Stavební reflektor

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Stavební reflektor

#1 Nový příspěvek od bourač »

Koupil jsem před lety stavební reflektor osazený led diodami. V prostřed paraboly je kostička s cca 5x5 diodami. Svítí to jak blázen. Asi tak jako 2kW výbojka.
Svítí :-/ dosvítilo :zapomel: po asi 3 letech provozu a tahání po stavbách to začalo blikat, bliká to asi 1 minutu a pak to téměř zhasne, diody svítí ale jen tak tak - dá se do toho koukat.
Mám to vyhodit? Případně to vykuchat a svěřit nějakému elektronikovi? Jde taková věc opravit za cenu menší než koupě nového světla?
Děkuji.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Stavební reflektor

#2 Nový příspěvek od jenicek »

Budou v čudu kondiky ve zdroji. Pokud to není zalitý, tak to je opravitelný za pár korun.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stavební reflektor

#3 Nový příspěvek od Fizz »

Ja jsem zdroj vyhodil a mam světlo 48v na zdvižku.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Stavební reflektor

#4 Nový příspěvek od bourač »

OK zkusím to vykuchat. Když budou kondíky vyměnitelný zkusím to.
jenicka si volím coby přítele na telefonu. :)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Stavební reflektor

#5 Nový příspěvek od Sadra17 »

Nebudou, naštěstí v Číně ty zdroje stojí pár korun, to by se skoro ani nevyplatilo se v tom hrabat a vzít nový :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Stavební reflektor

#6 Nový příspěvek od bourač »

Obrázek

mám pokračovat? Třeba to dát do hrnce s vařicí vodou a odsát ten asfalt? ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Stavební reflektor

#7 Nový příspěvek od chobotek »

No nevim, válí se toho všude dost za pár korun...
https://www.hadex.cz/g103-zdroj---led-d ... jeni-230v/
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Stavební reflektor

#8 Nový příspěvek od jenicek »

Jirko hoď to do rozpálenýho kotle a nech to vypálit :D
V tom se fakt nemá cenu vrtat.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Stavební reflektor

#9 Nový příspěvek od bourač »

opraveno, koho zajímá průběh - http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=12718
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Stavební reflektor

#10 Nový příspěvek od jenicek »

8)
Já zase o vejkendu řezal starej rezavej plech fričkou a ohejbal panty švajcem. Škoda že to k sobě máme takhle z ruky, bejt sousedi, tak bysme si byli celkem prospěšný :friends:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Stavební reflektor

#11 Nový příspěvek od bourač »

můžem si bejt prospěšný i na dálku, nedavno sem tady někde viděl jak si s chobotkem poměřujete pinďoury.
Lítaly tam samý veličiny a výrazy z elektrotechniky které jsem viděl poprvé v životě a nemám sebemenší potuchy o čem ta vaše diskuze byla. :-/
Obrázek
Plasmový řezací aparát o výkonu 120A, 100% zatěžovatel 90A. Číňan za to chtěl 20tisKč tak jsem to před lety koupil.
Český hokynář chce za obdobné nouname stroje o srovnatelném výkonu 80tis a víc.
O strojích od renomovaných výrobců vůbec neuvažuji. Cena je ještě o řád výš a nikdo nedělá stroj vhodný na tahání po stavbách.

Výše jmenovaná plasma maká, cca 2-3 dny v měsíci, 10hod v kuse (s přestávkami). Asi 1/2rok od zakoupení přestal fungovat pilotní oblouk.
Plasma ale řeže, po přiblížení k matroši nastartuje a přeskočí hlavní oblouk a řeže to jak ďas.
Pro demoliční účely (a dělá s tím kdo má do prdele díru) ideální.

Mám nyní potřebu toho pilota opět rozchodit, vodvez sem to do zavedený a zkušený firmy. Opravář se toho ujal bez schématů.
Za pár dnů volal že problem je v rezistoru - na fotce nahoře, stříbrný originál od číňana.
Nahradil jej jiným rezistorem foto uplně dole. Pilot opět funkční ale nový rezistor se celkem dost hodně hřeje.
Rezistor pracuje jen po dobu hoření pilotního oblouku, což je nejčastěji jen 1 vteřina, někdy třeba 3 - 4 vteřiny než se paličovi chytne hlavní oblouk.
Značkový stroj Hypertherm Powermax může běžet pilot klidně minutu a nic se neděje.
Nikdo netuší jak čínskej konstruktér obvod vymyslel, tím jak se ten rezistor po pár vteřinách hřeje to asi na moc dlouho nebude.
Na rezistoru nelze udržet ruku.
Takže můj opravář navrhl vyměnit rezistor za silnější, (foto - ten velký uprostřed) ten se nehřeje a pilot sice chodí ale malinko jinak, má jiný zvuk, je i menší.
Respektivě byl, po jedné 3 denní akci už zase chodí jen velmi sporadicky, spíše nechodí.
Dle mne je vada někde jinde v obvodu, mého opraváře samozřejmě hned zítra oslovím.

Ale rád to zaplatím zde mým traktorkamarádům - jestli se někdo v problematice orientuje.
Aparát nepotřebuju ihned opravit (mám jiné) a uměl bych ho i dovézt třeba do Krkonoš.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavební reflektor

#12 Nový příspěvek od kenybz »

sice už to řešíš jinak, ale prozradím fintu jak na výměnu zalitých kondíků...musí teda být alespoň poznat kde jsou tak jak v tvém případě sice ty je máš OK ale to je jedno víš jak je dostaneš ven jednoduše odvrtáš je ale jen částečně až dojedeš vrtákem ke gumě u spodu kondíku, tak přestaneš vrtat, gumu vyloupneš a na původní nožičky připájíš nový kond. není to sice bůh ví jak krásné ale je to použitelné a odzkoušené.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Stavební reflektor

#13 Nový příspěvek od bourač »

dobrá vychytávka 8) navrhnu jí mému opraváři, jestli jí nezná bude čumět :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stavební reflektor

#14 Nový příspěvek od ota »

Kluci jak to tu čtu, asi se dám do opravy toho mojeho ledkovýho světla co mám na druhým baráku, když jdu večer z fabryky, abych si nenabil hubu přez dvůr. Svítilo,svítilo a najednou nesvítí. To je popis závady. Má to tu buňku, jak někdo vyleze ven tak se rosvítí. Ta buňka funguje. Bo je to zhaslí. Vylezu ven a jen tak jako kdyby tam šlo málo voltů ty ledky mžouraj. Asi dvě z 18 ledek nesvítí. Ostaní ano, ale tak jako kdby měly jen monočlánek jako napájení. Když zalezu do fabryky, za chvilku to zhasne uplně. Takže ta buňka maká, ale ty diody ne. Když světlo uplně vypnu vypinačem na zdi, tak stále třeba týden svítí pár ledek tak znova jak by tam byl jen monočlánek. Mžouraji i ve dne. Budu to muset sundat a kouknout co je uvnitř. 8)

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stavební reflektor

#15 Nový příspěvek od Fizz »

Mrtvej zdroj.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“