Nezvedá hydraulika UNC 061

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Nezvedá hydraulika UNC 061

#1 Nový příspěvek od mirek4x »

Dobrý den, mám problém s UNC 061 po zahřátí neuzvedne ani půl lžíce (oleje mám dolito dostatek) nevíte někdo v čem by mohl být problém, před asi třemi měsíci zvedal normálně a každým dnem je to horší a horší

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Nezvedá hydraulika UNC 061

#2 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Těsnění v pístnicích (nepředpokládám, jsou tam dvě, ne?), nějak přicpanej tlakovej ventil, přicpaný vedení. Možností je víc.
Kdysi se mi dostalo kus gumy od nádrže až k průtokovýmu šroubu u čerpadla a totálně se to ucpalo, ani se to nehnulo. Docela úleva k d y ž jsem na to přišel ale ten vztek n e ž jsem na to přišel.
Mirek

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Nezvedá hydraulika UNC 061

#3 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

Odešlo čerpadlo? Pění olej? Propouští ovládací páčka? To chce prohlédnout okem odborníka :shock:
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezvedá hydraulika UNC 061

#4 Nový příspěvek od jano »

zadrhnuté šúpadlo pretlakového ventílu alebo cudzie teleso (zvyčajne časť manžety). Rozobrať, vybrať šúpadlo, prečistiť dierku a pokračuješ v krasojazde. Vyčistíš bez rozštelovania tlaku.

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Re: Nezvedá hydraulika UNC 061

#5 Nový příspěvek od mirek4x »

Olej nepění, ucpaný pravděpodobně nic nebude protože za studena zvedá v pohodě, mě tak napadlo jestli to třeba není fitrem (teda jestli tam nějaký je)

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nezvedá hydraulika UNC 061

#6 Nový příspěvek od pasa444 »

zkus si změřit budíkem tlak od čerpadla na kolik ti vytlačí.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Nezvedá hydraulika UNC 061

#7 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Když to za studena maká normálně a po ohřátí oleje (NA KOLIK SE OHŘEJE?) je to rapidně horší a horší šacoval bych to spíš na nějaký těsnění. Nemám nějak představu - na kolik a za jak dlouho, co se týče pracovního výkonu, se olej ohřeje? Teď, když je chladno?
Makalo to i přes ty velký mrazy? Co olej, jsi si jistej jeho kvalitou (stáří, voda, nečistoty) nebo jen množstvím? Případnej bordel v oleji zjisti na filtru, je vskutku možný, že v systému něco putuje až to postupem doby doleze tam, kde se to projeví mizernou funkčností nebo přestane makat úplně.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezvedá hydraulika UNC 061

#8 Nový příspěvek od jano »

Filter tam máš kapacitný a má kontrolku podtlaku, UNC 060 má vákuomer. Časť gumy z manžety sa tam dostane veľmi fikane v rámci rozvádzača, teda neprechádza cez filter, ktorý je na 16 mikronov. Ak by boli manžety silne poškodené bude viditeľne padať výložník.
Tento problém dôverne poznám a často s ním bojujem. Tiež som si nevedel predstaviť, ako sa dostane špina do pretlakového ventílu, keď je filter v poriadku :-/

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: Nezvedá hydraulika UNC 061

#9 Nový příspěvek od Honza49 »

Nejprve bych změřil tlak za studena na pracovní části a potom za tepla.Dle tlaku se musí řídit ale já si myslím,že to bude zubovým čerpadlem.To poznáš na tlakoměru.Potom dej vědět

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nezvedá hydraulika UNC 061

#10 Nový příspěvek od drpepa »

podařilo se Ti zjistit, v čem je problém? Mám německou kopii mzg 40 a mám ten samý problém. Díky za info a radu čím to bylo.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“