Hydraulická jednotka pomůže někdo identifikovat ? Děkuji

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Stenlák
Příspěvky: 26
Registrován: úte čer 07, 2016 8:23 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Hydraulická jednotka pomůže někdo identifikovat ? Děkuji

#1 Nový příspěvek od Stenlák »

Moc by mě pomohly jakékoliv informace o této jednotce :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Klikněte na fotku zvětší se .

Moc děkuji .

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hydraulická jednotka pomůže někdo identifikovat ? Děkuji

#2 Nový příspěvek od vitex »

Podle mě je z posuvu stolu nějaké brusky na plocho.

Stenlák
Příspěvky: 26
Registrován: úte čer 07, 2016 8:23 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Hydraulická jednotka pomůže někdo identifikovat ? Děkuji

#3 Nový příspěvek od Stenlák »

Jednotka bude mít malý výkon to je zřejmé že sloužila k něčemu jak píšeš . Mě spíš ze zvědavosti zajímá proč to váží tak 60 kilo možná 70 . A také jak to rozebrat vyčistit + zprovoznit . Nevím k čemu je to trafo . Elektromagnetický rozvaděč ? Jednotka má oka pro zvedání .

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hydraulická jednotka pomůže někdo identifikovat ? Děkuji

#4 Nový příspěvek od vitex »

Je to elektromagnetický stykač a ovládá se s ním rozváděč.Dále tam vidím lamelový filtr-dobrá věcička.Rozebrat by měl jít,možná pod nánosem barvy budou šrouby.

Stenlák
Příspěvky: 26
Registrován: úte čer 07, 2016 8:23 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Hydraulická jednotka pomůže někdo identifikovat ? Děkuji

#5 Nový příspěvek od Stenlák »

Díky za odpověď právě se mě to moc nechce rozdělávat - kupoval jsem to údajně jako funkční ( Ale chlapík to jen předával a nevěděl o jednotce nic ) Já z toho chci udělat lis na jablka ( 10 l ) koš a lis na tenké trubky Tam by ten výkon měl být opravdu s rezervou . Tak kdo by mě uměl poradit jak to zprovoznit budu opravdu moc a moc zavázán - Dále děkuji za přesunutí do správné sekce .

Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulická jednotka pomůže někdo identifikovat ? Děkuji

#6 Nový příspěvek od charlie »

Tak snad poradím....
jedná se o hydraulický agregát z otvorové brusky řady BDA ( BDE ) 12, 25 nebo 50.Je to jedno, agregát byl rozměrově stejný, byl umístěný na dně elektroskříně
a poháněl - jak již bylo správně řečeno podélný stůl, upínání a případné pomocné funkce.Podle toho také bylo montováno
čerpadlo. Stroje se vyráběly od šedesátých do začátku osmdesátých let, takže paleta použitých dílů je opravdu pestrá. Tenhle konkrétní kus je z konce výroby,
už má tři hliníkové olejoznaky a motor je řada 3AP z roku 1981.
Elektromagnet na víku ovládá šoupě v kostce a zavíral tlak do stroje v režimu Central stop - tlak určitě, jestli odpad to si nejsem jist.
Magnet byl postupně na 220 V, 110 V, 48 V a tenhle už by měl být na 24 V a aby šel tlak ven musí být pod proudem, nebo ho nějak podložit.
Tlak agregátu se seřizuje tím šroubem s kontramaticí, co je na víku za manometrem. Co se čerpadla týká, tam bych nerad odhadoval, co je právě tady
za typ. Ale dá se to snadno zjistit.Nic se nerozebírá, žádné šrouby tam nejsou. Agregát se přenáší za boční úchyty a ta oka na víku jsou na zdvihání horní
litinově desky. Ta sedí v lemu nádrže jen vlastní vahou. Je na ní zespodu ta rozváděcí kostka, čerpadlo ( to by mělo mít štítek s parametry), redukčák, lamelový
filtr s pouzdrem a ještě u některých býval i jemný filtr s papírovou vložkou - nemusí být nutně tady.
Tak toliko k tomu proč je to tak těžké.Ale opravdu stačí zavěsit za ta oka na víku a nádrž sklepnout dolů.Ale opatrně, pokud to nikdo nečistil tak jsou na dně nehezké mazlavé věci.
Tak ať se zadaří.

Stenlák
Příspěvky: 26
Registrován: úte čer 07, 2016 8:23 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Hydraulická jednotka pomůže někdo identifikovat ? Děkuji

#7 Nový příspěvek od Stenlák »

Moc moc ti děkuji 8) Opravdu si toho vážím .

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“