Hydraulický hever (panenka)

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Hydraulický hever (panenka)

#301 Nový příspěvek od Pavel »

kurna hned bych tu pralinku bral do dilny

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hydraulický hever (panenka)

#302 Nový příspěvek od vitex »

Pavle,kdybych Ti napsal cenu opravy,tak si raději koupíš 4 nové hevery a ještě Ti zbyde na pivo.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Hydraulický hever (panenka)

#303 Nový příspěvek od ota »

Kruci, kam já tu mojí ,,nádhernou" Dunajovitě tekoucí panenku zakramařil? Když by tu byla ta možnost, nadělit ji mistrovi, kterej by ten Dunaj zkrotil!
Já snad vezmu baterku a půjdu ji najít, dokud je mistr obeznámen s problematikou opravy a ten Němec mu to ještě nevykradl z toho ,,nástavce krku" :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hydraulický hever (panenka)

#304 Nový příspěvek od vitex »

Opravujte :friends: o sto šest.

Vojta7
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 09, 2011 6:38 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Hydraulický hever (panenka)

#305 Nový příspěvek od Vojta7 »

Ahoj, mám doma 7t panenku (PAL), ale funguje jen vnitřní píst, vnější se ani nehne (zarezlý?). Při pumpování se vnitřní vysune na doraz, pak páka ztuhne a nic dalšího se při dalším (opatrném) pumpování neděje (i když je fakt, že jsem to zmáčknul jenom asi čtyřikrát a pak jsem raději přestal). Jak to znovu rozhýbat, aniž by došlo k dalšímu poškození heveru? Případně je v KV kraji někdo, kdo by to zvládl repasovat za nějakou rozumnou částku (posílání kamkoliv bych se vzhledem ke hmotnosti a přítomnosti oleje rád vyhnul)?

A ještě bych měl dotaz na olej: Na vyzkoušení jsem tam nalil LHM+ (původně hydraulický olej do Citroënů) a zdá se, že mu to nijak nevadí. Můžu to tak nechat, nebo ho mám vyměnit?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hydraulický hever (panenka)

#306 Nový příspěvek od vitex »

:smich: :pistol:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulický hever (panenka)

#307 Nový příspěvek od Milhauss »

Přestal mi fungovat hever,nejdřívě začal jakoby pérovat a pak přestal jít ůplně,vyměnil jsem náplň,nepomohlo to. A teď jsem našel kuličku,odněkud vypadla,ale nevím odkud,z které díry. A ještě vevnitř je jakýsi plech,ten taky nevím jak patří. Už jsem měl kuličku ve všech dírách a nic. Je to český hever,takový ten vínový,jednopíst a vršek se dá šroubovat. Díky za rady

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Hydraulický hever (panenka)

#308 Nový příspěvek od Joe66 »

Panstvo mam doma velky asi 70az 100kg vojensky hydraulicky zdvihak -styl ,,krokodil ,, na koleckach vraj tankovy . Po 10rokoch pouzivania uz neako dlhsie trva kym sa dvyha rameno po pumpovani. Ze vie niekto aky olej sa do neho dava nech ho po rokoch vymenim lebo mam tusaka ,ze to bude nim lebo inak neslzi nikde :-/

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Hydraulický hever (panenka)

#309 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Páni, mám doma dva tieto rovnaké zdviháky a ten vľavo mi tečie okolo pumpičky. Potreboval by som vedieť, aký o-krúžok alebo tesnenie tam patrí. Sú to 12t. zdviháky, samozrejme sú funkčné. Dá sa na nich niekde kúpiť opravná sada? Čo ma prekvapilo, na nálepke dole je nápis "made in Bulgaria". Vždy som si myslel, že sú české :zapomel: . Ďakujem za odpoveď....
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Hydraulický hever (panenka)

#310 Nový příspěvek od chuck77 »

Zkus ZOD Delta-Štípa, tam je doposud dělají. Je tam milionová pani na odbytu. Jméno bohužel nevím. Moc ochotná. Fakt - nedělám si srandu. Poslali mi opravnou sadu na mé 2 hevery, co tekly jak Niagara. Ale ty so ještě ČSSR. Uvidíš. Jo a nakonec sem si řekl, že si od nich vemu i nový hever, tak sem si objednal i ten 8) . Podle ní už dlouho vyrábět nebudou - padělatelé z P.R.C. chtějí za ty jejich sračky 1/3 a na to většina z nás slyší :vztek: ………….takže další věc, co budeme kupovat ve shit quality made in P.R.C. :pistol:
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Hydraulický hever (panenka)

#311 Nový příspěvek od pepanek »

Jo díky , taky jsem je tam objednal a čekam až dojde sada pak poreferuji :friends:

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Hydraulický hever (panenka)

#312 Nový příspěvek od chuck77 »

Uvidíš sám. za mě 8) ...vzal sem od nich už 2 hevery nový a další 3 sem opravil z jejich dílů.....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

galOs
Příspěvky: 37
Registrován: sob lis 14, 2015 10:42 pm
Bydliště: hranice

Re: Hydraulický hever (panenka)

#313 Nový příspěvek od galOs »

Zdravím,

minule při zvedání (rovnal jsem tím kus pásoviny) prdla panenka vytekla i z vnějšího obalu přes mezeru šipka 1 na obr. 1. Při rozdělání jsem jen zkoušel pumpovat a olej tekl i přes závity šipka 2. Po odšroubování trubky. Jsem zjistil poškození závitu na patce v místě označeném žlutým čtvercem na obr. 2. Z obrázku to moc nejde poznat. Vadí poškození/strhnutí závitů moc? Díky

Obr. 1: http://prntscr.com/vqu1rf
Obr. 2: http://prntscr.com/vqu375

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Hydraulický hever (panenka)

#314 Nový příspěvek od staník »

Na obal heveru by neměla působit žádná boční síla.
Skoro bych tipnul že ti hever neseděl rovně a při šponování se napáčila ta spodní patka.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Ronny
Příspěvky: 162
Registrován: ned kvě 30, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Zdvihak-panenka 12t

#315 Nový příspěvek od Ronny »

Zdravim, prestal mi dvihať zdvihak , je opotrebovana ta mala gumenna manžetka,je tam ešte O-kružok,ten som vymenil,ale aj tak to nefunguje dobre...Tie manžety sa daju niekde kupiť,už som to raz menil, len v obchode ich už nedržia.Nevie niekto , kde by sa dali ešte objednať,kupiť??
Na repas to nebudem davať, je to tesne, len nenasava olej, už som to menil pred 10-timi rokmi...
https://i.postimg.cc/T3fggjWJ/135835648 ... 4907-n.jpg
https://i.postimg.cc/RVzHx1Gx/135754668 ... 5971-n.jpg
https://i.postimg.cc/6Q73vTzh/135756246 ... 7357-n.jpg
https://i.postimg.cc/NjnGBBY2/135767237 ... 2118-n.jpg
https://i.postimg.cc/sxKy8RwX/135817267 ... 3269-n.jpg

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“