hydraulický rozvaděč

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
sekalsemmalo
Příspěvky: 4239
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: hydraulický rozvaděč

#61 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ale terabliku,takovej hydraulikar?
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulický rozvaděč

#62 Nový příspěvek od Terablick »

No já tam sice nevidím na schémata, ale vidím tam 5x po jedné cívce a jen 1x po dvou :). Pokud tam někde je schéma třípolohového a chybí jen cívka tak se omlouvám ale některá schémata nejdou vidět pod vrstvo špíny vůbec, a z těch co jsou čitelná vidím hned první ventil jako dvojpolohovej, tak soudím, že ty ostatní co maj jen po jedné cívce jsou taky jen dvojpolohové... Ten se dvěma je jasně třípolohovej - je vidět i schéma :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulický rozvaděč

#63 Nový příspěvek od Terablick »

Nooo, když na to koukám líp, tak je pravda, že ten poslední je taky třípolohovej, jen nemá druhou cívku :red: U předposledního schéma neodhadnu, a prostřední (pokud dobře koukám) na fotkách z blízka nejsou... Ale uznávám, že minimálně jeden z těch co maj jen jednu cívku je třípolohovej :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

sekalsemmalo
Příspěvky: 4239
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: hydraulický rozvaděč

#64 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

a tam jde ted spis o to elektrozapojeni ovladace.jsou to ÚMĚRNÉ -proporcionalni ventily na nakou citlivou presnou praci.o kolik vic pohnes pakou,o to ti vic a presne otevre soupatko.plynule ,bez nakejch skoku.ale,jak to zapojit elektricky vubec nevim.hydraul.schema nakreslil na ten papir a je tam i odkaz.tak snad nekdo poradi.no,pro nekoho,kdo se v tom vyzna by to mohlo mit velkou cenu,ale ovladat tim jednocinnej valec.....?
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulický rozvaděč

#65 Nový příspěvek od Terablick »

No pokud je to proporcionální, tak s el. zapojením asi neporadím ani já :-/ . Naopak používat to jako klasiku (nedej bože na jednočinné válce) je škoda a hřích :(. Ale jsi přesvědčenej, že ty cívky jsou proporcionální? Ty hranatý nevím, ale ty kulatý na 90% nejsou :-/ Pokud ano, pak to bude asi z nějakého modernějšího traktoru a ovládalo se to patrně joystickem nebo dvěma :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: hydraulický rozvaděč

#66 Nový příspěvek od sadlicko »

jak jsem psal už dřív (snad), mělo by to být z čelního nakladače.
Ideálně by se mi hodilo, kdyby to někdo měl a změřil mi odpor reostatu v joystiku.
.
Jinak plánuju to jako rozvaděč pro rozšíření hydr, okruhů traktoru. Zatím to je na dva jednočinný válce, ale časem bych to chtěl na nakladač.
.
Ovládá se to tímhle.
http://www.ulbrich.sk/data/hc/hc9130.pdf
To co k tomu mám já je nějaká starší verze. Vypadá to ještě, jako by to dělal někdo na koleně.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulický rozvaděč

#67 Nový příspěvek od Terablick »

Nooo, to je moc pěkná hračka... Bez toho ti to asi nepude... Tady moc experimentovat asi nejde... Chce to tohle origo ovládání, ale to by mohlo být v té bedně, ne? Joystick by měla být jen sestava dvou nebo čtyř potenciometrů, a o regulaci by se mělo starat až to v té krabici... Tedy alespoň myslím :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: hydraulický rozvaděč

#68 Nový příspěvek od sadlicko »

to myslim taky. Akorát že do Loystiku vedou od každý sekce dva dráty, který když spojim (odpor 0 ohm), tak se nic nestane. Dál tam vede 3x napájení. Ale sekce jsou 4. Pokud připojim 12V natvrdo na motor, sekce se otevře. Asi ne úplně, ale nějak jo. Pokud to přepóluju, otervře se ve stejně. Tomu moc nerozumim.
.
včera jsem to zkoušel, a jestli tomu dobře rozumim, tak je průchozí kanál P a kanál T přes všechny sekce. Od sebe jsou kanály oddělený. Asi můžou pracovat všechy sekce najednou. Pokud bych P a T propojil, ztratil by se v P tlak a nic by mi nefungovalo.
Pokud to natlakuju, sekce trochu propouštěj. Předpokládám, že je potřeba to přetěsnit. Max. tlak podle katalogu je 250bar, traktor netlačí víc než 100. Tak přepokládám, že by to asi těsnit mělo. Zatím nemám záslepky (řekli mi 162 kč/ks), tak jsem moc netestoval.
.
když bych T zaslepil a do P přivedl olej z vývodu traktoru, pak mi na směrování tlaku do dvou jednočinnejch pístů stačí jedna dvojčinná sekce. Napouštění a vypouštění bych ovládal rozvaděčem v traktoru.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: hydraulický rozvaděč

#69 Nový příspěvek od sadlicko »

právě jsem si koupil weidemana. Takže stavba ČN se ruší.
Tím pádem je rozvaděč volnej.
Určitě budu potřebovat nějaký odborný rady ohledně hydropojezdu. Jedna náprava mi nechodí. Až to prohlídnu, ozvu se. Zatím díky.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulický rozvaděč

#70 Nový příspěvek od Terablick »

Tak mi pro zajímavost napiš co bys za něj chtěl a jestli jsi se nějak pohnul s tím ovládáním :). A s hydropojezdem zas rád poradím, pokud budu vědět - klidně se ozvi ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: hydraulický rozvaděč

#71 Nový příspěvek od sadlicko »

koupil jsem ho za 3t, takže to je minimum.
S ovládáním jsem moc nepokročil. Ovládání co mám není orig. od výrobce. Orig. stojí 4-5tis. na jednu sekci.
Jestli si to dobře pamatuju, tak by se to mělo ovládat proudem cca +-3A na 12V, 300Hz. Pak tam je nějaká nulovací frekvence, ale to není u aplikací s běžnou přesností potřeba řešit. Mám k tomu katalog.
Nevím, jestli si to pamatuju dobře, ale když jsem tam dal 12V přímo z baterky, tak se to vysouvalo při přepólování pořád na stejnou stranu. Údajně by to mohlo být rozštelovanýma dorazama sloužícíma mimo jiné k nouzovýmu otevření.
.
Pro nedostatek času jsem opět odložil do regálu...

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulický rozvaděč

#72 Nový příspěvek od Terablick »

Aha. No bez fungujícího ovládání mi to je celkem na nic... Kdybys to nějak dořešil, asi bych ho vzal :). Ale sám to nevyřeším, protože elektronice nehovím :-/ Ještě tak elektrika v autě, ale nějaká výroba něčeho elektronickýho moc nehrozí... :( Samozřejmě neni problém něco spáchat, když mi někdo řekne co přesně tam dát a jak to zapojit, ale vymyslet to neumím - nic o tom nevím :-/ Ten katalog toho ovládání mi kdyžtak zkus poslat, ale pokud to je jen obrázek něčeho hotovýho, bez přesného popisu funkce a zapojení, tak to je celkem na nic... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
ARO V3S
Příspěvky: 816
Registrován: ned led 01, 2012 4:01 pm
Bydliště: Klenovec

Re: hydraulický rozvaděč

#73 Nový příspěvek od ARO V3S »

:D ani som nedúfal že sa ozveš . Mám záujem o ten trojpolohovy kde P -T su prepojené 8) za koľko sa dohodneme ???
Aro 243 3,2 D

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulický rozvaděč

#74 Nový příspěvek od Terablick »

Koukám, že je tu poptávka i po jednotlivých ventilech, tak kdyby jsme se nějak nedohodli na celém rozvaděči, zajímám se i o samostatné ventily ;-). I bez kostky ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

oshurty
Příspěvky: 1350
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: hydraulický rozvaděč

#75 Nový příspěvek od oshurty »

Chlapi potřebuju poradit - moje s mými vědomostmi jsem v koncích....u štípačky (tzv. diferenciální ventil) píst jede i se vrátí ale v "nulové" poloze jde čerpadlo do tlaku až vypadne jistič...., nevím co s tím, je možné, že je zaseklý pojistný ventil?

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“