Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#16 Nový příspěvek od koprkam »

Jen bych doplnil. Pokud bude hydraulický olej ve stranové převodovce, dá se to doma opravit? Včera jsem se na to díval a konkrétně u smf budou propouštět jenom gumičky, který jsou na přírubách těch dvou tlakovejch okruhů. Ono to asi bylo i dost poteký z vrchu přes pístnicu výložníku.

Teď k SPV 20, pokud tedy není radno do něj více zasahovat, který úkony přetěsnění mohu provést doma, aniž bych narušil jejich chod? Ony totiž ty hydromotory jely docela dobře, jenom se tam furt někde sbíral olej no. Jako né do takové míry, že by pod unc byla kaluž, ale bylo to prostě mastný a obalený šmírem a to já nemám rád. I na krystalu se nám postupně povedlo eliminovat úniky na minimum.

A ještě jeden dotaz k rozvaděči RS 16 D3, ten bych mohl zrepasovat, nebo alespoň přetěsnit doma, nebo ne?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#17 Nový příspěvek od jiriSBS »

Oprava se měla začít změřením unikového tlaku,který napoví v jakén stavu jsou SPV a SMF v obou obvodech,tlak má být max. 0,25 MPa.Pokud máš v převodových skříních hydr. olej,tak propouští hřídelová těsnění,jsou kovová a dají se zalapovat,ale pokud je unikový tlak větší než 0,25 MPa ,tlak je otevře i když budou těsnit.Můžeš vyměnit gumičky pod přívodnimi hadicemi rozměr 33x40,2x3,6 Sh 90 .Při montáží musí hadice přiléhat přesně na připojovací plochu (nesmi být pootočené,plochy čisté a bez poškození),šrouby jsou witvorth.
Rozváděč můžeš přetěsnit,kroužky mezi sekcemi 16x2 -20ks,když Ti teče okolo poj. ventilu ,tak napiš.Velmi důležitý je dotahovací moment stahovacích šroubu rozvaděče,který je 44-55 Nm,když ho přetáhneš,zablokuješ rozváděč!

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#18 Nový příspěvek od koprkam »

Díky moc za radu a co se týká SPV, tak tam taky jenom vyměnit gumičky?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#19 Nový příspěvek od jiriSBS »

SPV-hřídelové těsnění(zalapovat,vyměnit)
-pracovní větve "O"kr 33x40,2x3,6 Sh 90
-pracovní válce naklápění šikné desky "O"kr ,manžety- nemohu najít sešit s rozměry.
-vakuometr má mít provozní podtlak 0,01.0,025 MPa

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#20 Nový příspěvek od koprkam »

Ahoj, hele kdyby jsi mi je našel byl bych rád.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Brtník
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 04, 2021 10:54 pm
Bydliště: Slaný

Re: Hydrogenerátor SVP 20 zapojení

#21 Nový příspěvek od Brtník »

Ahoj, z hydrogenerátoru mi kape z míst válců naklápění desky hydr. olej a pění mi také v nádrži. Dá se oprava udělat doma? Rozebrat jen ty válce a přendat těsnící gumičky? Nebo to musím sundat a nechát udělat repase? Nejhorší, že to odkapává i v Klidu a pod uncakem je vždy olejová kaluž.. Díky

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“