Identifikace elektromotoru

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bornis1
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 25, 2012 9:41 pm
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší

Re: Identifikace elektromotoru

#256 Nový příspěvek od bornis1 »

Ten tvůj Orlík je dvoupístový?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#257 Nový příspěvek od Terablick »

Muj? Muj je 1-JSK-75, tedy jednoválec. Motor 4kW, 2905 otáček, a kompresor 1800 otáček, průtok (asi sací) 400L/min, tlak 8 bar (je i verze s 1500 ot., která dává menší průtok (tuším 250L) ale vyšší tlak - 10 bar). Konstrukčně je ale asi stejnej, liší se jen motorem (má slabší -tuším 3 nebo 3,5kW) a otáčkama :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
bornis1
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 25, 2012 9:41 pm
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší

Re: Identifikace elektromotoru

#258 Nový příspěvek od bornis1 »

Zdar chlapci,neválí se někomu doma pod stolem řemenice průměr 120-125 mm a díra 28 mm na 13 - 17 řemeny?Zkusím na tom kompresoru snížit otáčky aby to nemělo takový záběr a odpor při přepínání Y/D.Hledal jsem na netu a starší a ani nových moc není.Spíš žádné.

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Identifikace elektromotoru

#259 Nový příspěvek od Japa »

Bornis1, podej si žádost na změnu charakteristiky hlavního jističe na C. Vyměníš oba dva jističe a budeš mít po starostech s rozběhem. Jako důvod do žádosti uveď, že cirkulárka se 4 kW motorem ti při rozběhu vyhazuje jistič. :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#260 Nový příspěvek od Terablick »

bornis1 píše:Zdar chlapci,neválí se někomu doma pod stolem řemenice průměr 120-125 mm a díra 28 mm na 13 - 17 řemeny?Zkusím na tom kompresoru snížit otáčky aby to nemělo takový záběr a odpor při přepínání Y/D.Hledal jsem na netu a starší a ani nových moc není.Spíš žádné.
Když snížíš otáčky, snížíš i průtok vzduchu, takže se ve finále dostaneš na to, co má ten jednoválec, a nemusíš řešit dvouválec ;-). Navíc příkon asi o moc neklesne, a už vůbec ne v rozběhu bez tlaku... Tam bude rozdíl úplně zanedbatelnej...

Jinak sám sháním taky řemenici :). Díra taky 28 + klínek, ale průměr okolo 150-160mm, na 13mm řemen.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
bornis1
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 25, 2012 9:41 pm
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší

Re: Identifikace elektromotoru

#261 Nový příspěvek od bornis1 »

ahoj,řemenici mám o průměru 160 ale má díru 38 a je na 2ks 17 řemeny.To ti asi nepomůže.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#262 Nový příspěvek od Terablick »

To ani ne no... Hlavně ta díra... :-/ Ale díky
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Milosx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 03, 2012 9:59 pm
Bydliště: okr. Žilina

Re: Identifikace elektromotoru

#263 Nový příspěvek od Milosx »

Zdravím. Čítam tu o kompresoroch a musím sa ozvať :) Mám po starom otcovi kompresor Orlik 1 JSK 75 zo 75 litrovou nádržou približne. Motor tam je 380V/3KW a má 925 otáčok. Je na ňom malá remenica a na kompresore je väčšia. Nieje to málo otáčok na ten kompresor? Alebo aký motor tam má byť aby som z toho kompresora dostal 17 kubíkov za hodinu ako sa uvádza? Lebo aj sa mi zdá akokeby išiel pomaly ten kompresor, vydáva taký prdkavý zvuk :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#264 Nový příspěvek od Terablick »

Koukni na štítek kompresoru. Mělo by to tam být napsáno. Tyhle 1-JSK-75 se dělali nejméně ve 2 verzích. Já mám tu "větší" (4kW a 1800 otáček na kompresoru = 400 L/min a max. 8bar), a pak je slabší, 3kW, a tuším že 1500 otáček (nevím přesně), a ten dává mení průtok, ale vyšší tlak - 10bar. Zkusm to najít. Ten tvůj motor bude asi opravdu moc pomalej... :-/ Podle štítku na kompresoru si zjisti co tam patří, a to si sežeň. Motor nebude drahej, a když dobře prodáš ten svůj, možná se povede i to, že tě to nebude stát nic navíc ;-). Kompresor je to jinak dobrej 8) . Nádobu by "snesl" i větší, ale 75L stačí... Zvlášť jestli to je ten typ s menším průtokem...

EDIT: tak jsem na to koukal, a je jich ještě víc typů. Od 2,2kW a 1000/min, přes 3kW a 1100/min a 1450/min atd... Takže nejlepší fakt najít štítek přímo na tom tvém. Je přímo na těle kompresoru.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Milosx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 03, 2012 9:59 pm
Bydliště: okr. Žilina

Re: Identifikace elektromotoru

#265 Nový příspěvek od Milosx »

Viem že je to dobrý kompresor ;-) Na štítku práveže nenám nič ohľadom výkonu ani prietoku vzduchu. Iba typ a rok výroby.

A kde si pozeral tie parametre tohoto kompresora zaujíma ma to :ano: Motory inak sú neni problém ja len neviem čo tam zohnať. Inak na tom motore je tých 925 otáčok ale na krabičke svorkovnice motora je znova štítok a tam sú otáčky niečo cez 2000 tuším - ale verím stíšku priamo na motore.

Takto vyzerá štítok na kompresore.
Přílohy
P5043192.JPG

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#266 Nový příspěvek od Terablick »

Aha. No z toho štítku moc vyčíst fakt nejde. Těžko radit, ale předpokládám, že konstrukčně budou ty kompresory naprosto stejné, takže bych tam spíš dal motor podle toho, co od kompresoru chceš za průtok. A pro jistotu bych tlak nezvedal nad 8 barů. Když tam je motor 3kW, asi bych to zachoval, akorát bych dal nějakej s víc otáčkama, a vhodnej převod (změříš průměry řemenic a jejich poměr = převod), aby ti vyšly požadované otáčky. Asi by neměl bejt problém aby kompresor měl i 1500 otáček :). Na 1800 otáček a 8 barů už potřebuje motor 4kW, ale na 1500 otáček při 8 barech by měl 3kW stačit... A jestli ti stačí míň jak 8 barů, tak si prostě nastav nižší vypínací tlak, a motor aspoň nebude tak zatíženej :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Milosx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 03, 2012 9:59 pm
Bydliště: okr. Žilina

Re: Identifikace elektromotoru

#267 Nový příspěvek od Milosx »

Nad 8 barov nejdem lebo po 8 baroch začína na spätnej klapke medzi tlakovým spínačom a odkalovačom už odfukovať von prebytočný vzduch. Remenica na kopresore je 24 a na motore 15-16cm. Chcem ho použiť aj na striekanie. Mám Jawu 634 a chystám sa ju zgenerálkovať :) Strýko že on týmto kompresorom nastriekal celé auto tak by stačiť mal. Ale ten motor poriešim lebo zdá sa mi že dosť dlho tlači do nádrže.

Odkial čerpáč info o tomto kompresore? Chcel by som sa o ňom dozvedieť čo najviac aj aké boli verzie, prietoky pri akých otáčkach alebo použitých motoroch :) Hľadal som na internete ale nič som nenašiel.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#268 Nový příspěvek od Atlan »

Urcite ma tych 925otacok... Najcastejsie su 1450, pripadne 2800 otckove.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#269 Nový příspěvek od Terablick »

Info čerpám dlouhodobě - z internetu, protože si jeden stavím pro sebe - koupil jsem jen samotnej kompresor (jen tu "skříň" s řemenicí a pístem ve válci) a zbytek dodělávám. Můj ale má normálně štítek s parametrama. Když si zadáš do google 1-JSK-75 najde to celkem dost odkazů, a když totéž zkusíš v google-obrázky, najde to i spoustu fotek štítků a celých kompresorů ;-). Samozřejmě firma Orlík stále existuje, a není problém na něj cokoliv sehnat. Maj i webové stránky ;-). Zkus jim třeba napsat dotaz, jestli se nějak konstrukčně liší ty různé provedení - mimo motoru a provozních otáček, a uvidíš... Já nejdřív taky vymejšlel jak to obejít, abych nemusel dávat 4kW motor, ale ono to fakt nejde... Pokud si má zachovat parametry (tlak a průtok), musí prostě mít motor jakej mít má... U mě tedy 4kW a 1800 otáček na kompresoru. Řemenice je stejná - průměr 24, a na motoru budu mít taky přibližně to co ty (já asi o maličko větší - 16-17cm průměr), protože motor co jsem sehnal má 2905 otáček. Pokud ty máš ale tenhle převod na motoru co má ani ne 1000 otáček, pak kompresor má míň jak 500 otáček, což je asi třetina toho co má mít (se 3kW motorem - je tam rozpětí od 1000 po asi 1450 otáček při 3kW motoru. Já mám 1800, ale tam už je třeba 4kW) :). Takže bych být tebou sehnal motor 3 nebo 4 kW někde mezi cca 2500-3000 otáček, stejnej průměr hřídele jako má ten tvůj, a máš po starostech. Řemenici použiješ stejnou, zbytek taky, jen motor přehodíš... Tlak by měl stačit nastavenej na 6-7 barů - podle toho, jak bude stíhat dofoukávat při odběru...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace elektromotoru

#270 Nový příspěvek od Terablick »

Atlan píše:Urcite ma tych 925otacok... Najcastejsie su 1450, pripadne 2800 otckove.
Jsou, ale i 925 může být ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“