Jaký frekvenční měnič?

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Jaký frekvenční měnič?

#1 Nový příspěvek od Britt »

Potřeboval bych poradit s volbou FM pro 1f motor ATM 042, 230V 50Hz/250W.
Mám možnost výběru ze 2 typů a nevím, zda jsou vhodné. Oba jsou fungl nové a za velice příznivou cenu.

https://www.shopelektro.cz/frekvencni-m ... -1,5-1,8kw

https://www.shopelektro.cz/frekvencni-m ... UhEALw_wcB
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaký frekvenční měnič?

#2 Nový příspěvek od ota »

Jardo z vlastní zkušenosti absolutního laika Ti řeknu, že tady Ti těžko nékdo kloudně poradí. Už jsem tady kdysi hledal pomoc a nakonec jsem sehnal jinde. Většina lidí co tomu rozumí Ti bude radit ze svojí pozice a nebudeš stejně vědět co. Další Ti budou nabízet uplně něco jiného ,,lepšího" Nakonec stejně budeš muset sehnat někoho, kdo bude ve Tvém okolí a nainstaluje Ti to. A tam bude nejlíp, aby Ti nainstaloval věc kterou má odzkoušenou a pracuje s ní.
Vloni jsem tu scháněl k soustruhu ten měnič a pak už jsem do vlákna ani nechodil. No byly to moudra. Jenže já jsem laik a chtěl jsem taky jen poradit co tam nejlíp dát. Nakonec mi firma vše poradila, dodali nastevený u nich lety,množstvím instalací ověřený měnič a už to jelo. Spoléhat tady na moudra a rady, netočil bych do teď. Tož tak, moje zkušenost. Třeba jedno ráno vstane jeden, napíše ano tu první moznost vezmi a zapoj tak, tak a nastav tam těhle 20 věcí tak a tak. Mě se to bohuzel nepřihodilo, nevstal! :(

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Jaký frekvenční měnič?

#3 Nový příspěvek od jenicek »

No jo Oto, a teď Ti povím pohled na svět z druhý strany. Ráno vstane jeden a namyslí si, že chce FM k soustruhu. Vůbec tomu nerozumí a rád by aby to bylo co nejlacinější. Takže začne shánět informace na internetu (kde jinde taky v dnešní době). Najednou zjistí, že se v tom vůbec neorientuje, protože nerozumí ani základním pojmům, natož problematice. Tak shání někoho, buď kdo se tím živí nebo kdo třeba absolvoval XY času studiem aby mu poradil a nejlíp na dálku to zapojil a ideálně na to dal ještě záruku. Samozřejmě za co nejmíň peněz. :-/
Já už z tohohle vyrost, zrovna teď o vejkendu v neděli po mě chtěl lufťák svařit schodiště, svářečku nemá a prej tomu vůbec nerozumí. Řek jsem mu, že to bude okolo 1000Kč (přehodit koncovku na svářečce, dovýzt COčko traktorem, snýst do sklepa...). Prostě 3 hodky sraní. Za chvíli volal, že je to drahý a že si myslí, že to bude za hodinu hotový, a jestli třeba za 500, pak 600, pak 700, pak 750,- a v tu chvíli jsem mu praštil telefonem. Nakonec mu to svařil soused důchodce invertorem, plech 1,2mm k vinglu 50x50, asi 12 schodnic, každou ve 3 místech, přístup na houno. Soused vařil, lufťák na něj řval z druhý strany, že už bude díra v plechu :D Takhle to vařili asi 2 hodiny. Lufťák mu dal 500Kč. Sám soused řikal, že spousta svárů bude jen lepička, protože tam nebylo vidět a s invertorem takhle slabej plech je nic moc. Ale prostě: Vůbec tomu nerozumim, ale vím jak dlouho Vám to bude trvat a kolik Vám mám dát" :pistol:
Já tady na fóru rád poradim, ale jakmile se diskuse začne stáčet jinam, začne mě někdo napadat za vyjádření mýho názoru, kterej nikomu nenutim a prezentuju zdarma, tak téma opouštím a ať si žije vlastním životem. Já mam práce dost. Takže kdybys třeba byl můj soused (už jsem takhle dělal asi 10ks FM), tak bych Ti řek kup tenhle nebo tenhle, nebo bych Ti i nějakej sehnal, zapojil bych Ti ho, nastavil, pokecali bysme, něco bysme popili a já bych věděl, že u Tebe mam dveře otevřený, když zas budu něco potřebovat já.
Ale abych takhle fungoval přes internet, tak z tohu už jsem vyrost. Za dobrotu na žebrotu. :friends:
Jinak Jardo, jestli to chceš spáchat, tak se klidně můžem nějak domluvit. Ty měniče máš z těch odkazů nebo je můžeš mít z druhý ruky? Kdyžtak mi cinkni a dohodnem se. ;-)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Jaký frekvenční měnič?

#4 Nový příspěvek od vitex »

8)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jaký frekvenční měnič?

#5 Nový příspěvek od Britt »

Honzo, jsou to funglovky, ale můžu je mít za polovinu ceny. Jde mi o to, jestli se dají použít nebo ne, případně který. Nebude mi je držet moc dlouho.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Jaký frekvenční měnič?

#6 Nový příspěvek od jenicek »

Pošli foto štítku motoru a rozdělaný svorkovnice motoru.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jaký frekvenční měnič?

#7 Nový příspěvek od Britt »

Ke svorkovnici se teď nedostanu.

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký frekvenční měnič?

#8 Nový příspěvek od kenybz »

jeníček že se ti to chtělo psat ale souhlas protože se s otou dobře známe tak jsem si i několik manuálů konkrétních měničů přečetl už jsem zapojoval snad všechny značky akorát SEW jsem dělal víc jak jednou co já vím 5x a víš jak to je 300 stran v angličtině musíš projít.
Ale protože je ta vzdálenost mezi mnou a otou značná, a ota se nevyzná tak si stejně musel zavolat firmu tak to prostě je.
Jo Brite máš nahovno motor ten je jen na 230V 1f s rozběhovým konďasem.
jeníček ti poradí a dáte to dokopy 8)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jaký frekvenční měnič?

#9 Nový příspěvek od Britt »

Můžete mi prosím říci, jestli se některý z těch měničů dá použít ?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký frekvenční měnič?

#10 Nový příspěvek od kenybz »

už to to napsal jeníček ano a jestli jsou za půlku tak to celkem jde
dá se sehnat i nový 1kw za 1000kč ale musíš mít štěstí na prodávajícího.
dávat na domácí použití fungl nový měnič za plnou cenu je trošku luxus.
hlavně nebrat ty levné čínské krabičky nejde to ani pořádně nastavit
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Jaký frekvenční měnič?

#11 Nový příspěvek od rezis »

Nepunde to.
1fázový motor nelze jednoduše řídit měničem. Ty měniče mají 1fázový vstup, ale na výstupu jsou 3 fáze...
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaký frekvenční měnič?

#12 Nový příspěvek od ota »

Jenicku ale já nemám problém zaplatit cenu. Ale mám problém co tam použít, jakej typ, a ajké to a to. Jenže takhle z placu ti nikdo neporadí, ano tohle tam dej. Je dobrý jak píšeš, přijde soused co udělal deset kysen a řekne jo tahle škatulka bude k tomuhle motoru a počkej až to přijde poštou tak ti to udělám. Není problém tuhle věc zaplatit i sousedovi. Problém je sehnat toho kdo to řekne. Jako podle obrázku jedna paní povídala, a šup máš to odpálený.
Z 20 firem byla jen jedna ochotná to udělat. Ostatní neměly čas, nebo tomu hned nerozuměli, nebo jo tak to není za milion? Tak to ne to neděláme.
To samí Jarda teď potřebuje říct: ano kup, nekup. Pak už se to nějak dodělá. Ale to spolehlivě nikdo tady na foru neřekne. Proto píšu, sežeň si někoho kdo přijde a koukne a jo to je dobrý to půjde. Neukvapit se s nákupem, bo to třeba není k tomu.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jaký frekvenční měnič?

#13 Nový příspěvek od Britt »

Oto, nevím jak dlouho mi to podrží a dost by mě sejřilo o takovou šanci přijít. Už jsem četl spoustu komentářů, že to není problém a druhou, že to nikdy nemůže chodit. Viděl jsem spoustu 1f motorů, napojených na fm a normálně fungovaly.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaký frekvenční měnič?

#14 Nový příspěvek od ota »

A prodejce měniče neví? Třeba má zkušenost s tím a řekl by Ti jestli je to použitelné přímo pro Tvojí potřebu.
Víš co, on každej radí na ty svoje věci. No a pak třeba elektromotor se nechá sehnat za 1/3 ceny než nabízí zaručený prodejce. Třeba Ti prodejce poradí.
Taky jsem přečetl mrtě recenzí na ten co jsem scháněl já. Ale nikdo neřekl ano tohle, tohle a půde to na 100%. Nikdo si to nevezme na tryko, že když si to sešmouláš sám neodpálíš něco a pak budeš chtět po prodejci opravu.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jaký frekvenční měnič?

#15 Nový příspěvek od Britt »

Prodejce to měl k jiným projektům a musel změnit výkon motoru, proto prodává pod cenou.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“