm
Bydliště: okr. Žilina

Re: Identifikace elektromotoru

#275 Nový příspěvek od Milosx »

Ešte mám jednu otázočku :) Načo je naboku tá malá rúrka od výstupu vzduchu smerom dole na kľuku? Ja to nemám, mám to iba zaslepené šróbom. Našiel som túto fotku na nej je vidno čo mám na mysli.

Obrázek

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Identifikace elektromotoru

#276 Nový příspěvek od Mako4991 »

Podľa mňa to je odvetrávanie kľukovej skrine(aby tam nevznikal pretlak/podtlak)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#277 Nový příspěvek od Terablick »

Neni. Odvětrání je ten komínek vedle výstupu. Je to odfuk při zastavení. Kompresor by se měl rozbíhat bez tlaku v potrubí. Takže je mezi kompresorem a nádobou (až těsně u vstupu do nádoby) zpětnej ventil, a když se kompresor zastaví, tenhle ventil (na klikovce, ovládanej odstředivkou) odfoukne tlak z potrubí. Já ho tam taky nemám (mám tam všechno, jen vevnitř v tom ventilku chybí "pajšl" a chybí ta odstředivka), tak musím použít elektroventil. Ono to neni nezbytně nutný, ale je to pak na motor velká zátěž, když se má rozbíhat z nuly a ještě proti tlaku vzduchu.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Milosx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 03, 2012 9:59 pm
Bydliště: okr. Žilina

Re: Identifikace elektromotoru

#278 Nový příspěvek od Milosx »

Dnes som zhodil ten kryt remeňa čo ide na ventilátor a díval som sa na to. Neviem či je to tá odstredivka ale sú tam v strede dve pružinky a sú spojené malým kovovým plátkom. Nič viac tam nieje. Nejako zistím čo tam ešte treba a dorobím to tam naspäť.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#279 Nový příspěvek od Terablick »

Tak až to budeš vědět, tak mi to napiš, případně vyfoť ;-). Já tam taky mám jen něco málo, a myslím si, že to neni všechno :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

vašek s
Příspěvky: 94
Registrován: ned lis 16, 2008 5:51 pm
Bydliště: Táborsko

Re: Identifikace elektromotoru

#280 Nový příspěvek od vašek s »

jesli sto nepostrácel tak tam všecko je :vztek:

Milosx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 03, 2012 9:59 pm
Bydliště: okr. Žilina

Re: Identifikace elektromotoru

#281 Nový příspěvek od Milosx »

Keď to niekde zoženiem tak dám vedieť :)

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Identifikace elektromotoru

#282 Nový příspěvek od chobotek »

Terablick, ty 8A proudové relé jsou jakési zakleté. 25A a do 4A, těch tu je jak namr... ale 8A jsem ještě neviděl. Když tak pošlu akorát ty stykače.
Jinak jde to i bez pístů a nadproudového relé (termistory přímo ve vinutí motoru) ;-)
Přílohy
První zkouška po připojení
První zkouška po připojení
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#283 Nový příspěvek od Terablick »

Tak jasně, že jde, ale když to chceš stavět doma, neni to moc dostupné :). Ty tvoje stroje jsou trochu mimo naší ligu... Většina z nás na to nemá ani dost silný jištění na baráku ;-). To relé teda asi vzdej no... Kdyby bylo na 10A asi by se taky prd stalo, ale to taky nemáš, tak nic no... :-/ Zkusím ho sehnat jinde...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#284 Nový příspěvek od Jakub »

Zdravím, potřeboval bych pomoct s identifikací tohoto elektromotoru, nemá štítek a byl zapojený do hvězdy.
Jde mi o to, jaký má přibližně výkon a jestli se dá odhadnout možnost zapojení do trojúhelníka. Regulační autotransformátor a wattmetr samozřejmě doma nemám, abych si mohl změřit jeho charakteristiku.

Ta mřížka ventilátoru není originál, zato ten ventilátor originál bude, má velmi zvláštní tvar lopatek.
Naprázdno jsem naměřil otáčky 1 475 min^-1 (měřeno cyclocomputerem).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Identifikace elektromotoru

#285 Nový příspěvek od chobotek »

Tento typ motoru (tvat kostry) mám. Je sice šestipólový, ale štítek má a podle označení půjde dohledat čtyřpólová verze a její parametry. No, tohle vypadá jako rozumnější důvod jít prohrabat motory, než že někdo možná shání motor: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 11&t=52433
Půjdu to nafotit.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“