Zapalovani DT

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
proby
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 12, 2011 10:21 am
Bydliště: Prešov

Re: Zapalovani DT

#16 Nový příspěvek od proby »

liborm: to nieje CZ 250 ale CZ 175, CZ 250 typ 450 neexistoval.

vincenzo
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 27, 2011 9:34 pm

Zapalovani DT

#17 Nový příspěvek od vincenzo »

Zdravim Vas tu na foru. Mam malinky dotaz - vlastnim trakturek - motor jawa 250 (perak) a mam na nem zapalovani z DT (ze startovaciho motoru) jenomze mi nehazi jiskru ani na kladivkach ani na svicce. pri blizsim zkoumani jsem dosel na to, ze mezi otevrenymi kladivky namerim pipakem pruchod (tzn. zkrat). Po dalsim mereni jsem dospel k zaveru, ze je probita indukcni civka (mezi primarem a sekundarem nenamerim nic, ale mezi primarem a jadrem civky je pruchod).
Muj dotaz zni - nevi nekdo z Vas jaka ma ta civecka jmenovite udaje? Chtel bych ji nechat previnout a nebo nahradit jinou, ale netusim ktera bude nejvic podobna (nemusi sedet v tom zapalku - klidne ji dam upevnit nekde jinde).

Dekuji za vase tipy, rady a nazory.

vincenzo
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 27, 2011 9:34 pm

Re: Zapalovani DT

#18 Nový příspěvek od vincenzo »

Tak civka bude asi OK, ale porad nehazi jiskru. Zapalko mam dane bokem a zkousim jej roztocit akuvrtackou. Na svicce mi hazi jiskra na minusove elektrode proti kostre zapalka. Nevedel by nekdo jak to dat do kupy?

Uživatelský avatar
JVK
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 24, 2021 9:36 am
Bydliště: Klatovy

Re: Zapalovani DT

#19 Nový příspěvek od JVK »

Prosím o radu zkušenějších.
Přijel jsem s traktůrkem z lesa, vypnul. Asi za měsíc jsem chtěl zase vyjet a nejde nastartovat ani za nic. DT zapalování hodí jiskru 2x - 4x a pak nic. Rozebral jsem ho vyčistil. Dá se něco naměřit Ohmetrem na té cívce ?
Díky, Josef.

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“