vyrazený semering na oske čerpadla.

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

vyrazený semering na oske čerpadla.

#1 Nový příspěvek od oco13 »

Zdravím , kedže už neviem ako dalej , skúšam tu.
Pôvodné čerpadlo -bulharské , na traktore neťahalo olej (neviem prečo), tak som ho vymenil za Orstu . Pri pohone vrtačkou išlo v pohode , po nahodení na traktor vytlačilo semering na oske čerpadla. Ako tomu viem zabrániť? alebo ako skúsim čerpadlo či ide , lebo kupovať dalšie , nemám už na to eurá. čerpadlo je oproti kluke a točilo max 1500rpm. Foto doložím

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#2 Nový příspěvek od ITS »

Takové čerpadlo je buďto totálně vyběhané, nebo namontované opačně.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20859
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#3 Nový příspěvek od ota »

Mě něco podobného udělalo Ruské čerpadlo. Bylo sesazené uvnitř opačně. Takže šel k hřídelce tlak a vyrazilo to simering i s takovou plechovou pokličkou zajištěnou segrovkou. Čerpadlo jsem rozebral a sestavil jak asi mělo správně být. Teď už maká několik let a dobrý.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

fotky čerpadiel , s týmy otáčkami je to tak , ked som to skúšal vrtačkou tak do jednej strany vôbec olej nedávalo a do druhej to chodilo, tak som to aj točil do tej strany na motore. rozmýšlal som či to čerpadlo nemalo v original stroji ten semering niečím zakrytý
Ako sa dá čerpadlo "zložiť opačne"..?

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#5 Nový příspěvek od ITS »

Složit opačně opravdu některá jdou. Ty dílce se navzájem dají na sobě otočit. Pod vrchníma víkama jsou ještě jedny víka, které zavírají komoru s kolečky. A na těchto víkách (nebo na rubu vrchních vík) je prostor vymezený nějakým tvarovaným těsněním. Tento ohraničený prostor musí obsahovat hřídele koleček a dírku, která MÍŘÍ DO STRANY SÁNÍ !! Takže olej vytlačený kolem hřídelí se nasaje zpět do kol tou dírkou. Gufero na hřídeli jen těsní, aby netekl ven. Pokud má čerpadlo vybité hřídele, tak ta dírka to nestíhá a olej vytlačí gufero. Opačně otočená víka pak propojí výtlak čerpadla s ohraničeným prostorem a tudíž s guferem na hřídeli a to rozhodně ten tlak neudrží.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Tak prečistené hadice a holandre , celá hydraulika nanovo poskladaná a stále to nejde . Bulharské čerpadlo už niečo tlačí ale stále je to prerušovaný tok s vela bublinami . Čerpadlu trvá asi 5 minut kým natlačí celkom malý piest.

Uživatelský avatar
rado1010
Příspěvky: 54
Registrován: ned říj 21, 2012 1:20 pm
Bydliště: michalovce

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#7 Nový příspěvek od rado1010 »

mne chytalo vzduch na sani konkretne na filtri prekontroluj tesnost sania moze to robyt aj tenka sacia hadica mozno nove cerpadlo ma vetsi prietok a potrebuje vetsiu privodnu hadicu a moze to podsavat cez ten semering mislim si. :co?: :co?:

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#8 Nový příspěvek od jiriSBS »

Přisavání vzduchu,hledej mezi nádrži a čerpadlem,nebo čerpadlo-těsnění hřídele čerpadla.Přisavání vzduchu se projevuje dlouho trvajicím nasaváním oleje.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Tiež mám dojem , že je slabý prítok oleja ,len problém je že výstup z nádrže je malý a olejová nádrž je spoločná s benzínovou, tak sa to bojím zvárať.

stapl
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 25, 2016 7:48 pm
Bydliště: Plzeň

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#10 Nový příspěvek od stapl »

Ahoj mam problem se zubovým čerpadlem T3-12 z jihostroje. Pořád mě vylítává semering kolem hřídele.Už jsem zkoušel otočit a přetěsnit celý vnitřky a pokaždý to vylítne.Vylítne už při tlaku 160 baru,přitom by mělo dávat 260baru.Už si stím nevím rady a tohle je nejlepší forum s hydraulikou co jsem našel.Pokud někdo máte zkušenosti,prosím o radu.Dik Standa

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#11 Nový příspěvek od jiriSBS »

Možností jsou v podstatě tři:
a)opačné otáčky čerpadla,než na které je nastaveno
b)špatně sestavené utěsnění uvnitř čerpadla,nebo vadné gumičky
c)vyběhané uložení hřídelí čerpadla
-všechny závady jsou popsany výše

stapl
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 25, 2016 7:48 pm
Bydliště: Plzeň

Re: vyrazený semering na oske čerpadla.

#12 Nový příspěvek od stapl »

Diky,jsme zjistily že nedolehá vnitřní těsnění na viko a tak se dostává olej kam nemá.Jiná možnost už není.Čerpadlo posíláme zpět prodejci,ten ho zkusí na stolici a případně vyreklamuje.Špatně udělané nové čerpadlo,to je jako výhra ve sportce.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“