Špeciálne elektrické plašiče.

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Špeciálne elektrické plašiče.

#1 Nový příspěvek od simako »

Zdravím vás páni ak sa nájdu, aj dámy....
Je také príslovie, že všetci ľudia, všetko vedia. Práve tých ľudí, čo o tom niečo vedia, by som chcel poprosiť o nasledovnú informáciu.
Existujú nejaké vysokonapäťové žiarovky, ktoré znesú napätie elektrického ohradníka / okolo 10000V/, ktoré by som rozvešal po ohradníku a využíval v noci aj svetelný efekt na odpudzovanie zveri?
Existuje nejaké zariadeníčko malé a lacné, ktoré by som rozvešal po ohradníku a po každom impulze, by sa ozval nejaký akustický signál, ktorý by zver plašil?
S pozdravom...

pavolk
Příspěvky: 269
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: Špeciálne elektrické plašiče.

#2 Nový příspěvek od pavolk »

To by zaujímalo aj mňa. Ako odplašiť zver

kremos77
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 09, 2010 10:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Špeciálne elektrické plašiče.

#3 Nový příspěvek od kremos77 »

Predpokladam, ze hovorime o divej zveri. Popravde, pokial to nema vychovny efekt, tak si zvyknu. Aby som bol presnejsi, musia to ucitit na vlastnej kozi. Bol som svedkom, ako lan na silvestra bola od epicentra vybuchov - no nech nekecam 50-60m a v pohode si zrala na kraji pola. Sem tam zdvihla hlavu a zase pokracovala. Je to podobne ako s vlkmi - vedia ze ohradnik kope, tak rozdivocia stado oviec tak, ze to rozvalaju same :-) ...
Pokial by to bateria zvladala, tak tam pripojit nejaky brutal ultrazvuk, ktory by ich drzal mimo. Dalsim riesenim je dohovorit sa miestnym zdruzenim, nech to riesia. Pokial splnis podmienky ohradenia pozemku, nech ti kompenzuju skody.
Link davat nejdem, je toho plno, treba pozriet rezenzie.
To, ze by to mohla byt cesta by mohol potvrdit aj tento odkaz, typek sa dusuje, ze ak ti zver rozslaha auto, vrati 2800 eciek (nakup asi 99 ?) (Zrovna sme to cez tyzden preberali v rachote) https://komercnespravy.pravda.sk/auto-m ... a-cestach/

Dalsim riesenim (ak sa ti s tym chce bavit) by bolo nejake elektronicke odpalovanie petard. Zver zakopne o nejaky nastrazny drot a prask...(trochu si odporujem s tym, co som popisal vyssie, ale zase petarda meter od ucha - nic prijemne ).
(Idealny by asi bol ten ultrazvuk s ovladatelnou silou vystupu, kedze intenzita s priestorom klesa).
Cisto opto rusenie podla mna nie je cesta. Bud zvuk alebo pachy (polovnici nadavaju, ze kde su medvede, tam nie je co strielat, zver sa stiahne - neviem co je na to pravdy).

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“