nadpojení kabelu

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

nadpojení kabelu

#1 Nový příspěvek od nabocklish »

Ahoj, tahám kabel 5x16 CYKY. Je to přívod do dílny dimenzovaný na proud 80A. Bohužel hlavní rozvodna je kousek vedle než jsem přes zeď tušil a tak mi 1,5-2 metry kabelu chybí (jsem blbej, ale je to tak...). Je bezpečné to nadpojovat? Pokud by to mohlo být, tak poraďte prosím čím přesně. Případné nadpojení by bylo v suchu v kabelovém žlabu.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: nadpojení kabelu

#2 Nový příspěvek od rezis »

U nás firma používal něco takového https://www.skeldo.cz/eshop-kabelova-sp ... id=1&pid=1
Nevím zda je to přesně ono, ale vypadalo to tak
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: nadpojení kabelu

#3 Nový příspěvek od mape »

Přesně tak.... Kabelová spojka co má u sebe přímo trubkové spojky a šrouby co se po utažení sami odlomí.... Pak to jen ohrejes a ono se to smršti..... Nebo udělej ve zdi velkou krabici a do ní svorky na 16 průřez.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

ORY MT 205
Příspěvky: 103
Registrován: ned bře 29, 2015 11:02 pm
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: nadpojení kabelu

#4 Nový příspěvek od ORY MT 205 »

Jak psali kolegové přede mnou,kabelová spojka nebo krabice s boko svorkami.Sám nejvíc používám smršťovačku 6-35 mm2 ,kterou mohu spojovat jak AYKY,tak CYKY kabely.Maj průchozí spojovací válečky ,a především u hliníku se mi osvědčilo tj. AYKY 4Bx16 přeplátovat(zdvojit)oholené konce drátů a tak každý vodič utáhnout dvěma šrouby.Moje spojka ale má výhodu v tom ,že používá imbusové šrouby,které se netrhají a mohu spoj před trvalým zatavením kdykoliv ještě povolit a poupravit.Za 20 let praxe s těmito spojkami jsem po sobě ještě žádnou nemusel předělávat. Samozřejmostí je to dělat pečlivě a nepřehnat to teplotou otevřeného plamene.Já používám horkovzdušnou pistoli a i tou se dá při nepozornosti ,hlavně v úzkém výkopu,izolace na kabelu spálit a znehodnotit vodovzdornost spoje.Pokud předpokládáš zatížení 80A,určitě bych volil spojku.

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: nadpojení kabelu

#5 Nový příspěvek od nabocklish »

Děkuji za informace.
Počítal jsem i s variantou že mi řeknete abych kabel vyhodil a koupil nový, dostatečně dlouhý. Je to cca 20 metrů kabelu, takže finanční škoda by nějaká sice byla, ale spíš mi u té výměny vadila ta práce (ten kabel je dost silný a blbě se ve zlabech formuje. O průchodech nemluvě). Takže pokud je bezpečné to svorkování se smršťovačkou, raději bych volil toto...

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: nadpojení kabelu

#6 Nový příspěvek od radas »

klidně tu spojku použij je to na to stavěné, ani ten spoj nemusí být zakreslen v dokumentaci.považuje se to za kabel v celku

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: nadpojení kabelu

#7 Nový příspěvek od Atlan »

Mal si kuoit hsi kabel na zaciatku, mne sa zvysilo 8m :D furt lacenjsie ako spojka.
V normalnej dokumentacii to zakreslene ma byt.
UZ to mas dufam, zospojkovane a zabudnute.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“