zapojení elektromotorů z invalidního vozíku

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

zapojení elektromotorů z invalidního vozíku

#1 Nový příspěvek od artemio »

Nemáte někdo schéma, nebo zkušenost se zapojením el motorů z vozíku Ortopedia? Jde na to PWM regulace? Sehnal jsem torzo a chtěl bych z toho něco jako motůčko :) Z elmotoru jde kolem 5 drátů, až to bude doma, tak to nafotím :)
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: zapojení elektromotorů z invalidního vozíku

#2 Nový příspěvek od oshurty »

PWM regulator funkuje, mám jeden motor 500W sw šnekovou převodovkou a budu si dělat pohon 32 mlýnku na maso a míchačky. Pro vlastní napájení jsou dva silkné kabely, zbývající jsou tipuji pro elmg brzdu a asi i teplotní čidlo. Ta brzda jde demontovat. K tomu motůčku . viděl jsem někde na netu -použil i Joystick (pak ale potřebuješ motory dva, nebo stačí i jeden ale pak bude potřeba udělat řídící nápravu nalým servomotorem ( systém jako používá Invacare G40)

Pro moje potřeby bude napíjení trafem 24V 25 A, PWM regulace s reverzním přepínačem. Až budu mit pohon funkční dám vědět - chci na Velikonoce dělat nějaké klobásy :)

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: zapojení elektromotorů z invalidního vozíku

#3 Nový příspěvek od artemio »

Řízení pomocí joysticků by bylo fajn, ideální by bylo sehnat komplet i s PWM, tak aby to spolu fungovalo. Bohužel se v tom moc nevyznám :red:
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Ready
Příspěvky: 393
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: zapojení elektromotorů z invalidního vozíku

#4 Nový příspěvek od Ready »

Minulý týden jsem dovezl jeden El vozík domů od týpka z Jižních Čech,týpek je totálně na pohodu a dílů bylo v garáži dost,třeba poradí,pomůže...tel 721199600,já jsem spokojený.

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: zapojení elektromotorů z invalidního vozíku

#5 Nový příspěvek od oshurty »


Odpovědět

Zpět na „Elektrika“