hydraulika

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

#151 Nový příspěvek od Terablick »

Chose11 píše:ještě jsem kdysi dostal od švagra tenhle novej rozvaděč co jsem teď našel na obrázku, zná to někdo, k čemu je to použitelný?

http://www.prochazka-hk.cz/product/245.jpg
Měl by to bejt klasickej "normální" rozvaděč, ale těžko říct... Plovoucí polohu na 99% nemá.

Cena plovoucí funkce (příplatku za ní) bývá od cca 800,- Kč/sekce. Tolik (nebo i víc) tedy připočti k ceně běžného rozvaděče, bez ohledu na to kolik sekcí atd má. Je to příplatek za každou jednu sekci která má tu plovoucí funkci mít, čili pokud si koupíš třeba 3 sekční rozvaděč s jednou plovoucí sekcí, bude příplatek jen jeden, pokud ale budeš chtít plovoucí sekce 2 nebo 3, bude i příplatek 2x nebo 3x :(
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně


Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7881
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: hydraulika

#153 Nový příspěvek od Chose11 »

Terablick: tak ho nechám na hydraulickou štípačku, vypadá to jako komplet že to má i přetlakový ventil, podle tvaru mi to tak připadá
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

#154 Nový příspěvek od Terablick »

Ano, ale bylo by dobré změřit jak je nastavenej a jestli otevírá :)

Eshop "technikaprofarmu" je o něco dražší než za kolik se dá rozvaděč koupit na netu, ale zase je to eshop, takže záruka atd :) Na Bazoši nebo Aukru pravděpodobně seženeš stejnej rozvaděč o třetinu levněji, ale jak to je se zárukou atd netuším...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: hydraulika

#155 Nový příspěvek od nabocklish »

Zdravím, po nějaké době si opět dovoluji požádat o pomoc:
jedná se o bagr DH112, hydraulika se chová jakoby tam bylo málo oleje, tzn. že jede pomalu, trhaně, nezvládá dvě funkce na jednou, hadice na výstupu z čerpadla se chvěje.
Oleje je dost. Filtry jsou na okruhu dva, oba dva na zpáteční cestě do nádrže. Jeden je na přepadu z rozvaděče, druhý je za chladičem oleje (kam jde olej po výstupu z rozvaděče). Jednu filtrační vložku jsme měl "novou". Uvozovky protože je cirka 15 let stará a skladování nic moc, každopádně jsem ji tam dal. Druhou jsem tam teď na zkoušku nedal vůbec. S tím, že mám obě objednané a zhruba za týden mi přijdou. Každopádně s jednou starou vložkou a druhý filtr bez vložky jsem nepozoroval žádnou změnu. Dále jsem měl rozdělaný i přívod do rozvaděče a žádnou nečistotu jsem tam nenašel (ale není tam nějaký extra přístup, takže to není 100%). Nátok do čerpadla je přes hadici o světlosti zhruba 40mm - nepředpokládám, že by se ucpala. Okruh jsem zkoušel odvzdušňovat vysunutím pístů nadoraz a podržením cca půl minuty až minutu. Na dvou sekcích nezávisle na sobě. Žádná změna.
Máte nějaký nápad co by dále mohlo být špatně?

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: hydraulika

#156 Nový příspěvek od duchodce »

Velká zrada bývá že se v sací hadici se oddělí vnitřní vrstva a způsobí to že se vcucne a omezí průtok do čerpadla . Při demontáži se při pohledu dovnitř hadice téměř nic neobjeví , pouze při ohybu se udělá vlna.
Dh již moc nepamatuji ale nebyl magnetický a hrubý filtr v nádrži , něco jako je u "500" nakladače?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: hydraulika

#157 Nový příspěvek od nabocklish »

no mohlo by být... i tu sací hadici jsem se pokoušel sundat, ale zaboha jsem to nemohl povolit. Zkusím ještě!
Magnetický filtr v nádrži bude - na vrchu na nádrži je klička pro otočení (asi pro očištění špón), tak to bude možná ono.

Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika

#158 Nový příspěvek od Olpik »

Kdyby bylo ucpane nebo priskrcene sani penil by olej ve kterem by se delali vakuove bubliny . Zaclo to z niceho nic nebo postupne ? Snad ucpana nejaka dírka v pojistovacim ventilu kolik jich tam je ? Filtry jestli ze jsou na odpadu to nejspis nebudou , ale nechce se me verit ze na sani není zadny filtr.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: hydraulika

#159 Nový příspěvek od nabocklish »

možná bude něco v nádrži jak říká důchodce. Nádrž má zvrchu dvě velká víka, tak je odšroubuji a uvidím :)

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika

#160 Nový příspěvek od jiriSBS »

Záleží na vzhledu oleje ,pokud je čistý(bez bublinek) tak problém může být v pojistném ventilu,pokud je v oleji plno bublinek ,nebo je mléčně zbarven,tak je problém v prostoru nádrž,sací trakt ,čerpadlo . Problém může být :ucpaný odvzdušňovací otvor v nádrži,zanesené sací filtry,jak psal důchodce sací hadice,volné spoje na sacím traktu,vadné gufero na čerpadle,nebo netěsný pojistný ventil na rozváděči.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: hydraulika

#161 Nový příspěvek od nabocklish »

problém vyřešen, děkuji. V nádrži je "sací koš". Byl na něm centimetrový nános :roll:

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4798
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: hydraulika

#162 Nový příspěvek od imaginaro »

není divu že jsem tohle téma nemohl najít ldyž tu nikdo rok nic nenapsal :(

mám dotaz, našel jsem doma tohle servo
čerpadlo ford 93BB-3A674-CB
http://www.zbozi.cz/vyrobek/hydraulicke ... tr-jpr113/
i s malou řemenicí - jak se sundavá řemenička, potřebuji na klíňák a asi dám větší. A musím použít servoolej nebo nevadí hydraulickej? Kolik je odhadem cenovej rozdíl mezi servoolejem a hydraulickym-nevím jestli tam předch. majitel nedal převodovej (aby ušetřil) tak že bych to rovnou vyměníl. Předpokládám že v autě je před servem nějakej filtr, nebo se pletu? Díky moc za odpovědi :friends: 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4798
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: hydraulika

#163 Nový příspěvek od imaginaro »

jo a dá se nějak ověřit jestli je to servo OK ještě než ho namontuju? Předpokládámže asi moc ne :-(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

#164 Nový příspěvek od Terablick »

S tímhle ti nikdo asi neporadí, protože servočerpadla jsou jen další ND do auta. Liší se auto od auta, značku od značky... U naprosté většiny nelze dohledat ani parametry. :-/

Servoolej použít nemusíš, stačí hydraulickej :) Pokud ale chceš čerpadlo použít k čemukoliv jinému než byl původní účel, zapomeň na původní nádobku na olej. Minimální objem nádrže pro hydrauliku je kolem 3 litrů a to nepočítám velikost a počet pístů co se musí plnit (jeden velkej píst ubere i několik litrů oleje z nádrže při výsuvu a zase je tam vrátí při zasunutí, a v nádrži musí i při vysunutí všech pístů zůstat alespoň polovina objemu, takže při dimenzování nádrže je potřeba to zohlednit). Cena hydraulického oleje je cca 10x nižší než cena servooleje :)

Větší řemenice nemá význam, protože servočerpadlo má stabilizaci průtoku (průtok se s otáčkama nemění).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4798
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: hydraulika

#165 Nový příspěvek od imaginaro »

děkuju moc terabliku za vyčerpávající odpověď, takže nezbý á než ho zkusit. Nádrž použiju co mám, odhaduju že má 5 litrů, možná víc a mám jen jeden píst asi 30x6cm venkem. A ten viltr před servo tam má být? Na mojem traktůrku není žádnej a vygůglil jsem že v autě je. A drahej jak potvora, má někdo tip na cenově slušnej, třeba z něčeho jinyho než z forda, parametry vyhovujícím? Díky moc ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“