hydraulika

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika

#181 Nový příspěvek od jiriSBS »

Tak to jsem nějak nezaregistroval,že se jedná o druhý rozvaděč,tak se omlouvám.Ohledně ovládání toho ventilu za 30 let jsem jej použil asi 5 x,4x při obracení kol(na brambory) a jednou když jsem zapadl,tak jsem se na kombinatoru zvedl a podsypal kola,takže uzavíraní ventilu-použití dvojčinné hydr.u traktoru je sporadické(alespoň v mém případě).Na podniku jsme měli traktor Fiat G-210 a traktorista poučoval, jak používá silovou hydrauliku,"když mi nejde podmítač do země tak ho zatlačím silovou hydr.(myslel tím dvojčinnou) do země. Bylo jasno proč během 6let, 2x odešla přední náprava,traktor v podmítači se tahal po přední nápravě,zadní se jen vozila, protože byla odlehčená dvojčinnou hydr.,jeden z příkladu proč použití dvojčinné hydr. na traktoru není vhodné.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

#182 Nový příspěvek od Terablick »

V zemědělství je opravdu (během práce) celkem k ničemu (to přizvednutí se může hodit, otázka je, jak často člověk zapadne), jinde se ale hodí - v lese na přitlačení štítu, s podkopem, nebo pokud někdo často mění/otáčí kola (třeba Vladimír2 pokud vím otáčí a mění kola snad 10x za sezonu). V zimě na nasazení řetězů, atd atd. Samozřejmě je to dost individuální - někdo to nevyužije vůbec, jinej třeba i denně. Záleží k čemu traktor používá. Ale tady byla opravdu řeč o přidaném rozvaděči, a tam je to všechno ještě jinak, a je to hodně dané tím, k čemu přesně bude sloužit :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4798
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: hydraulika

#183 Nový příspěvek od imaginaro »

spolubojovníci mám dotaz, našel jsem doma tohle servo čerpadlo ford 93BB-3A674-CB
http://www.zbozi.cz/vyrobek/hydraulicke ... tr-jpr113/
i s malou řemenicí - jak se sundavá ta řemenička? Potřebuji na klíňák, je tam jen nalisovaná? Díky moc za odpovědi :friends:

P.S.- má předepsanej směr otáčení? Jakej?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

#184 Nový příspěvek od Terablick »

Rád bych poradil, ale netuším ani jedno. Směr otáčení danej většinou je, ale kterým směrem, to záleží na motoru u kterého bylo. Sundat řemenici by jít mělo, ale bude tam nalisovaná (dost možná silou, nebo za tepla) a možná i nějak zajištěná :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: hydraulika

#185 Nový příspěvek od krajan »

imaginaro: Je to cerpadlo na servo ? asi ano no tak potom ma smer otacania ako motor , lebo byva na motore . Ked ti to nepojde inak tak ju predca mozes rozrezat ( tu remenicu ) samozrejme opatrne a je po probleme
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: hydraulika

#186 Nový příspěvek od jhamos »

Ahoj,mam hydraulické čerpadlo Jihostroj U40A a je tam na sání šroubení M32x1,5. Nemohu ho nikde sehnat,nemáte někdo nějaký kontakt na koho se obrátit? Díky

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: hydraulika

#187 Nový příspěvek od vitex »

Je to určitě M 32x1,5?V hydraulice se spíše používá M33x1,5.Ale nemusí to být pravda.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: hydraulika

#188 Nový příspěvek od jhamos »

Měli to v prodejně kde mi dělali hadice a řekli,že ano....tak nevím :-(

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydraulika

#189 Nový příspěvek od ITS »

Dokonce 33x2

Pořádně to změř. Do čerpadla by nikdo nedal atypický závit. Pokud ječ to čerpadlo z toho světa, pak tam vyzkoušej vodovodní fitinky. Měl by tam být palcový závit.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

#190 Nový příspěvek od Tata »

co budeš tak velkým čerpadlem hnat?
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: hydraulika

#191 Nový příspěvek od nabocklish »

zdravím přátelé, moc prosím o radu:
Chci si udělat dopravníkový pás poháněný hydraulikou traktoru. Mám k dispozici hydromotor Danfoss OMR125 151-6413 NA. Krmit to bude zetor 32l/min. Můžete mi prosím říct jak rychle to bude točit, abych přizpůsobil velikost válce dopravníku?

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika

#192 Nový příspěvek od jiriSBS »

OMR 125-by měl mít 125ccm na jednu otáčku,při 32 lt/min to dá 256 ot/min.Pokud máš zetormatic,pak se dá průtok na páčce rychlostí reakce regulovat téměř od 0 až po max. průtok.Tzn.otáčky hydromot. od 0-256 otáček.

pissi
Příspěvky: 28
Registrován: pon zář 19, 2016 6:47 pm
Bydliště: moravskoslezko

Re: hydraulika

#193 Nový příspěvek od pissi »

Zdravím. Prosím,poraďte mi někdo,jak mám zapojit na TK14 tento rozvaděč. Mám jeden jenocinny valec a druhy vývod k vleku na taky jednočinny valec. Jsem asi jelito,protože už dva dny sedim na netu a žadne schema jsem nenasel.. :'(
https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Hydra ... -240L/7188

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika

#194 Nový příspěvek od jiriSBS »

Rozváděč dvojčinný na jednočinný upraviš tak,že na jeden výstup napojiš činnou hadici(trubku) a druhý výstup na sekci napojíš do odpadní větve za rozvaděčem,u obou sekci,výstupy můžeš propojit a pak vést do odpadu společně.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydraulika

#195 Nový příspěvek od ITS »

Jiří již odpověděl a já doplním, když už to mám napsané

P - od čerpadla, T do nádrže
Zjisti si profouknutím pusou z P, který výstup ( B nebo A ) je funkční při zatažení za páku v tom směru, který ti vyhovuje - myslím to tak, že třeba je ti pohodlnější tahat k sobě, než tlačit od sebe. A z toho vývodu natáhni hadici k pístu. Druhý vývod je nejsprávnější napojit do nádrže, aby při spouštění vleku, nebo nářadí, zbytečně čerpadlo netlakovalo rozvaděč přes pojišťovák.
A kde je plovoucí poloha na nářadí ??? :zly:

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“