Padání pístnice

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#46 Nový příspěvek od Terablick »

casse píše:Ahoj to by také šlo mě jde o to padání pístnice to bych potřeboval pořešit,terablicku koukaljsem že jsi dobrej i v konstrukci navijáku přemýšlím také o navijáku ,ale nemám možnost ho připojit mechanicky jak by to šlo jinak???.
Šlo. Elektricky nebo hydraulicky. Záleží co si od něj slibuješ. Síla se dá dohnat skoro vždycky převodem, ale samozřejmě na úkor rychlosti. Nebo se samozřejmě dá postavit silnej i rychlej, ale pak je pochopitelně potřeba poměrně velký čerpadlo a HM (nebo elektromotor- ale s tím ti moc neporadím, a ani bych to moc nedoporučoval. Na vyproštění budiž, ale na práci v lese to moc neni ;-)). Samozřejmě neni problém všechno spočítat. Potřebuju ale znát alespoň základní údaje - požadovanou sílu v tahu, požadovanou rychlost navíjení (pokud je pro tebe rozhodující - bude to na častější práci), průměr bubnu jakej bys chtěl použít, a pokud už máš doma čerpadlo nebo hydromotor tak i jejich parametry. Samozřejmě se může stát (je to dost pravděpodobné), že čerpadlo nebo HM co máš doma bude slabé, takže pak buď bude třeba větší převod = nižší rychlost navíjení, nebo bude menší síla, ale to by se vidělo až podle parametrů, pokud vůbec máš už čerpadlo a HM doma ;-). Lepší je koupit čerpadlo a HM až podle výpočtu - máš pak možnost spočítat to přesně podle tvých představ, bez omezení parametrama dílů ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Padání pístnice

#47 Nový příspěvek od tucnakk »

casse píše:tento mám já,tak uvidím co jse my podaří sehnat bud ten zámek nebo rozvaděč.i tak chlapi vám moc díky za rady.
Kolik může mít max. průtok tenhle rozvaděč-nevíš :-/
Přílohy
hydraulické_rozvaděče_-_15.10-nrp-2.jpg
hydraulické_rozvaděče_-_15.10-nrp-2.jpg (10.79 KiB) Zobrazeno 1620 x

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#48 Nový příspěvek od casse »

tento rozvaděč mám právě já,ale průtok nevím,mrknu zítra na štítek,a dám vědět,jinak terablicku ještě nic nemám chtěl bych to jen tak na vytáhnutí nějakého stromku měnšího vytáhnout ho z harampádí a na volné plošině si to nařezat,nepoužíval bych ho zas tak často.vím že mechanickej je lepší to je bez debat.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#49 Nový příspěvek od Terablick »

Tak pokud nic nemáš a chceš "nějakej" naviják, zkus nastřelit aspoň orientační sílu a rychlost. Já bych navrhoval (od oka) tak max. 2 tuny v tahu (20 kN) a rychlost navíjení tak 0,5 m/s. To je spíš horní hranice, protože na to už bude třeba solidní čerpadlo i hydromotor, ale zas to neni extrém ;-). Pak teda ještě jakej by měl bejt průměr bubnu pro lano (ten průměr kam se navíjí lano) a zbytek už ti spočítám ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#50 Nový příspěvek od casse »

Ahoj tak jak popisuješ ty ten by mě bohatě stačil,jak jse to vůbec všechno zapojuje???,ten hydromotor.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#51 Nový příspěvek od Terablick »

Ale úplně jednoduše ;-). V podstatě máš dvě možnosti - na přímo (bez rozvaděče), což pak ale znamená že otáčky se řídí otáčkama čerpadla, nemáš reverz a musíš vyřešit vypínání, nebo normálně na rozvaděč, stejně jako píst ;-). Jen u hydromotoru ještě musíš zapojit prosak (třetí vývod - takovej menší) rovnou zpátky do nádrže. Samozřejmě jsou i další (a možná i lepší) varianty (třeba tak jak to maj chodníkový zametače - elektroventil na vypínání a regulace průtoku kolečkem, nebo třeba čerpadlo s naklápěcí deskou - pak nepotřebuješ rozvaděč), ale to je pro domaděl zbytečně složité a drahé ;-). Kdyžtak ti to vysvětlím nebo nakreslím podrobně ;-).
Pokud jde o naviják, tak aspoń napiš ten průměr bubnu jakej bys chtěl použít (jestli třeba máš nějakej naviják už nachystanej nebo máš představu o velikosti jaká by ti vyhovovala ke stroji... Ten návrh jsme ti (opět jsem zneužil "prográmek" od jednoho kolegy z fora) připravil pro průměr 20cm. Udělal jsem dva - jeden s tou rychlostí 0,5m/s a druhej s o něco menší rychlostí (0,3m/s) - oba s tažnou silou 20kN (2 tuny). Rozdíl je v převodu, čímž můžeš použít nižší tlak, nebo menší hydromotor (v téhle verzi "prográmku" klesá v tabulce automaticky tlak - můžu udělat tabulku i se stejným tlakem ale menším objemem hydromotoru, a tím pádem i čerpadla). Těch verzí je vždycky celá řada. Taky tažná síla může samozřejmě být menší, a pak taky klesne potřebnej tlak nebo objem ;-). Je to jen základní nástřel podle toho, o čem jsme tu psali ;-). Až podle konkrétního průměru bubnu (doporučuju spíš menší) a přesných požadavků bych to dopočítal přesně ;-).
(červené podbarvení buněk ignoruj - hodnoty jsou běžně splnitelné ;-)).
Obrázek
Obrázek
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#52 Nový příspěvek od casse »

terablicku ty jsi prostě hlava 8) 8) 8) 8) 8) ,a hlavně tak ochotnej člověk jse nevidí,mám tam naviják ze stavebního vrátku,průměr přesně změřím a dodám určitě,na ten dvousekční rozvaděč by to šlo ??já tam mám zapojenou pouze jednu páčku bohužel ta druhá nejde,padá ta hydraulika.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#53 Nový příspěvek od Terablick »

Díky, ale zas mě nepřechval ;-). A ten program neni muj ;-). Jen ho se svolením autora používám ;-). Rozvaděč by použít šel prakticky jakejkoliv, ale pro ten průtok víc jak 50L/min by to upřímně řečeno chtělo nějakej větší. Dobrej by byl třeba takovej ten bulhar ze zdvižky. Chce to trochu větší průměry hadic a všeho ostatního, aby to nekladlo zbytečně odpor... Tím neříkám, že to vůbec nejde, ale neni to prostě optimální nooo... :red:
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#54 Nový příspěvek od casse »

Ahoj všem,chci se zeptat,nechce my komunikovat vodní čidlo (originál),se škodováckým budíkem,vše mám zapojené dobře jak na škodovce čidlo je nové budík je dobrý,nechci zakládat nové téma,ale kdyžtak at to administrátor přesune,a nezlobí se.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#55 Nový příspěvek od Terablick »

Nooo když napíšeš čidlo je nové, budík je OK a zapojení je v pořádku, tak co čekáš že t kdo odpoví? Něco z toho neni dobře, nebo máš špatnou kombinaci čidlo - budík ;-). Jiná možnost neni ;-). Co přesně to dělá nebo nedělá?
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#56 Nový příspěvek od kenybz »

a co kostra?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#57 Nový příspěvek od casse »

Ahoj,tak jsem to pořešil tak že jsem si nechal udělat pouzdro na škodovácké čidlo,poněvadž ze seata je tam jinačí vinutí a jinačí termistory zapojené v budíku proto spolu nakomunikují,kdybych měl ten termistor ze seatu a naletoval do škodováckého budíku tak by to spolu komunikovalo,ale ten bohužel nemám,tak jsem to pořešil tak to. :-/ :-/ :-/ :-/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#58 Nový příspěvek od kenybz »

aha no to je pak jasné...ke každému budíku mosíš mět čidlo co k němu patří
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#59 Nový příspěvek od Terablick »

Tos ale nenapsal, že to čidlo neni to co má bejt ;-). To je jasný že to nešlo ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#60 Nový příspěvek od casse »

Ahoj chlapi,chci jse zeptat ještě na jednu věc,teče my olej kolem té páčky,jak je tady ten obrázek,ale nevím jak to vyndat abych to přetěsnil ze spodu je menší dírka ale to nic neřeší,potřebuji vyndat tu páčku a vysunout ten váleček ven.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“