Yanmar 1610D přestali fungovat budíky

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Petr-Yanmar
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 14, 2024 5:25 pm
Bydliště: Zlín

Yanmar 1610D přestali fungovat budíky

#1 Nový příspěvek od Petr-Yanmar »

Ahojte, po výměně staré baterie mi na yanmaru přestali fungovat veškeré budíky. Teplota, palivo, kontrolky a rychlost. Nevíte někdo čím to může být a jak závadu odsranit? Moc děkuji

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5469
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Yanmar 1610D přestali fungovat budíky

#2 Nový příspěvek od thovt »

Připojil plus na plus ?
Samo se nic nestane.

Petr-Yanmar
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 14, 2024 5:25 pm
Bydliště: Zlín

Re: Yanmar 1610D přestali fungovat budíky

#3 Nový příspěvek od Petr-Yanmar »

První jsem ji dal opačné, ale všiml jsem si toho než jsem nastartoval, tak jsem ji hned obrátil správně. Ještě je tam taková malá pojistková skříňka s 5ti trubičkovými pojistkami Pokaždé když horní pojistku vyměním tak se hned spálí, jestli to spolu může taky nějak souviset.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2374
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Yanmar 1610D přestali fungovat budíky

#4 Nový příspěvek od CBS »

Súvisieť to to určite bude, hlavne keď predtým všetko fungovalo. Opačne pripojená baterka mohla preraziť nejaký polovodič, ktorý je teraz v skrate a prepaľuje poistku. Asi ti nezostáva iné ako ísť po kábloch od tej poistky a hľadať. Koľko A je tá poistka? Môže napájať spotrebiče, ktoré sú pod prúdom pri zapnutom kľúčiku - prístrojovka, vrátane kontroliek, regler, regulátor žhavenia a pod.

honzaPP
Příspěvky: 684
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Yanmar 1610D přestali fungovat budíky

#5 Nový příspěvek od honzaPP »

Tenhle traktor nemá skoro žádnou elektroniku. Zkontroluj ukostření baterky k traktoru a pak běž po kabelech, někde bude něco spáleného. A traktor normálně nastartuje? Na budíkách nejde konkrétně co? Jsou tam asi 4 kontrolky, ne? Jestli nastartuješ tak tipuju, že vyhořelo něco pod palubovkou. Sundej jí a uvidíš.
Hinomoto N249

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“