Orbitrol

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
MisoD
Příspěvky: 17
Registrován: pát led 23, 2009 11:31 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Orbitrol

#1 Nový příspěvek od MisoD »

Zdravim pani.Kupil som riadenie orstu ale nemam k nej drazkovany unasac na volant,neviete z coho by to mohlo sadnut alebo ako to vykoumat co nejjednoduchsie?Vyrobit tu hriadel nemam komu dat :'(
Naposledy upravil(a) MisoD dne sob zář 24, 2011 11:56 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Orbitol pomoc

#2 Nový příspěvek od Tata »

možna mi někdo řekne že jsem blbý yle dneska bych už radek koupil cely soupek a i volant nebo možna sloupek a volant by hohl sednout z něčeho udelaš akorád držak a elegantně přípasuješ a přídelaš rychla ale draha varianta a nebo potom17ka matička sežen ty spojovací chvili piluj dražkyaž ti krasně zapadne do dražkovaní a potom na nějaký ten sloupek
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Marek223
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 4:06 pm
Bydliště: Beroun

Re: Orbitrol pomoc

#3 Nový příspěvek od Marek223 »

Oživuji téma. Zakoupil jsem doma dělaného "lámacího" traktora. Šlo špatně řízení, v určitých chvílích jakoby zadrhovalo. Nešlo pootočit dál. Muselo se zpět a tam a párkrát "zakvrdlat". Jedná se o LAGB 500-2. Axiální/radiální síly patrně minimální, protože je nad orbitolem namontovaný domeček s ložiskem, kde je vlisován tisícihran směrem k orbitolu, na druhou stranu upnutí na kloub směrem k volantu. Nicméně důležitost minimálních sil jsem zjistil až po rozebrání, takže jsem je důkladně neprověřil. Každopádně orbitol jsem rozebral a neshledal nic závadného. Potíž je, že mi vypadla jedna kulička z tělesa orbitolu a nevím odkud.
Je schopen někdo poradit? Případně schéma? A nebo zmíněné video(jiné vlákno)?
Nebylo by mi zatěžko to vzít s sebou a klidně někam dojet, pokud by se jednalo o rozumnou vzdálenost. Ať to vidí někdo znalý.
Děkuji

Marek223
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 4:06 pm
Bydliště: Beroun

Re: Orbitrol

#4 Nový příspěvek od Marek223 »

Dávám foto pro představu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Orbitrol

#5 Nový příspěvek od Tata »

ta kulicka je vtom kanalu a ten sroubek stou tyčkou zajištuje aby necestovala jinam
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Marek223
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 4:06 pm
Bydliště: Beroun

Re: Orbitrol

#6 Nový příspěvek od Marek223 »

Díky za info. Dal jsem to dohromady, ale nejede to. Je to LAGB 500. Bylo seklé vnitřní a vnější šoupátko, našel jsem tam šponu. Poskládal jsem to přesně zpět. Nylonový prstýnek, okroužek, axiální ložisko, šoupátka, kost,spodní deska, hvězdice, ve hvězdici podložka. Tak jak to bylo. Koreluje to i s obrázkem vedle ve vláknu. Kulička do toho kanálku.
Původně jsem myslel, že je to zavzdušněné, ale není. Prostě to netlačí do výstupu L a R. Volant se protáčí s odporem, ale nezatáčí to. Má to jen lehkou tendenci a to jen pokud jedu, ne na místě. Vypadá to, jako by ta hvězdice netěsnila. Je cítit mírné otírání hvězdice o "stator" při otáčení volantem.
Napadá někoho, co jsem mohl udělat špatně? Předtím to fungovalo. Je tam na přívodu obtokový ventil zvlášť, ten jsem také utáhl, aby šel na orbitol větší tlak. Zkusmo.
Děkuji

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Orbitrol

#7 Nový příspěvek od jiriSBS »

Pokud ten orbitrol je demontován ze Škodovky Š-180,tak tam je s největší pravděpodobností vydřená dávkovací hvězdice(v tělese nesmí mít vůli,musí se prosmýkavát bez vůle).

Marek223
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 4:06 pm
Bydliště: Beroun

Re: Orbitrol

#8 Nový příspěvek od Marek223 »

Ono kdybych to neviděl fungovat... Na jednu stranu to zatáčelo normálně, na druhou se to zasekávalo. Ta špona patrně znemožňovala otáčení těch šoupátek vůči sobě na jednu stranu. Proto to nepřepouštělo a nefungovalo. Teď je situace jiná. Co mě zaráží, že při otáčení cítim, jak se ta hvězdice o něco otírá. To předtím nebylo. Asi se to dá vnímat jako přidírání. Není to konstatní, lehce to poťukává. Ale jinak to jde poměrně lehce. Přemejšlim, jestli to nemůže být tim, že jsem tu hvězdici třeba otočil. Protože jinak mě nic nenapadá.
Ještě jednou to rozeberu, třeba něco objevim. Jinak se pomalu klonim k tomu, že když to nepujde, tak koupim tuhle 250tku. Stejně potřebuji menší objem. Cena není tak hrozná a má vše co potřebuji. Typ ON je ok, řízení má své čerpadlo.
https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Orbit ... 50-ON/8277

Jen se zeptam, jak fungují ty šokové ventily? Když pístnice dojede na mechanický doraz, tak to otevře do zpátečky? Je to nastavené na 240barů.
Děkuji

Marek223
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 28, 2020 4:06 pm
Bydliště: Beroun

Re: Orbitrol

#9 Nový příspěvek od Marek223 »

Orbitol znova rozebrán a opraven :wink: Byl tam blbě skříplý jeden okroužek. Chtěl jsem to udělat lepší a dal tam trochu silnější. Zdálo se mi, že je tam na něj místa dost. Docházelo patrně k nějakému vnitřnímu propouštění a orsta netlačila do výstupu, jak měla. Kulička je v kanálku správně tak, jak jsem ji naznačil na fotce. Už ani neni cítit přidírání, jak jsem psal prve. Takže vše v pořádku. Děkuji za rady.

ondja2
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 23, 2020 3:37 pm
Bydliště: Hlinik nad Hronom

Re: Orbitrol

#10 Nový příspěvek od ondja2 »

dobry den ja mam takz problem pri otacani do lava mi ide vyborne ale ked tocim do prava tak malokedy ide dobre a inak krutim volantom hadice napnute a nejde akoby to tlacilo inam .royobral som vycistil pretesnil a opat to iste.mam malotraktor doma robeny a kocka riadenia je silna z lkt,hydraulika je prepojena cez kocku riadenia ta ide dobre


dakujem za kazdu radu

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“