Hydraulický hever (panenka)

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Hydraulický hever (panenka)

#271 Nový příspěvek od staník »

Nevím to stoprocentně ale řekl bych že pokud ji budeš provozovat stranou s pumpováním dolu tak půjde i naležato . Je potřeba mít nalévací dírku natočenou nahoru aby to neteklo. Jinak v dílně mám lis a tam je panenka otočená vzhůru nohama ale má nad sebou nádobku s olejem aby fungovala.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Jura-M
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 11, 2014 2:52 pm
Bydliště: hranicko

Re: Hydraulický hever (panenka)

#272 Nový příspěvek od Jura-M »

Otočenou panenku mám taky na lisu stačí trubička a funguje obraceně. Ještě je potřeba zacpat malou dírku kterou teče olej ven (stahovací pásky na fotce).
Obrázek
Takže naležato bude fungovat taky.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Hydraulický hever (panenka)

#273 Nový příspěvek od jhamos »

Super,díky 8)

kumi4
Příspěvky: 80
Registrován: pát kvě 03, 2019 7:52 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Hydraulický hever (panenka)

#274 Nový příspěvek od kumi4 »

Dobry vecer panove, koupil jsem si starou litinovou panenku PAL 7t, procetl cele tohle tema a pustil se do repase...
Všechny pístnice jsem po tezkem boji vysunul a sundal , do spodni a stredni jsem pro pristi pripadne sundavani navrtal dirky a...tim jsem skončil:) A ted jsem tady a prosim vas o radu...někdo v minulosti se tady ptal na to, ze u spodního regulačního sroubu je za tim sroubovacim mechanismem zasunuty maly valecek (vypada jako naboj), který je na jedne strane uzsi a na druhé sirsi...jakou stranou ma byt smerem ven z panenky? A ma v této casti byt ještě nejaka kulicka nebo je tam jenom tento valecek, který v tom pripade jednim koncem (sirsim nebo uzsim?) doseda potom primo na dirku, která je dole na boku toho nejspodnějšího valce(nepohyblivého pistu). A potom ještě...můžete mi prosim poradit jake manzety (2ks - na tu prostredni a horni pistnici) mam koupit a kde je sehnat (dival jsem se na odkazy, ale podle mych mereni a rozmeru si netroufam zadne objednat:( Kdyby jste někdo mel, prosim ozvete se mi.
Jinak kulicek mam celkem 6ks (2ks v kazdem pumpovacim pistku, 1ks ve sroubu, který drzi na dne panenky ten nejspodnejsi valec a 1ks v nalevacim sroubu (odvzdusnovacim?)
Moc dekuju za pomoc...

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hydraulický hever (panenka)

#275 Nový příspěvek od vitex »

Podívej se na moje příspěvky ze dne 21.1.Jinak na tom válečku by měl být otlak od kuličky.Mám ještě k dispozici tuším sedum sad těsnících prvků.Čtyři si nechám,ostatní nabízím.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Hydraulický hever (panenka)

#276 Nový příspěvek od Chose11 »

co chceš za sadu a vzal by jsi mi ji do Bydžova?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hydraulický hever (panenka)

#277 Nový příspěvek od vitex »

350,- Ale nesmím zapomenout.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Hydraulický hever (panenka)

#278 Nový příspěvek od Chose11 »

tak si třeba vzpomeneš
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

kumi4
Příspěvky: 80
Registrován: pát kvě 03, 2019 7:52 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Hydraulický hever (panenka)

#279 Nový příspěvek od kumi4 »

vitex: Moc dekuji za odpoved a nabidku. Urcite si jednu sadu tesneni vezmu, napis mi do zpravy cislo uctu prosim, poslu ti penize, rekni mi jen jeste kolik chces za postovne.
Otlak od kulicky na tom valecku...nepoznam jestli tam je nebo neni. Ale kdyby tam byla kulicka, predpokladam, ze myslis v tom pripade mezi valeckem a stenou valce (tlacila by na dirku) tak potom by ji ale nic nedrzelo na miste, nemela by žádné vymezeni kdyz by jsi povolil regulacni sroub a tim padem pritlak toho valecku na tu kulicku...a spadla by...chapu to dobre? A jeste k tomu valecku, ktery vypada u me vazne jako naboj, jak ma byt v.tom heveru orientovany...tou uzsi stranou ven nebo dovnitr a jak by tam ta kulicka mela drzet nebo jak a kde je tam umistena? Treba mi tam neco chybi...Nafotim to a ukazu ti jak a co tam.vlastne mam, to bude nejlepsi. Diky...

kumi4
Příspěvky: 80
Registrován: pát kvě 03, 2019 7:52 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Hydraulický hever (panenka)

#280 Nový příspěvek od kumi4 »

Dobry den, nafotil jsem tu moji panenku, slavnou:) Snad, doufam, to nejak pomuze...
Na obrazku 1 je sipkou vyznacena dirka, která je dole na boku toho nejspodnějšího valce, který je zasunuty v heveru, prisroubovany k jeho dnu propustnym sroubem, kterym se do toho valce pumpuje olej a kvůli spravnemu natoceni te spodni dirky (aby smerovala smerem k regulačnímu ventilu) je tenhle valec ještě zajisteny tim malym sroubkem nahore z boku panenky. Když se tenhle valec zasune do tela panenky a spravne se natoci (prostřednictvím toho maleho sroubku) tak potom je dirka (obr. 2) na tom valci presne proti otvoru do kterého se zašroubuje matice ve které se potom ještě sroubuje (pohybuje) regulacni ventil (obr. 4). No a mezi tim ventilem a dírkou(stenou valce) je prostor, který presne vyplni ten valecek (naboj), je zasunuty zevnitř v tele panenky (obr.3) a muze se tam pohybovat a ten pohyb vymezuje sroubovani toho reg. ventilu. Podle me ho ventil bud zcela pritlaci na stenu valce (ucpe dirku a hever drzi) nebo se povoli regulacni ventil (trosku se odsroubuje) , ten valecek se odtlaci od steny valce (dirka se uvolni a olej muze vytéct z pistu do tela panenky... Bohuzel netusim kde by tam mohla nebo mela byt kulicka :( A ten valecek mi neprijde ani z jedne strany moc vymackany od kulicky. Prosim kouknete na to... Diky.
Přílohy
6.JPG
6.JPG (6.15 KiB) Zobrazeno 3758 x
5.JPG
5.JPG (6.27 KiB) Zobrazeno 3758 x
4.JPG
4.JPG (6.35 KiB) Zobrazeno 3758 x
3.JPG
3.JPG (9.36 KiB) Zobrazeno 3758 x
2.JPG
2.JPG (8.13 KiB) Zobrazeno 3758 x
1.JPG
1.JPG (7.87 KiB) Zobrazeno 3758 x

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Hydraulický hever (panenka)

#281 Nový příspěvek od DanculSK »

vitex píše:350,- Ale nesmím zapomenout.
já ti to "možno" pripomeniem :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hydraulický hever (panenka)

#282 Nový příspěvek od vitex »

Fotky vlož přes Rajče,nebo podle návodu třeba od Dancúla.Do soukromé zprávy Ti pošlu svůj mejl a tam mě je pošli v plné velikosti.

kumi4
Příspěvky: 80
Registrován: pát kvě 03, 2019 7:52 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Hydraulický hever (panenka)

#283 Nový příspěvek od kumi4 »

Diky, odeslano...

kumi4
Příspěvky: 80
Registrován: pát kvě 03, 2019 7:52 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Hydraulický hever (panenka)

#284 Nový příspěvek od kumi4 »

...tak vkladam fotky podle navodu. To je jiny kafe…

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Hydraulický hever (panenka)

#285 Nový příspěvek od DanculSK »

No vidíš :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“