Plynulý regulátor pojezdu

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Plynulý regulátor pojezdu

#16 Nový příspěvek od honzasl »

Tak ten odkaz jsem dal po deseti sekundách hledání a nemusí být nutně správný.
Každopádně bych, pokud už, věnoval energii hledání správného hotového měniče, než se učit pajet tranzistory podle navodu z amára.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Plynulý regulátor pojezdu

#17 Nový příspěvek od rezis »

jenicek píše:Máte doma svářecí invertor?
Stavět to od nuly je nesmysl, ale použít na to už nějakej hotovej blok IGBT nebo FET můstku, k tomu plácnout PWM modul a je vystaráno. ...
Ono průser je že invertory řídíš na primární straně . Tedy relativně malé proudy.
Tady platí co napsal Fizz. Proudy budou lítat klidně okolo 500A a více.
Pro představu pokoušel jsem se zkrotit trakční motor 22V 800VA tedy teoreticky 40A nakonec to vzalo IGBT (i když není vhodné) které má snad 150A stálých a 1500A špičku s připojením na šrouby M6. (taková cihličkacca 10x6cm) Vše ostatní jsem musel omezovat na proudu a motor se prostě nerozjel. Ono když už se to roztočí není problém, ale start....
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Plynulý regulátor pojezdu

#18 Nový příspěvek od Fizz »

K tomu prihoď třeba negativní směr otáčení a ty proudy jdou ještě jinde. I když nejsem eletrikar tak jestki he ba to potřeba 29kW nafta tak si prepicitej ampery na 24v, a to ten naftak nejde do tvrdého ale pěkně zvolna přes spojku nebo měnič...

Vím jak to topí pod prdeli, když začneš kvaltovat...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“