Hydraulický hever (panenka)

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radar
Příspěvky: 447
Registrován: pát črc 06, 2007 10:32 pm
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Hydraulický hever (panenka)

#1 Nový příspěvek od radar »

mám hydraulický hever (panenka) PAL 7t, ale bohužel nefunguje, pumpuji a nic se neděje, nebo vyjede a rukou ho zatlačím, jde mi o to jak ho rozebrat, co v něm na mě čeká? kde sehnat nějaké manžety, nebo co budu potřebovat a jestli je do něj vhodný olej OTHP-3 ?

předem díky všem
Přílohy
hever_pal_7t.jpg
ZETOR it´s life style

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulický hever PAL 7T-jak na něj?

#2 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Tyky jsem si takovej podobnej kdysi přinesl ze šrotu, že ho opravim. Numěl jsem ho ale rozdělat. Tak jsem šel do opravny Hydrauliky, kam bych stejně musel jít pro těsnění a ať mi ukážou jak se do toho leze.
Tam mi ale řekli, že nekterý hevery jsou nerozebiratelný :vztek:
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
radar
Příspěvky: 447
Registrován: pát črc 06, 2007 10:32 pm
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulický hever PAL 7T-jak na něj?

#3 Nový příspěvek od radar »

sakra mám 3 takové stejné :D
ZETOR it´s life style

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

bulharský hydraulický zvedák 12t

#4 Nový příspěvek od DYK »

Pánové, hoši a kluci, prosím vás, kdo máte tuto "panenku" nafoťte nebo opište mi prosím ten český štítek co na něm je. Pro upřesnění červená barva, podstava hliník v zadu na hoře gumový špunt na nelévání a to je to- kolik a co nemůžu z toho mého štíktu už vyluštit. Já vím že se to dá řešit ledasjak, ale kdyby bylo konkrétní info byl bych rád.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Skoda130Rs
Příspěvky: 746
Registrován: pon říj 27, 2008 8:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#5 Nový příspěvek od Skoda130Rs »

nestačilo by ti to z 3 tunového asi ne co?
Obluda
PF-62
MZ ETZ 250
Škoda Favorit 136L
ČZ 175/470 Sport

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#6 Nový příspěvek od DYK »

Jde mi o to, jaký a kolik oleje tam přijde. Tak snad ten olej bude stejný, to by jsi mohl napsat. Množství bude ale jiné. Předem díky aspoň za ten olej.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#7 Nový příspěvek od DYK »

Pánové, prosím, ať můžu zítra koupit ten správný olej! Má tam být hydreulický, nebo jaký?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#8 Nový příspěvek od ota »

Když se na fabrice dělaly hevery, dával se tam tlumičový olej s petrolejem dohromady mix. Bylo to v poměru: 4 díly tlumičového oleje a jeden díl petroleje. Je to napsaný i na tom Bulharským heveru co mám doma, ale je to tuším 2 tuny nosnost. Je tam napsaný i to množství, ale u Tvého to bude určitě víc. Zašoupnul bych ho celej píst dovnitř, a nalejval tak dlouho, až by to bylo plné, normálně nastojato, třeba trichtýrkem s hadičkou, tou dírkou co je ucpaná tou gumovou krytkou. Potom bych po nalití až by to začalo vytejkat ven, naklonil hever a kousek odlil ven. No a vyzkoušel pumpovat kam zvedne. Potom bych ho zatlačil zase spátky a kdyby z něho nic nevyteklo, tak bych ho zašpuntoval a dobrý.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#9 Nový příspěvek od DYK »

Právě že na tom mém částečně smazaném a potrhaném štítku je náznak slova tlumič. Jak to teda máš napsané na to tvém. Ten poměr nebo jen tlumičový olej? To množství tak jak píšeš klidně odhadnu. Podstatný pro mne je jaká ta kapalina tam má být.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#10 Nový příspěvek od Franta.cz »

4* tlumičový olej 1 * petrolej.
Náš zvedát 12t má 850 cm3

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#11 Nový příspěvek od ota »

No na tom štítku je napsáno: Náplň zvedáku tvoří 4 díly tlumičového oleje a 1 díl petroleje. Ten štítek je taky už jetej, ale tohle je zrovna dobře vidět. Kukej na fotky, snad to přečteš, málo světla, v dílně už není teď moc vidět. Je tam i to množství, 220 cm. Ale ty máš určo víc.
Přílohy
P7211326.JPG
P7211325.JPG

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#12 Nový příspěvek od DYK »

To je ono :ejchuchu: Díky pánové Franto a Oto, to mi stačí. Teď už to dám do hromady. Já na tom svém štítku mám dobře čitelný jen ten jeho pravý bok, jak jsou tam pozice 1,2,3. Ještě jednou díky. Zítra půjdu po tlumičovém oleji. Petrolej má snad každá dobrá drogerie-barvy laky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#13 Nový příspěvek od DYK »

Tak jsem koupil olej Mogul silence 15. Je to tlumičový olej s viskozitou 15 a je určen i do hydraulických zvedáků. Pochytil jsem taky informaci, že dříve hydraulické i tlumičové oleje, což je jedno, měly vyžší viskozitu, kolem třiceti až čtyřiceti ty nejřidší a proto se to ředilo petrolejem. Kdybych vzal nějaký hydraulický olej a zředil ho petrolejem byl bych na tom co potřebuju. Olej co jsem koupil je opravdu řiďoučký a není přeba ho ředit. Chlapíkovi argumenty se mi zdají logické a já jsem se zase něco přiučil. Sem to píšu abych si to nenechával pro sebe a když někdo získá odkudkoli vytečený znedák ať ví co tam zhruba dát aby to fungovalo i v zimě.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#14 Nový příspěvek od ota »

Tak to bych mohl do heverů používat hydraulickej olej co mám z práce z vysekávačky. Je to 45 viskozita a je perfektně čistej. Vrazil bych do něj ten petrolej aby se trochu naředil. Právě ten tlumičovej už doma nemám a mám v heverech sem tam málo oleje. Tak to je dobré zjištění Dyku, naředím to v tom poměru 4:1 a uvidíme. Oleje mám haldu, ale dřív byli ty chlapi co ty oleje v těch strojích rádi že jsem si těch 360 litrů vzal a nemuseli to nijak likvidovat. Teďkon už se jim nechtělo to nalejt do sudu. Oni prej to likvidujou a museji to odvážet. Prdlajs, nalili to do sudu a prodávaji to prej dál, třeba do jinejch strojů co to schroupnou. U nás celkem 360 litrů, no 60 mě a ostatní prej potřebujou do nějakýho družstva do nějakýho stroje. Aspoň něco se podařilo odlejt do nakladače domů.

nextg
Příspěvky: 81
Registrován: ned lis 25, 2007 6:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: bulharský hydraulický zvedák 12t

#15 Nový příspěvek od nextg »

Mam kontakt na pana z Ostravy, co tohle opravuje. Za 400Kc mi ten muj dal do stavy NOVY a nabarveny. Kdyz mi to daval, neveril jsem, ze je to ten muj stary hever. Kdyz bude mit nekdo zajem, poslu cislo. Dela i veskere hydraulicke valce.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“