hydraulika servo

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Honza64
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 09, 2010 6:31 pm
Bydliště: Dráchov35 p.Soběslav

hydraulika servo

#1 Nový příspěvek od Honza64 »

dobrý večer chlapci chtěl bych se zeptat na váš názor.Mám traktor domácí výroby motor Mercedes diesel na motoru je servočerpadlo které podle štítku tlačí 85 atmosfér tlak po vyzkoušení hydraulika pracuje dobře sílu to má obrovskou když píst dojede do konce hadice se tlakem zkroutí námahou a ozve se charakteristické kvičení jak přepouští ventil ale v mém případě spíš na servočerpadle poněvadž nevím na jaký tlak je nastavený ventil na hydraulickém rozvaděči asi bych měl na něm povolit ventil tak mám dotaz pokud to tak nechám nepoškodím si tím servočerpadlo???? nebo má servočerpadlo svůj vlastní přepouštěcí ventil???? děkuji za odpověd Honza

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: hydraulika servo

#2 Nový příspěvek od jara1303 »

Honzo, prosím o radu,
taky chci řízení napojit na servočerpadlo asi jak máš ty.
Chci se zeptat napíjíš to origo mercedes servo čerpadlo klasickým hydraulickým olejem ??
Nebo máš zvlášť okruh jenom na řízení.
A jaký máš píst řízení ??
Děkuji
Jara

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika servo

#3 Nový příspěvek od jiriSBS »

Píšeš ,že na čerpadle je napsán tlak 85atm a při přetížení to bzučí v čerpadle ,takže tam máš pojišťovák,čerpadla na řízení jsou obvykle nastavena na tlak okolo 8Mpa,kdežto rozváděče jsou nastaveny od 12-20Mpa(120-200atm),proto ti přepouští servo je nastaveno na nižší tlak.Nevím jak máš dělanou hyd. na traktoru,ale většína používá na svých traktorech zbytečně vysoké tlaky-(vysoké nároky na energii a větší opotřebení a tím menší životnost).nastavím si na ramenech takový tlak ,aby mi to zvedlo přední nápravu,vyšší síla je téměř nepoužitelná,s origo pružinou jsem schopný snížit tlak okolo 10Mpa a to už je poznat na potřebném výkonu.

Stefan Putirka
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 05, 2013 2:12 pm
Bydliště: Bytca

Re: hydraulika servo

#4 Nový příspěvek od Stefan Putirka »

Dobry den,
Vedel by mi niekto poradit?Kupil som doma robeny traktor s hydraulikou a navyjakom ktory ja pohanany hydromotorom AM12-AK cez snekovu prevodovku .Hydraulicke cerpadlo je ZBC12-01.Na zdvyhanie ramien to staci avsak navyjak je dost slaby .Chcem sa spytat ci staci vymenit cerpadlo za silnejsie? Mam obavy aby to nemalo vpliv na servoriadenie ,alebo nechat povodne cerpadlo len na riadenie a silnejsie cerpadlo na okruh navyjaku a ramien?Dakujem

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika servo

#5 Nový příspěvek od jiriSBS »

Problém je v čerpadle je nastaveno na nízký tlak(pouze na 8MPa-pokud není upravovano),když řízení a hyd.ramena mají vyhovující parametry,tak nejlepší řešení bude montáž druhého čerpadla o litráži cca 20lt,při tlaku 16MPa,pokud má motor hltnost cca 20lt(nemám přesnou charakteristiku pro tento motor),výkon hydromotoru by se měl pohybovat pod 5kW,což je jeden krát větší výkon,než doposud.Pokud výkon nebude stačít,bude třeba výkonější čerpadlo i hydromotor.

ondrej7
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 01, 2014 6:10 pm
Bydliště: D. Kubin

Re: hydraulika servo

#6 Nový příspěvek od ondrej7 »

Mám problém so servočerpadlom. Kúpil som servo piet po prepas a čerpadlo ostatné veci ako hadice a nádržku som kúpil samostatne. Všetko som založil a naštartoval po chvíli mi zmizol olej a servo nefungovalo znovu som dolial olej a zase to isté olej fuč. Vybral som čerpadlo a zistil som že gufero bolo deravé tak som ho vymenil a scenár sa zopakoval.
Poistný ventil som kúpil nový.
Poraďte mi niekto kde mám problém lebo som v koncoch :-/
Podložka čo drží gufero je vytlačená a začala opierať o hriadeľ tak ju vytlačila sila oleja.
Nerozumiem prečo lebo som si myslel že to prvé gufero bolo staré ale aj nové vytlačilo.
Kým bol olej servo išlo kolesá vykrúcali keď olej došiel nefungovalo logické.

Poraďte mi prosím čo robiť.

pql
Příspěvky: 467
Registrován: pon črc 09, 2007 4:09 pm
Bydliště: u Sobotky

Re: hydraulika servo

#7 Nový příspěvek od pql »

Netočí se čerpadlo opačně než má?

ondrej7
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 01, 2014 6:10 pm
Bydliště: D. Kubin

Re: hydraulika servo

#8 Nový příspěvek od ondrej7 »

No tak to ma nenapdlo ale asi by to nefungovalo ked nad tym premyslam ale islo to kym bol olej. Motor mam 5711 a mysli ze kazdy motor sa toci jednym smerom.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika servo

#9 Nový příspěvek od jiriSBS »

Pokud máš vše dobře posladáno,tak problém je v čerpadle,může být špatně poskladané,ukazuje to na to ,že do drenáže čerpadla jde tlak z výstupu,který vyrazí gufero. Pokud je to čerpadlo přímo na motor,montované na prsa motoru,tak je špatně poskladané,je ho třeba reklamovat,za předpokladu,že je vše zapojené podle originálu Zetor.

ondrej7
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 01, 2014 6:10 pm
Bydliště: D. Kubin

Re: hydraulika servo

#10 Nový příspěvek od ondrej7 »

Vsetko mam dobre poskladane ale to cerpadlo je asi na dve veci. Dnes som bol za jednym chlapom co sa tomu venuje a hned pri phlade na cerpadlo mo povedal ze je na p. tak ho idem zajtra reklamovat a on osobne mi to pride zapojit no len dufam ze to uz pojde.

Uživatelský avatar
Cechto
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 15, 2011 4:45 pm
Bydliště: Púchov

Re: hydraulika servo

#11 Nový příspěvek od Cechto »

chalani ako by som vyblokoval alebo pridal na tlaku na poistnom ventile na servo čerpadle jedná sa o mercedes W123 ..

silvestermajoros
Příspěvky: 6
Registrován: pon bře 21, 2011 12:37 pm
Bydliště: Košice

Re: hydraulika servo

#12 Nový příspěvek od silvestermajoros »

Zdravím z východu Slovenska. Ja mám iný problém so servom. Mám majorik 30 ale motor je 4701. Má to úzke prsia bez vývodu a servo. Nakoľko som musel zaťažiť prednú nápravu (pri orbe my dvíhalo predné kolesá) volant ide ťažko. Tak som si zadovážil komplet servo ale bez origo čerpadla. A tu je problém. Nikde neviem splašiť schému zapojenia serva. Podľa katalógu ND som približne vydedukoval ako to zapojiť. Ale na origo čerpadle je jeden vstup a dva výstupy. Na mojom len jeden vstup a jeden výstup. Viete my poradiť ako postupovať? Ďakujem.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydraulika servo

#13 Nový příspěvek od jiriSBS »

Pokud máš dva výstupy tak jeden bude odpad z pojistného ventilu,na tvém čerpale pravděpodobně nebude pojistný ventil a budeš muset do okruhu pojistný ventil namontovat.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika servo

#14 Nový příspěvek od pinkygsx »

nevíte náhodou zda servočerpadlo z xantie má nějaký větší tlak než klasické servo?

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika servo

#15 Nový příspěvek od pinkygsx »

chlapy nevíte utáhlo by servočerpadlo z auta Orbitrol orstu na řízení?

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“