Dětské auto 12V

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Dětské auto 12V

#1 Nový příspěvek od Milhauss »

Dostalo se mi do ruky auto z odkazu
https://www.bch-battery.cz/Elektricky-d ... -d1117.htm

Nefunkční,zjistil jsem že jsou očesaný kolečka v převodech,ty už řeším na netu,ale auto nejede. Skoro všechny spínače jsou vyrezléa,si to stálo ve vodě,na dešti,nevím. Ale nějak nemohu přijít na to,jak to má být,ani tomu zapojení nějak nerozumím. Nemá někdo doma,nebo nehrabal se v něčem podobným někdo??? Baterie 12V - vypínač hlavní - spínač plynový pedál,to jsem zprovoznil,to už jde - dál šaltrpáka,dva spínače za sebou vše propojené,na přeskáčku,v tom je guláš - a dva motory na konci. V té šaltrpáce to je takové zajímavéty spínače musí propouštět i vypnuté,jinak to nemůže fachat,jsou tam 6pinové,různě propojené,samé pojistky. Doma jsem našel 4piny,mám chuť to vytrhat a natahat ke každému spínači zvlášť,aby sepnul zvlášť dopředu a zvlášť,mohlo by to být??

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Dětské auto 12V

#2 Nový příspěvek od thovt »

6 ti pinový přepínač řeší změnu směru otáčení.
Nejsou ty nazvané pojistky náhodou odpory, které mají na starosti první rychlost, když se přemostí sepne se druhá rychlost.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětské auto 12V

#3 Nový příspěvek od Milhauss »

Nene nějaké resetovací pojistky,když dojde ke zkratu,na 15 sekund přeruší proud,jsem se dočetl. A teď jsem zjistil,že auto nemá neutrál jak jsem si myslel,ale pomalou a rychlou dopředu a zpátečku,vše řeší ta řadící páka a plynovým pedálem se spíná proud. Takže musím sehnat ty origo 6pinové spínače,tam bude asi problém

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dětské auto 12V

#4 Nový příspěvek od jenicek »

Vítej v klubu :friends:
Tohle jsem řešil už asi u pěti autíček známejm. Je to dost nepřehledný, někde maj i dráty všechny stejnou barvu.
Chce si to nakreslit a pak to je hned jasný.
Většina poruch je v těch vypínačích, protože tam tečou velký nárazový proudy. Vypínač se tváří buď furt jako rozpojenej, nebo co je horší jako spojenej, ale má velkej přechodovej odpor a nesepne řádně.
Kup pořádný nový vypínače a zas bude na chvíli klid.
Obvody jsou chráněny proudovejma vratnejma jističema. Ty občas taky zloběj. Další věc jsou fastony, pokud tam jsou použity, někdy jsou nacvaknuty přes izolaci, někdy nejsou docvaknutý a taky je chce kleštěma zmáčknout, aby dobře pevně seděly na protikonektoru.
Chce si to s tim holt pohrát. Na měření je dobrý jako zátěžovej voltmetr použít halogenovou žárovku 12V.
Držim palce a nervy. :prace:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětské auto 12V

#5 Nový příspěvek od Milhauss »

V těch vypínačích to bude určitě. Jsou totálně zrezlý. Dal jsem teď narchlo baterii,jeden tlačítkový přepínač a spojil s motorem a na přepínač to jede

alesmacat
Příspěvky: 836
Registrován: ned bře 25, 2012 7:44 pm
Bydliště: usti nad orlici

Re: Dětské auto 12V

#6 Nový příspěvek od alesmacat »

Ahoj mám jeden zadní funkční motor s převodama ,možná najdu i pedál.
zetor a liaz navzdy

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětské auto 12V

#7 Nový příspěvek od Milhauss »

Kontaktoval jsem nějakýho pána na aukru,nabízí jenom ty koncová kolečka,motory mám oba dobré,ale ty ozubená kolečka KO. Tak uvidím jak to dopadne. A přímo z tohoto auta??

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětské auto 12V

#8 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak auto už jezdí,vyměněny všechny vypínače a obě kola v převodu,musel jsem je protáhnout 20kou výstružníkem,jinak by na hřídel nevlezly. Ale ještě přetrvává problém s rychlou a pomalou jízdou,auto jede jen na pomalou jízdu a zpátečku,druhý rychlejší kvalt zatím nefunguje. Jak yb to mohlo být udělané,na pomalo pojede jeden motor a na rychlou oba??? Nebo budou motory různé,a pojede jeden nebo druhej??? Na motorech žádné značení. Budu muset ještě vyzkoušen,jak kterej jede a ještě mohu mít obráceně konektory,jdou nasadit z obou stran

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Dětské auto 12V

#9 Nový příspěvek od jenicek »

Ne, je to uděláno, že motory jsou 12V, na rychlou jízdu jsou paralelně a na pomalou se přepojej do série a je na nich tudíž 6V.

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“