Pastorek startéru nezaskakuje

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Pastorek startéru nezaskakuje

#16 Nový příspěvek od Azaret »

Zdravim, Dovolim si tohle tema trochu ozivit. :-)

Panove, loni jsme s tatou rozpulili kvuli starteru a spojce traktor Z5718. Starter dlouhodobe blbnul, 3x nezaskocil 2x zaskocil pak zase treba 5x ne a 6x jo... Na jedne strane vence byly zuby trochu obrany ale jen cca 6-7 zubu...
Tak jsme dostali radu otocit venec... Chvili to bylo dobry, ale zase ten starter zacal blnout. Bohuzel od te doby nebyl cas to poradne resit.
Letos uz nas to dozralo, tak jsme zkusili koupit novou civku. Pomohlo to asi na 3 starty... :/
Nakonec jsem se nastval, a kdyz kamos na svoji 6911 kupoval funglnovej starter s reduktorem, tak jsem ho zaroven koupil taky. (Ceskej magneton, zadna cina.
Bohuzel se ukazalo ze problem stale pretrvava. A na kamosovim traktoru ten samej identickej starter zadnou paseku nedela a funguje uplne normalne.

Vsech co jsme se ptali tak rikaji ze to neni mozny, ze vencem to byt nemuze, starterem taky ne kdyz je fungl novej...

Tak bych se Vas chtel zeptat jestli nekdo netusite cim by to mohlo bejt?
Diky moc za pripadne rady.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pastorek startéru nezaskakuje

#17 Nový příspěvek od thovt »

Starter funguje tak že pastorek při vysouvaní pootáčí,až se zasune do věnce poté začné otačet motor.

Pastorek má zuby skosené aby snaze zasouval do věnce zalěží jakém jsou stavu zuby.

Startéry jednou za čas rozeberu vyčistím a namažu.

Pro cívku starteru je potřeba vodič minimalně o průřezu 2,5mm2 lepší 4mm2(lanko), viděl jsem i slabší to je hrůza potom se rvou zuby, cívka nemá sílu udržet pastorek na místě.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Pastorek startéru nezaskakuje

#18 Nový příspěvek od Navarson »

Azaret, nechci strašit, nevím jak u zetora. Ale vzpomínám si, už je to nějaká ta dekáda, míval jsem dvanáctku žigula. Ten samej problém co ty, taky vztekání, až po novej startér. Nakonec to bylo rozšmelcovanou šálou na ložisku klikovky, zrovna tou pod setrvákem. Bohužel i hnutou klikovkou :-/
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Pastorek startéru nezaskakuje

#19 Nový příspěvek od Azaret »

thovt píše: Pastorek má zuby skosené aby snaze zasouval do věnce zalěží jakém jsou stavu zuby.

Pro cívku starteru je potřeba vodič minimalně o průřezu 2,5mm2 lepší 4mm2(lanko), viděl jsem i slabší to je hrůza potom se rvou zuby, cívka nemá sílu udržet pastorek na místě.
Starter uplne novej, a venec se kvuli tomu otacel aby byly zuby OK...

Drat pokud myslis od tlacitka k civce, pouzivam bez problemu 1.5 uz na nekolikate elektroinstalaci zetoru, a nikdy s tim nebyl sebemensi problem...

problem neni ze by starter vyskakoval z vence, ale ze do nej nezaskoci... kdyz z zaskoci tak toci uplne bezproblemove...
Navarson píše:.. Nakonec to bylo rozšmelcovanou šálou na ložisku klikovky, zrovna tou pod setrvákem. Bohužel i hnutou klikovkou :-/
Jo tahle varianta me taky napadla, ze by to nekde bylo uhnuty, ale kdyz byl celej setrvak sundanej, tak na lozisku nebo guferu nebylo vubec nic poznat, ze by to neco delalo...

Jak by se to dalo vubec overit?? bez kompletni GO motoru ?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastorek startéru nezaskakuje

#20 Nový příspěvek od Atlan »

Vybrat starter, strcit subleru a zmerat vzdialenost venca od hrany priruby. Lenze k tomu potrebujes este jeden traktor a zmerat to aj na nom. Ci nahodou nemas veniec daleko od startera.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Pastorek startéru nezaskakuje

#21 Nový příspěvek od Navarson »

Je to už strašně dlouho, ale myslím, že se měl sundanou vanu a když jsem v ní na dně viděl ty plátky z výstelky ložiska, tak mě to bylo jasný. Pak stačí sundat víko ložiska, odstranit zbytky pánve a spárovejma měrkama změřit mezeru pro výstelku zprava i zleva a pak po otočení kliky o pravoúhel ještě jednou. Pokud bude klika šmajdat proti lůžku pánve víc než 0,1mm, tak já osobně bych kliku nechal srovnat. Ale jak říkám, bylo to u žigula, u zetka nevím.
Na simeringu malý házení hřidele nepoznáš, dyť je gumový.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Pastorek startéru nezaskakuje

#22 Nový příspěvek od Azaret »

Vcera tu byl znamej autoelektrikar co driv v druzstve tyhle veci delal... Rikal ze volnobezka ze sice zaskoci ale neotoci se kvuli spatne volnobezce ze to je ten zvuk..

Tak mi to dneska nedalo, zajel sem ke kamosovi ze prohodim startery. Jeste jsem zkusil dostat starter do te polohy co to dela ten zvuk a povdivat se...

A zase uplne osmajdany zuby, kvuli tomu sme to tehda otaceli ten venec...
S kamosem sme to zkoumali, dovezl jsem i starej starter,a nakonec sme dosli k tomu ze ten starej ma ve smeru vysouvani asi 5mm vuli, tak ze asi kvuli tomu to nezaskakovalo a ten v ozubeni nasledne vymlel drazku, prez kterou ten novej starter uz nezaskoci...

Stejne me ceka rozpuleni a nasazeni novyho vence...:/

Tak snad kdyz se da novej venec a starter ze uz to budev pohode....

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“