Identifikace elektromotoru

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Identifikace elektromotoru

#241 Nový příspěvek od Japa »

75 je snad vrtání a ne výkonnost.
Výkonnost by měla být kolem 50 l/min. Motor 4kW je asi slabý, měl by tam být motor 7,5 kW.
Případně ponechat 4 kW, ale snížit otáčky.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#242 Nový příspěvek od Terablick »

Na ten kompresor je ten motor slabej, ale když fouká jen ven (tedy bez odporu), měl by s ním točit bez problému. Převod máš správnej? Měl by bej cca 1,6:1 (do pomala). Pokud má 2JSK 75 stejně velkou řemenici jako 1JSK 75 co mám doma já
asi 24cm průměr), pak na motor potřebuješ cca 15cm řemenici. A točíš s ním správným směrem? Nejde mi do hlavy proč by to neběželo... Tím kompresorem jde točit i rukou, takže 4kW motor by s ním neměl mít větší práci... A on ti teda běží při rozběhu normálně, ale po přepnutí to padne? Zkusil jsi rozběhnout motor bez zátěže? S použitím stejného rozběhu a stejného zapojení... Tím by se měla skoro jistě vyloučit chyba v elektrice rozběhu a v samotném motoru (ne úplně jistě). Ten kompresor jde otáčet volně?
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
bornis1
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 25, 2012 9:41 pm
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší

Re: Identifikace elektromotoru

#243 Nový příspěvek od bornis1 »

Převeod motor-kompresor je originál co tam byl.Řemenice na kompresoru je ta jak jsi popisoval asi těch 24cm a na motoru jsem ji sundal ze 7,5kW vyvložkoval a dal na 4kW.Má průměr nějakých 16cm.Motory mají o 20 otáček rozdíl(4kWmají míň o 20).Kompresor se točí kam má podle šipek.Motor jsem zkoušel bez řemenů a rozběh přepíná a točí se normál.A jak píšeš při záběru když se rozbíhá tak při přepnutí to padne.Kompresor se rukou točí krásně né lehce ale úplně v pohodě,je slyšet jak tlačí vzduch.Zkusil bych vyměnit motor třeba za 5,5kW ale bojím se že to bude ještě horší.A za druhý ten motor nemám alespoň na zkoušku.
A hlavně s tím starým kompresorem to běhalo,ale bylo to asi na hranici.Když se rozbíhal a měl přepnout tak jsem nevěděl jestli to spadne nebo pojede dál.Ale většinou to frčelo.
Nemá někdo poblíž motor třeba na půjčení abych to mohl vyzkoušet(5,5 kW)?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#244 Nový příspěvek od Terablick »

Tak pak je problém jasně v tom, že je motor prostě slabej. Můžeš to zkusit s tim 5,5kW, ale nebude to makat jak má... Aby to šlapalo jak má, musí tam bejt to co tam patří... Zkus mu nastavit o hodně delší rozběh, ale asi to nepomůže. A samozřejmě pokud neodchází vzduch z výstupu úplně volně pryč, nepomůže to. Uzavřít a začít tlakovat může až po přepnutí. Jinak to bude padat...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Identifikace elektromotoru

#245 Nový příspěvek od radas »

pokud to spouštíš y/d není velká prodleva mezi přepnutím stykačů ?

jaryn123
Příspěvky: 268
Registrován: pát bře 18, 2011 9:06 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Identifikace elektromotoru

#246 Nový příspěvek od jaryn123 »

Je ten motor urcenej na rozjest hvezda trojuhelnik? Ma na stitku hvezda 380v trojuhelnik 380v

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#247 Nový příspěvek od Terablick »

Nemůže mít Y 380 a D 380 ;-). Měl by mít tuším 400/690 ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

jaryn123
Příspěvky: 268
Registrován: pát bře 18, 2011 9:06 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Identifikace elektromotoru

#248 Nový příspěvek od jaryn123 »

Jo jo mas pravdu omlouvam se jen ze 4kw motor je malokdy na y/d po staru 380/660

Uživatelský avatar
bornis1
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 25, 2012 9:41 pm
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší

Re: Identifikace elektromotoru

#249 Nový příspěvek od bornis1 »

Ten motor má jen trojúhelník viz.foto,ale je divný že to na starý kompresor makalo i na připojené potrubí do nádoby a na tehle to spadne hned.
Přílohy
SNMEK%~1.JPG

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Identifikace elektromotoru

#250 Nový příspěvek od radas »

tenhle motor má soused a spouští ho na tvrdo přes motorový 16A a 25A v B na hl přívodu :-/ změřit vinutí ,proudy, je li motor ok zkusit rozjet natvrdo pokud pojede a se spouštěním ne je chyba ve spouštění, pokud jde i tohle je pro motor velké zatížení kompresor a bude to chtít motor 1400 ot který má větší záb. moment. něco takového jsem řešil na šrotovníku :-/

Uživatelský avatar
bornis1
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 25, 2012 9:41 pm
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší

Re: Identifikace elektromotoru

#251 Nový příspěvek od bornis1 »

Bez řemenů co pohánějí kompresor se motor rozbíhá naprosto normálně.Vinutí jsem měl před 14 dny na změření a je OK.Na starý kompresor co jsem popisoval někde výše to makalo normálně a na tehle po Go to padá.Asi to bude mít větší odpor než ten vyběhaný.Zkoušel jsem ho i na tvrdo a to B25A neudržel ani ťuk.Proto jsem řešil rozběh a moc mi to nepomohlo.

Uživatelský avatar
bornis1
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 25, 2012 9:41 pm
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší

Re: Identifikace elektromotoru

#252 Nový příspěvek od bornis1 »

pro radas,nemá soused motor s menšíma otáčkama?Já mám ještě jeden se 1450 a ten běží přímo na tvrdo i s kompresorem.

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Identifikace elektromotoru

#253 Nový příspěvek od Japa »

Bornis1, když ti "soustrojí" fungovalo na starý "vyběhaný" kompresor, proč jsi ho vyměňoval? Množství bylo nedostačující?
Pokud chceš používat generálkovaný kompresor a jsi limitován 20 A jističem, máš podle mě tyto možnosti:
1. současný motor a snížit otáčky kompresoru
2. použít motor 4 kW 14OO ot. (s rozběhem přes Y) - jak píše Radas
3. alternativní pohon kompresoru - spalovacím motorem nebo centrálou

Uživatelský avatar
bornis1
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 25, 2012 9:41 pm
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší

Re: Identifikace elektromotoru

#254 Nový příspěvek od bornis1 »

Ono v tom opravdu něco ramlovalo na klice,už když jsem ho kupoval tak k tomu byl tehle repasovaný navíc jako na výměnu.Zkusil jsem ho nejdříve na ten starší a potom ta výměna.Kdyby byla na starým klika OK tak bych ho ještě nechal,pumpoval ještě docela dobře i když s tímto se to asi srovnat nedá.Zkusím ještě řemenici vyměnit za jinou a uvidím.Motor se 1400 ot. jsem zkoušel ten mám doma.Na ten to běhá přímo na tvrdo bez rozběhu,ale má málo otáček a nespíná odstředivá spojka na odlehčení potrubí.A spalovák to fakt asi né.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#255 Nový příspěvek od Terablick »

jaryn123 píše:Jo jo mas pravdu omlouvam se jen ze 4kw motor je malokdy na y/d po staru 380/660
Já mám taky Orlík JSK 75 a mám fungl novej motor Siemens 4kW 400/690 V , 2905 ot/min :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“