Jihlavan 10NRP

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jawa
Příspěvky: 157
Registrován: sob úno 20, 2010 5:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Jihlavan 10NRP

#1 Nový příspěvek od jawa »

Zdravím, mám na Vás dotaz. Je kam ukazuje šipka ( písmeno A ) TLAK ? Děkuji za odpověď.
Přílohy
149.jpg

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Jihlavan 10NRP

#2 Nový příspěvek od Nokia »

Dalo by se říct že jsem v tomto směru a na tyto rozvaděče odborník. :) :) :)

O vánocích mi přesně u tohoto typu vystřelila páčka, jelikož jsem ho zapojil podle jednoho mistra co mi ho tak popsal.

Takže: Tam kam směřuje šipka je přívod oleje !!!
Co jsem se tak dozvěděl, tak je to jeden z nejcitlivějších rozvaděčů na obrácené zapojení.
Náhradní díly , tím myslím ten klobouček u páčky už jako nový náhradní díl nikde nekoupíš.

Tak bacha.

jawa
Příspěvky: 157
Registrován: sob úno 20, 2010 5:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jihlavan 10NRP

#3 Nový příspěvek od jawa »

Takže tlak od čerpadla, jak jsem psal. Dík za odpověď.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Jihlavan 10NRP

#4 Nový příspěvek od jiriSBS »

Tlak oleje musí jít pod pojišťovací ventil,takže otvor u poj.ventilu je odpad a vzdalenější otvor je vstup tlaku od čerpadla, na Jihlavanech to tak je.

Uživatelský avatar
omi
Příspěvky: 52
Registrován: pát pro 07, 2007 1:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jihlavan 10NRP

#5 Nový příspěvek od omi »

Nokia píše:Dalo by se říct že jsem v tomto směru a na tyto rozvaděče odborník. :) :) :)

O vánocích mi přesně u tohoto typu vystřelila páčka, jelikož jsem ho zapojil podle jednoho mistra co mi ho tak popsal.

Takže: Tam kam směřuje šipka je přívod oleje !!!
Co jsem se tak dozvěděl, tak je to jeden z nejcitlivějších rozvaděčů na obrácené zapojení.
Náhradní díly , tím myslím ten klobouček u páčky už jako nový náhradní díl nikde nekoupíš.

Tak bacha.
Dik za odpoved ja som dopadol presne ako ty :'( mne ties vystrelila packa

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Jihlavan 10NRP

#6 Nový příspěvek od gastly »

Mě taky. Tak sem ju stylově přepiloval a maká dál.
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view

Uživatelský avatar
omi
Příspěvky: 52
Registrován: pát pro 07, 2007 1:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jihlavan 10NRP

#7 Nový příspěvek od omi »

Zdravim nechcem zacinat novu temu.
Ale mam otazku.
Neviete mi niekto povedat aky je rozdiel vo funkčnosti tychto šupatiek.Dva mam s tym širšim valcekom v pravo a jedno s tenšim.
Ďakujem.
Obrázek

Uživatelský avatar
omi
Příspěvky: 52
Registrován: pát pro 07, 2007 1:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jihlavan 10NRP

#8 Nový příspěvek od omi »

Este jedna otazka.
Pri pačkach v strednej polohe tento rozvadzač pušťa olej do nadobky len cez pretlakovy ventil? Čize čerpadlo je pod stalim(nastavenim) tlakom?

U toho šupatka s kratšim valčekom pačka v jednom smere ide tažsie a sama sa nevrati do stednej polohy.

Dakujem

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Jihlavan 10NRP

#9 Nový příspěvek od jiriSBS »

V neutrální poloze páček musí být rozvaděč průchozí,pravděpodobně máš pouze dvě sekce. vstupní s poj.ventilem a koncovou s páčkou,mezi ně,musí ještě středová s páčkou,jinak rozváděč pracuje pod tlakem a to je špatně!To je na vystřelení páček!!!Šoupátka mohou být v provedení jednočinné,dvojčinné a dvojčinné s plovoucí polohou,z fota to nepoznam která je která.

Uživatelský avatar
omi
Příspěvky: 52
Registrován: pát pro 07, 2007 1:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jihlavan 10NRP

#10 Nový příspěvek od omi »

Dik za odpoved.
Ja mam presne taky isty ako je na obrazku ciže tri pačky myslim že aj oznaceny je _4.
Pri skusani na prefuk nemam ho prechodny medzi vstupom a vystupom(prepadom(. Ked potlacim niektoru pačku tak pekne spaja privod z vystupom1 a prepad s vystupom2.
Tak teda neviem ako presne funguje.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jihlavan 10NRP

#11 Nový příspěvek od pinkygsx »

Nechci zakladat nove tema, mam take takovy rozvadec a nevim prije mi to jako by to bylo zavzdusnene. Zveda to hodne pomalu a pruzi to. Menil jsem manzety v pistnici. Stale to neni ono.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Jihlavan 10NRP

#12 Nový příspěvek od nnntomas »

Zdravím,
měl jsem špatně zapojen přívod tlaku - vystřelil klobouček s páčkou? jakým způsobem to jde opravit, příp. lze někde koupit nový? Díky.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jihlavan 10NRP

#13 Nový příspěvek od ota »

Občas se objevují i v kovošrotech. Ten klobouček je v tělese trochu nalisovaný a zajištěný dvěma kolíky. Ty jsou naklepnutý v tělese a přez takový radiusový zápich a ten klobouček drží v tělese. Ten klobouček často ulítne. Stalo se mi to na prvním traktůrku asi 2x. Bylo to i větším tlakem. Potřeboval jsem větší tlak a trochu přitáhnul pojišťovák. Po čase mi ulítnul ten klobouček. Sehnal jsem jinej celej kus sekce. Přešrouboval, jenže ta sekce měla vydřený pístek uvnitř a rozvaděč tekl. Přendal jsem tedy do původního tělesa jen klobouček a zbytek dal puvodní. Tak nějak dobré. Ale už tyhle rozvaděče nepoužívám. Traktůrek jsem tenkrát prodal i s rozvaděčem. A do další stavby traktůrku jsem dal rozvaděč jinej.
Jinak repasují se stále. Třeba ,,Procházka"je má v sortimentu jako repas. Ale myslím, kdyby Jsi sehnal jinou sekci třeba v kovošrotě a přehodil jen klobouček mělo by to být dobré. Na té páčce v kloboučku jsou dva O kroužky, ty vyměň. Jak začne kolem nich po výměně kapat olej je vydřený pístek a ty kroužky to neutěsní. Tak jsem to měl i já. Pořát jsem laboroval s O kroužkama a nakonec mi známej řekl, že tlak jde kolem pístku a propouští to kolem páčky. Řekl ,,zahoď to a sežeň si jinej". :vztek:
Jo ještě jsem si vzpoměl, dělají se dva druhy. Ocelové a hliníkové tělo. Měl jsem oba dva druhy a možná ten ocelovej rozvaděč byl trochu lepší. Ty kloboučky mi ulítly u toho hliníkovýho. Ale ten ocelovej má ten klobouček buďto litinu, nebo nějakou slitinu čehosi. Když jsem měl v ruce ulomenej klobouček ocelovej, měl takovou hrubou strukturu lomu. 8)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14737
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Jihlavan 10NRP

#14 Nový příspěvek od DanculSK »

Kedysi to uletelo aj mne
Skoro vybilo zuby, a bol som komplet od oleja...
:red:
Samozrejme som ho zapojil podľa šípky, čo som myslel že je smer prúdenia oleja
:zapomel:
Ale, vyrobil som naň takú malú konštrukciu z pasoviny, a funguje zopár rokov bez problémov
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“