hydraulika

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika

#196 Nový příspěvek od jiriSBS »

Plovoucí polohu v úpravě,kterou jsem navrhl už prakticky má, stačí páčku rozváděče zajistit v poloze "spouštění" a
závěsné nářadí bude kopírovat terén,pokud na něm(na nářadí)má kolečka na nastavení pracovní hloubky.

pissi
Příspěvky: 28
Registrován: pon zář 19, 2016 6:47 pm
Bydliště: moravskoslezko

Re: hydraulika

#197 Nový příspěvek od pissi »

Chlapi díky za odpovědi. Plovouci poloha bohužel neni.. :(
Prosim,čim by se to dalo nějak rozumně propojit? Mam na traktoru jen jednu zpátečku. Myslim nejake typizovane armatury. Na nic jsem nenarazil. Vsude jsou jen T-čka a kříže.. :(
Chtel bych aby to mělo trochu kulturu a propojovat tři hadice se zpatečkou křížem se mi moc nezda..

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydraulika

#198 Nový příspěvek od ITS »

Ale to je pěkné - zleva hadice s kolenem, zprava hadice s kolenem a uprostřed rovná.

macasubaru
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 07, 2020 9:03 pm
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: hydraulika

#199 Nový příspěvek od macasubaru »

zdravím vás jsem tady nový...
stavím si nakladač 4x4 a potřeboval bych poradit s hydraulikou. jestli tam musí být filtr oleje atd. já mám jen čerpadlo, rozvaděč a pístnice ale připadá mi to že to nějak péruje.. odvzdušnuje se nějak pístnice????? připadá mi to zavzdušněné

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydraulika

#200 Nový příspěvek od ITS »

Z pístnic uteče vzduch sám, po chvíli pracovního nasazení. Čím větší tlak, tím dříve. Při tlaku se olej se vzduchem, v pístnici, zpění a uteče do nádrže a tam odpění. Nebo jezdit doraz-doraz do tlaku.
Filtr sací do nádrže ( síto 40 mikronů ) a na vratku za rozvaděč kartušový filtr 10 nebo 15 mikronů.

macasubaru
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 07, 2020 9:03 pm
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: hydraulika

#201 Nový příspěvek od macasubaru »

zdravím děkuji za odpověd. těm filtrům moc nerozumím pokusím se tady popátrat jak to vypadá. jo a to zavzdušnění jsem pochopil že to může být tím že to poháním čerpadlem na 12 V (jednotkou z avie na hydr. čelo) jestli to dobře chápu.

macasubaru
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 07, 2020 9:03 pm
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: hydraulika

#202 Nový příspěvek od macasubaru »

zdravím. nemá někdo prosím nápad co může být za problém. udělal jsem si nakladač motor felda diesel čerpadlo prý z liaz sklápění. problém je ten že když dojedou pístnice na doraz nebo jsem se chtěl zvednout na lžíci ta pořád chcípe motor i když přidám otáčky . předtím jsem měl na čerpadle větší řemenici než na klice šlo to pomalu ale nechcípalo. ted jsem dal řemenici menší takže mám ted stejně velkou jak na klice ramena jedou mnohem rychleji ale okamžitě zhasíná. a mám tam joystick co je na bazoši a připadá mi že ten nějak zlobí. nejde dělat nejednou třeba ramena nahoru a zároven zavírat lžíci

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: hydraulika

#203 Nový příspěvek od krajan »

Nastav si poistovaci ventyl....
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: hydraulika

#204 Nový příspěvek od oco13 »

macasubaru píše:mám tam joystick co je na bazoši a připadá mi že ten nějak zlobí. nejde dělat nejednou třeba ramena nahoru a zároven zavírat lžíci
Mám joystik original z hydrolídra a tiež mi nejdú dve veci naraz. Joystik je na to aby si nemusel prechytávať páky. Ale počkajme si čo napíše Ondráš83. :typek:

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika

#205 Nový příspěvek od jiriSBS »

Pánove čtete dobře,je tam čerpadlo asi z liazu,takže litráž mezi 80-100 lt/min, při spravném zapojení,očemž podle popisu pochybují.Takže potřebný příkon je mezi 20-30 kW,s tím ma felda problém výkonově,joystyk určitě nemá průtok 80lt/min,ale i ten bude k tomu čerpadlu na hraně.Majitel něco poskladal,bez ponětí co skláda,výsledek to potvrzuje,doporučit lze jen, ať studuje hydrauliku na tom to foru a až bude znát základy hydrauliky,pak se mu dá radit.

macasubaru
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 07, 2020 9:03 pm
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: hydraulika

#206 Nový příspěvek od macasubaru »

zdravím. děkuji za zájem poradit
jiriSBS ...mas pravdu. poskládal jsem to jak mě to napadlo v domnění čím větší čerpadlo tak větší síla a rychlost. na čerpadle je myslím 40 L je to český výrobek a je tam štítek myslím 1500 ot
já koukal na hydrauliku ale nic jak poskládat kompletní hydrauliku na nakladač jsem nenašel. můžeš mi poradit kde to tady je?? děkuji

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika

#207 Nový příspěvek od jiriSBS »

Čerpadlo na nákladač bude stačit do 25lt/min ,při 1500 ot motoru, by čerpadlo mělo mít cca 1000 otáček,převod motor-čerpadlo do pomala 1,3-1,5,vhodné pro nákladač,pro THZ převod 1,7-2.Rozváděč Js 10mm průtok 40lt/min,pístnice průměr 40mm až 60mm,filtr na odpadu 10-16 mikronů.Sací potrubí Js 14mm,zbytek Js10mm,krom vracečky, která by měla být Js14-16mm.Nádrž o objemu náplně 12,5lt+obsah hydr.okruhu ,pokud bude nákladač pracovat v oblasti nizšiho tlaku (provozní tlak do 12MPa),pokud bude pracovat v oblasti tlaku nad 12MPa ,tak buď zvětšit objem náplně o 50%,nebo přidat chladič oleje.
To je pro nákladač nebo podkop velikostí na UNC nebo traktory uživané na tomto foru(domaděly)viz Ondra83.

macasubaru
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 07, 2020 9:03 pm
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: hydraulika

#208 Nový příspěvek od macasubaru »

děkuji za info to už je pro mě srozumitelnější a už jsem napsal Terablick a pošlu mu fotky co tam mám ještě jednou dík

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: hydraulika

#209 Nový příspěvek od Majkl1 »

Mě, coby totálnímu začátečníkovi, moc pomohlo si pročíst toto. Jsou tam i suprové kalkulátory. 8)

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“