hydromotor poraďte

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydromotor poraďte

#46 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

aha to jsem nevedel. ptal jsem se v obchode a tam chcou za ventyl ktery omezuje prutok a prebytecny olej poušti do přepadu 2000 kč tak koupim ten a bude klid
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

Uživatelský avatar
nitrostrba
Příspěvky: 234
Registrován: pon led 04, 2010 9:02 pm

Re: hydromotor poraďte

#47 Nový příspěvek od nitrostrba »

Nazdar chlapi, potrebujem pomoct s navrdom hydromotora na navijak. Mam bubon s prevodovkou 25:1 a neviem aky hydromotor tam mam dat. Mam traktor MT8 050. Vdaka za kazdu radu.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: hydromotor poraďte

#48 Nový příspěvek od Jakub »

Moc málo informací. Nikdo není jasnovidec :-/ Jaký ten traktor dává průtok oleje a jaký tlak?
Jaký bude průměr bubnu?
Dále si zvol buď rychlost lana nebo tažnou sílu, to druhé z toho vyjde.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: hydromotor poraďte

#49 Nový příspěvek od jiriSBS »

ondřej zetor 25K píše:aha to jsem nevedel. ptal jsem se v obchode a tam chcou za ventyl ktery omezuje prutok a prebytecny olej poušti do přepadu 2000 kč tak koupim ten a bude klid
Pro Ty ,kteří mají stejný problém jako měl Ondřej,Traktory Zetor Z-5511 a výše vybavené Zetormatikem,žadný regulační ventil nepotřebují ,traktor jej má zabudovaný v hydr. systému.Je to páka rychlostí reakce ,do Z-7011 je umístěná pod sedačkou(kovová páčka),Z-7011 a výše,má páčku rychlostí reakce umístěnou před pákami vnitřního a vnějšího okruhu.Pohybem páčky směrem k pravému zad. kolu se snižuje průtok přes rychlospojky a opačně se zvýšuje,tímto se dají nastavit potřebné otáčky hydromotoru.Ve vlákně "Použití zetormaticu" to vše popisuji podrobněji.

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: hydromotor poraďte

#50 Nový příspěvek od JanZ »

Ahoj kluci,
dnes jsem na šrotě narazil na tento hydromotor. Je použitelný na traktor nebo je k němu potřeba obří čerpadlo? Je to pro mě španělská ves.. Takže nevím :-D
V traktoru mám motor 1,5d isuzu (opel corsa a combo).

Obrázek

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: hydromotor poraďte

#51 Nový příspěvek od JanZ »

na pohon navijaku apod... :)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: hydromotor poraďte

#52 Nový příspěvek od vitex »

Polož si nejdříve otázku:Proč byl v kovošrotě?

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: hydromotor poraďte

#53 Nový příspěvek od JanZ »

Protoze nejaka firma likvidovala masinu (vypada to jako obrabeci centrum). Verim, ze bude funkcni-je jeste namontovaej i s hadicama -mohl bych je k tomu vzit...

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: hydromotor poraďte

#54 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

315 cm3/ot. Tyhle hydromotory jsou pomaloběžný, otáčky mívaj 200 - 300 ot/min nebo plus mínus něco málo. Je to orbitovej HM, ty maj velkej krouťák už při malých otáčkách. Ale i když bys to provozoval na těch třeba 200/min tak budeš potřebovat přes 60 minutových litrů. K tomu dimenzovat celej rozvod hydrauliky, nádrž atd. Šel by provozovat třeba i na 100/min ale výkonově by šel asi dolů. Jo a tyhle velký objemy se provozujou při tlacích kolem 120 barů. Jestli je ve šrotě, za pokus to určitě stojí.

KristianCajka
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 01, 2019 8:05 pm
Bydliště: Kučín

Re: hydromotor poraďte

#55 Nový příspěvek od KristianCajka »

Dobrý deň, chcel by som si na doma robený traktor dorobiť kardan na hydromotor poháňaný olejovým čerpadlom z v3s a chcem sa opýtať či by mi stačil hydromotor ktorý som našiel doma (PZ2-16-121-2 AK52) alebo mi odporúčate kúpiť originál hydromotor na kardan (SMS 80 s kardanovým vývodom)?

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: hydromotor poraďte

#56 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

MS 80 je hydromotor, který se snad jako jediný přímo vyrábí s šestidrážkovou hřídelí. To něco znamená. Když do něj nacpeš kolem 50ti minutových litrů a slušný tlak 160-200 barů tak ti to poslouží jako alternativa mechanickýho hřídele. Ty litry a tlak jsou podmínkou. HM bude mít odpovídající otáčky spojený s velikým krouťákem bez dalších zbytečných převodů a jiných komplikací. Vím o čem píšu, sám to tak mám.

KristianCajka
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 01, 2019 8:05 pm
Bydliště: Kučín

Re: hydromotor poraďte

#57 Nový příspěvek od KristianCajka »

A nejaké jednoduchšie vysvetlenie pre niekoho kto nie je až tak technický typ a nevie o hydromotoroch skoro nič? :D

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydromotor poraďte

#58 Nový příspěvek od ITS »

Motor PZ, který máš je zubový, Tyto motory mají více otáček a málo síly. Pro méně otáček a více síly jsou motory takové jaký je právě ten MS. Tento motor ve velikosti 80 udělá až 15 kW výkonu při 810-ti otáčkách. Chce to ale 65 litrů oleje minutově při tlaku 210 bar. Na to je už potřeba dobré čerpadlo.
Takže si udělej představu o tom, co by měl vývod pohánět, zdali potřebuješ ty kW - to je o tlaku. Otáčky určitě potřebuješ, takže na litry nesahej. A ještě kolik kW z toho vzadu vytáhneš, tak tolik musíš poslat do čerpadla - ve vyšších otáčkách - tomu tedy musí vyhovovat náhon čerpadla. A asi to bude chtít dobrou filtraci a chlazení oleje a dostatečnou nádrž. Asi tak 40 litrů - to by ještě poradil kolega Šimo, kolik oleje mu stačí.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: hydromotor poraďte

#59 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Kristiáne, ve zkratce napíšu, co by tě čekalo. Netuším, co tím HM chceš pohánět, popíšu svůj pohon. Čerpadlo 18cm3 točím na 3000 ot/min tudíž teoreticky mám k dispozici 54 minutových litrů. HM MS 80. Kdysi jsem zkoušel MR 80 a ten to nedal ani omylem. Poháním tím pětidiskovou sekačku o záběru 210cm a pásový shrnovač. Tlak 190 barů, nádrž mám 50 litrů, chlazení nutností, sečem v létě když je teplo. Chladič by pochopitelně nebyl nutný kdybys to používal jen v zimě na frézu. Musí se správně zvolit průměr hadic a ostatních prvků soustavy hydrauliky ať to někde zbytečně netlačí moc oleje do malý díry. Když nic neojebeš, bude to spolehlivě spolehlivě sloužit.
Nenapsal jsi, jaký máš k dispozici motor abys tady zbytečně neplánoval. Já mám slavii 30kW.

Uživatelský avatar
Danek
Příspěvky: 549
Registrován: stř říj 22, 2008 2:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: hydromotor poraďte

#60 Nový příspěvek od Danek »

Zdravím, nechci zakládat nové vlákno, tak to dám tady, snad to nebude vadit. Chci si udělat pomocný naviják na vytahování lana. Na traktoru mám čerpadlo o objemu 28 cm3. Poradili by jste jaký hydromotor by byl vhodný na výrobu tohoto navijáku. Klidně pošlete odkaz, kde koupit.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“