Hydraulika UNHZ 500

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
MichałD
Příspěvky: 23
Registrován: pon dub 21, 2014 5:26 pm
Bydliště: Gliwice

Hydraulika UNHZ 500

#1 Nový příspěvek od MichałD »

Vítejte
nebo v nakladači UNHZ 500 možné regulovat tlak? podle instrukce to má být 11 MPa.a podle mého ukázal 15 a jak se pohybovat páku Ukázalo se, více než 300 a manometr do šrotu.Jak nastavit těchto 11 MPa?
Problém 2 Viděl jsem, že někteří zvýšit a jde do strany ve stejnou dobu.Se mnou to nemožné
můj UNHZ
https://www.youtube.com/watch?v=tyVFYh56nNs

další z internetu
https://www.youtube.com/watch?v=0H2aR3Kahlc
pro mě je to tak nemožné

promiň za chyby, že jsem z Polska
Pozdravy Michał

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydraulika UNHZ 500

#2 Nový příspěvek od jiriSBS »

Máš pouze jedno čerpadlo a to půjde vždy jen jedna funkce,když zapneš dvě funkce pracovat bude ta ,která má menší odpor(nizší tlak).
Tlak jde nastavit pojistným ventilem ,který je na potrubí pod rozvaděčem (nevím jestli nejsou dva pro každy rozvaděč jeden,už dlouho jsem neviděl 500)
Aby ti to šlo jak na tom druhém videu,musíš mít dvě čerpadla pro každý rozvaděč jedno, nebo jedno čerpadlo s větší litráží(nejlépe o 100%) a dělič proudu 50/50 patřičného průtoku.
Podle všeho máš bloklý pojistný ventil.

MichałD
Příspěvky: 23
Registrován: pon dub 21, 2014 5:26 pm
Bydliště: Gliwice

Re: Hydraulika UNHZ 500

#3 Nový příspěvek od MichałD »

Zítra bude posílat obrázky Nevím, kde přesně je ventil.něco je nainstalován na zvedacím válcem a to je něco podobného na stranu a je spojen s rozdělovacím potrubím.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Hydraulika UNHZ 500

#4 Nový příspěvek od AlexTc »

Obrázek
Obrázek

Obrázek

MichałD
Příspěvky: 23
Registrován: pon dub 21, 2014 5:26 pm
Bydliště: Gliwice

Re: Hydraulika UNHZ 500

#5 Nový příspěvek od MichałD »

dnes demontovat pojistný ventil ale nevidím žádné možnosti nastavení :nene:Během odšroubování spadá i podložku a na jaře.by měla podložka a na jaře?V jiném pogkładce velká pružina jsou díry jaro je asi tak, aby tyto otvory nie nekryl.
tlak se nastaví na zadním matici?stejně jako těsnění? podložkou hliníku


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydraulika UNHZ 500

#6 Nový příspěvek od jiriSBS »

Nastavení pojistného ventilu je dáno délkou pružiny, doladění tlaku se provádí podložkami v matici,důležité pro funkci ventilu průchozí drenážní otvor v tělese ventilu(třetí foto z hora) a poskladání zpětného ventilu,ventil(tenký kroužek přitlačovaný slabou pružinou do sedla ventilu),sedlo ventilu(opěrná podložka hlavní pružiny s dírkama.Sedlo ventilu musí dosedat na těleso pojistného ventilu a ventil musí uzavírat otvory na sedle(přitlačován slabou pružinou).Když ventil neodpouští tlak,olej z prostoru hlavní pružiny má možnost odtíkat přes ventil(tenký kroužek)a drenážní otvor do odpadního potrubí,pokud ventil odpouští tlak,část oleje proniká do prostoru hlavní pružiny,v případě ,že prostor hlavní pružiny se zcela zaplní a nemá možnost úniku,pojistný ventil se zablokuje (neodpouští tlak z pracovního okruhu) a tlak oleje nekontrolovaně stoupá.

MichałD
Příspěvky: 23
Registrován: pon dub 21, 2014 5:26 pm
Bydliště: Gliwice

Re: Hydraulika UNHZ 500

#7 Nový příspěvek od MichałD »

Ahoj Jiri
Děkuji za odpověď :) .Takže důvod pro vysoký tlak je možné, že někdo demontáž pojistného ventilu a to špatně poskładał? rok výroby nakladaca 1979 až do roku 1993 Pracoval v 100 hektarů Combine houby Může někdo špatně tam poskładał.děkuji vám I zkontrolovat zítra, jak to funguje.
Znovu, že nebyl špatný: ventil,slabou pružinou,tenký kroužek přitlačovaný,podložka s dírkama, hlavní pružiny.
jak špatné to budu opravit
Pro tuto chvíli, díky posílat video z práce
pozdravit

MichałD
Příspěvky: 23
Registrován: pon dub 21, 2014 5:26 pm
Bydliště: Gliwice

Re: Hydraulika UNHZ 500

#8 Nový příspěvek od MichałD »

poskladalem dnes ventil a nedojde k žádnému zlepšení.
Zítra znovu rozebrat a složit v jiném pořadí,ventil,pružiny,podložka

Dnes video(manometr je přerušeno namísto 15 Bar měl být 0 ale to byl tak velký tlak že se zastavil na 15)
https://www.youtube.com/watch?v=zlPaGJWRWwo

KOS
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 14, 2013 8:24 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Hydraulika UNHZ 500

#9 Nový příspěvek od KOS »

Máš manometr se špatným rozsahem. Nezapomeň, že 11 MPa = 110 Bar.
Z videa je jasné, že pojistný ventil funguje (zasyčení při naražení pístu na doraz).

Otázkou je jaký je tam skutečný tlak - to bohužel bez spolehlivého tlakoměru s vhodným rozsahem nezjistíš...

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydraulika UNHZ 500

#10 Nový příspěvek od jiriSBS »

Jak píše KOS, na měření použij vhodný tlakoměr s rozsahem do 15 MPa-150 bar.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydraulika UNHZ 500

#11 Nový příspěvek od jiriSBS »

Jak píše KOS, na měření použij vhodný tlakoměr s rozsahem do 15 MPa-150 bar.

MichałD
Příspěvky: 23
Registrován: pon dub 21, 2014 5:26 pm
Bydliště: Gliwice

Re: Hydraulika UNHZ 500

#12 Nový příspěvek od MichałD »

Vítejte
Měl jsem čas a já jsem předpokládal,tlakoměr Redukce kyslíku na 200 bar.
provozní tlak dále bylo vysoká a činila téměř 200 Bar při otáčkách motoru 800 otáček za minutu.
pojistný ventil opět v plném proudu a poskladalem v obráceném pořadí.Nyní je tlak 80 Bar.Znamená to, že nyní je ten správný a čerpadlo je k výměně?
Pozdravy

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydraulika UNHZ 500

#13 Nový příspěvek od jiriSBS »

Provozní tlak v hydraulické soustavě se pohybuje od 0 až po max.tlak nastavený pojistným ventilem,podle zatížení jednotlivých funkcí nákladače,Pokud Ti čerpalo natlačilo 20MPa(200bar)tak není předpoklad ,že je čerpadlo vyběhané,vyzkoušej tlak v dorazu funkce měl by být 16MPa (160Bar)a rychlost zvedání bez zatížení a při zatížení(alespoň 3/4max.zátěže)v rychlostí by neměl být velký rozdíl(zkoušet při provozních otáčkách)Vadné čerpadlo se projeví tím,že při zátěží se podstatně sníží rychlost zvedání,nebo se v určitém bodě zdvihu úplně zastaví.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Hydraulika UNHZ 500

#14 Nový příspěvek od staník »

Máme s nakladačem 500 taky problém. Otoč je naprosto necitlivá, jakoby se pastorek na sloupu protáčel ale ne o kousek-klidně o víc jak 90°. Dělá to problém při nakládce na káru,musíme to prostě plácnout na dno jinak drapák skončí mimo.Už mi brácha rozbil zadní sklo na kabině.
Myslíte že je možný že by ten pastorek měl takovou vůli v zajištění-předpokládám že tam je pero?
Já bych spíš věil že to dělá rozvaděč ale nedokážu si představit jak to tam funguje a kde by mohla být chyba.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Hydraulika UNHZ 500

#15 Nový příspěvek od duchodce »

Začalo to najednou ?Dělá to na obě strany ? Pokud ne tak jsou spíš v háji manžety na bočních pístnicích.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“