Padání pístnice

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Padání pístnice

#1 Nový příspěvek od casse »

Ahoj všem prošel jsem tu forum o padání hydraulice,ale můj problém je že my padá bez zátěže pomalu se záteží rychle,pístnice je dvoučinná a nechal jsem jí přetěsnit u chlapa co dělá traktory a hydrauliky dal tam nové gumičky,vše přetěsnil okolo rozvaděče nikdenic neteče vše v pohodě zvedá pěkně čerpadlo je orsta na motoru seat malaga 1,7d,jsem z toho už neštastný měl jsem rozebraný i rozvaděč gumičky vše v pořádku prosm oradu jak to vyřešit předem děkuji.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#2 Nový příspěvek od kenybz »

tak to ti to nejspíš špatně přetěsníl...taky může být vyrezlý válec a přetěsnění pomůže na chvíly a bude se to rychle zhoršovat. Kdž ty přívody ve zvednuté poloze něčím uzavřeš a bude to dál padat tak je to jasné
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#3 Nový příspěvek od casse »

Aha zkusím tam něco napasovat abych to zavřel,díky moc za radu taky bych to tak viděl,ale věřím mu to jsem asi neměl.zkusí to dám vědet.

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#4 Nový příspěvek od casse »

TAK DNESKA JSEM TAM ZKUSIL NAPOJIT MANOMETR NA JEDNU HADICI A MANOMETR UKAZUJE,RUČKA ŠLA NA HORU A RYCHLE ŠLA DOLU PŘI PÁČCE VE STANDARTNÍ POLOZE V NEUTRÁLNÍ.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#5 Nový příspěvek od kenybz »

No z toho moc chytrý nejsu . mosíš to trochu popsat co s tím zvedáš je to v
3 b. závěsu? Dělalo to už dřív? můžeš to zvednout a něčím podepřít, pak odmontuj odpadovou hadici co jde od rozvaděče a dej ji do nějakého kýblu.
Rozvaděč nech v klidové poloze a vytáhni podpěru pozor aby to na tebe nespadlo.
No a pokud teče do odpadu olej tak je problém v rozvaděči a nebo je to špatně zapojené. Než to budeš odšrubovávat tak vypni motor a dál zkoušej bez motoru.
Máš tam zpětný ventil za čerpadlem? Co tam máš za rozvaděč?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#6 Nový příspěvek od casse »

Přesný název nevím toho rozvaděče,ale jjeto dvoupákový klasický rozvaděč dneska jsem koukal že kolem té jedné páčky prokapává olej zrovna kolem té co nepoužívám,zkusím to jak jsi my poradil moc hydraulice nerozumím nezvedám moc těžké věci,odhadem jsem zkoušel zatím 300kg,mám to udělané na ramena a nechal jsem to zavěšené a pístnice padala dolů docela i rychle když ji zvednu bez zatížení tak padá pomalu ted jsem ho dostavil a chytám mouchy na tom,ten zpětný ventil tam určitě nebude,a chci se zeptat dají se ty seknce rozložit na tom rozvaděči tak že bych tu jednu páku vyhodil a měl tam jen jednu???.jinak děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#7 Nový příspěvek od Atlan »

kup spojku na hadice... valec podloz aby ti to nespadlo na hlavu,odpoj hadice od rozvadzaca daj na nich spojku, odstran zabranu spod piesta a cakaj ci to bude klesať. Ak ano problem je v piestnici,, osobne si myslim ze problem bude v rozvadzaci ...vybehany.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Padání pístnice

#8 Nový příspěvek od petrak »

Myslím, že tvá rada není nejlepší. Když propojí hadice od pístnice spojkou tak mu spadne hned i když bude pístnice dobrá. Musel by ty hadice zaslepit jak už se tu ostatně psalo.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4239
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Padání pístnice

#9 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

a delalo to vzdycky?jso taky rozvadece,ktery v neutralu odpoustej z tlakovy vetve.jsou urceny pro hydraulicky zamek.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#10 Nový příspěvek od casse »

Zdravím chlapi pořád my to nejde,a nejde už jsem z toho dost hotovej přetěsnil jsem rozvaděč perfektně ho vyčistil,zkontroloval pístnici měl jsem ji rozebranou,tam je vše ok manžety tam známí opravdu dal nové jsou modré,zkoušel jsem i štelovat ten omezovák na tlak povolit utáhnout a nic stále padá bez zatížení,dělalo to už od prvopočátku tak jsem myslel že to je pístnicí nechal jsem jí přetěsnit a nic zítra zkusím nafotit foto jak to mam zapojené i jaký to je rozdělovač,čerpadlo je orsta.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Padání pístnice

#11 Nový příspěvek od petrak »

Pokud máš vydřený rozvaděč tak přetěsnit ho nepomůže. Přetěsněním odstraníš jen únik oleje ale ne padání.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#12 Nový příspěvek od Terablick »

Bude opravdu vyběhanej rozvaděč. Na píst připoj hadice pomocí rychlospojek (stačí jedna - ta na zvedání, ale druhej vývod napoj na vracečku, jinak tě ohodí olej až to zvedneš ;-) ), zvedni ramena (pokud to teda je píst ramen), podlož je heverem (normální na auta), odpoj hadice (možná budeš muset heverem ramena trochu přizvednout - rychlospojku nerozpojíš pod tlakem), a pak hever pomalu spusť trochu níž a sleduj co to udělá - nejspíš nic = píst je OK a chyba bude v rozvaděči. Ten se sice bude asi nechat dát zrepasovat, ale cena se bude asi blížit ceně nějakého levnějšího nového rozvaděče :-/ . Samotná výměna gumiček většinou nepomůže.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Re: Padání pístnice

#13 Nový příspěvek od casse »

Zdravím chlapi tak je opravdu v háji rozvaděč zkoušel jsem jiný a v pohodě akorát jsem si ho musel půjčit takže budu schánět nějaky jiný.všem děkuji za radu. 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 485
Registrován: pon srp 20, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#14 Nový příspěvek od Dan »

tvuj problém vyřeší hydraulicky zámek.ten to zamkne a pokud je pístnice těsná tak se to nepohne.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání pístnice

#15 Nový příspěvek od Terablick »

JJ, to je pravda ;-). Pokud ti rozvaděč neteče ven, vyřeš to zámkem a máš pokoj. Samozřejmě na každej píst (kterej nesmí padat) zapojenej na ten rozvaděč bys musel dát jeden zámek ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“