Minimální elektroinstalace k nafťáku?

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Minimální elektroinstalace k nafťáku?

#1 Nový příspěvek od jbb »

Potřebuju poradit minimální elektroinstalaci k dvouválcové Slavii - tedy schéma, které by obsahovalo pouze akumulátor, startér, alternátor a tlačítko startu. Nechybí mi tam nějaká komponenta a můžete mi to prosím někdo nakreslit? V současnosti nemá můj stroj elektroinstalaci vůbec, tak bych pro začátek chtěl takovéhle minimální řešení...

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Minimální elektroinstalace k nafťáku?

#2 Nový příspěvek od exot »

Vzhledem k tomu ze existuji alternatory s regulatorem uvnitř a take alternatory s vnejsim regulatorem muze byt druhu zapojeni vice.jinak na tohle ti staci google !! Najdi si zapojeni sveho alternatoru a zapoj ho stejne tak zapojis jednoduse starter na tohle staci znalosti ze zakladni skoly jen se musis drtek snazit!


Navic staci spinacka ktera se vraci ze startovaci polohy.nejsilnejsi kabel povedeod baterky ke starteru a to same od baterky k nejsilnejsi sroubovaci svorce alternatoru.,dale od baterky ke spinačce a od ni ze startovaci svorky na civku starteru a dalsi zapojeni alternatoru bude dle toho co tam mas.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Minimální elektroinstalace k nafťáku?

#3 Nový příspěvek od jbb »

No, tak to jsi mi moc nepomohl, vážně. Mám obyč. alternátor co se dával na 2S90A Slavii. Spínačku nepotřebuju, stačí mi tlačítko.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Minimální elektroinstalace k nafťáku?

#4 Nový příspěvek od exot »

:shock: Nevím co se tam davalo za alternator (a nehodlam to dohledavat)(mohu jen tipovat ze s oddělenym regulatorem) spinačku (nebo nejaky vypinač ) tam budes potrebovat tak jako tak kvuli tomu aby jsi nemel dobijeni pod proudem i kdyz chcipneš motor.

Spis jsem te chtel nasmerovat ne vodit ra rucičku protoze jse o vcelku trivialni zalezitost.

Odhaduji ze jsi se ani nepodival na oznaceni alternatoru a nezkusil najit jeho zapojení.

To se pak spatne radí.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

petr
Příspěvky: 90
Registrován: stř črc 04, 2007 10:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Minimální elektroinstalace k nafťáku?

#5 Nový příspěvek od petr »

Tady je pro inspiraci zapojení elektriky na stabilních agregátech se Slavií:
Obrázek
Je to pro alternátor s vestavěným regulátorem. Spínací skříňku nahradíš tak, že mezi svorky 30 a 115/54 dáš spínač (páčkový, kolébkový) a mezi svorky 115/54 a 50 dáš tlačítko - to bude start. Ten spínač je bohužel nutný, protože jinak by se baterka pořád vybíjela budicím proudem alternátoru. Snad to pomůže.

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“