hydromotor poraďte

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: hydromotor poraďte

#31 Nový příspěvek od Shrek »

jano píše: Nechcem Ti vnášať zmätok, ale zvolil by som na offroad elektrickú trakciu. Tu s 10kW motorom skutočne nemáš čo riešiť, stačí snád 1kW a na to netreba hydrostatický prevodník :-/
Nechci to tady zasirat, ale vazne nevis o co jde. Eletriku mam. Mechanika nebo hydraulika je ta spravna volba. Ke vsemu me vyroba stoji jen praci, vse ostatni je vykoupeno za srotovou cenu....
Problem je ten ze mam 4t tazne sily a obcas je to malo. Ale to se necha nakladkovat, nicmene rychlost je tragicka a o zatezi pro baterii ani nemluvim. Takze ted jde jen o to predelani.
Mimochodem, 1kw je tak na starter a to jen tak tak.... Na Husky je 4,5kw , 1kw motrory staci tak na 4kulku
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: hydromotor poraďte

#32 Nový příspěvek od jano »

Shrek píše:Nene, mam to na offroad, ne do lesa na drevo , potrebuju se dostat tak nekam k 5 tunam a rychlost max. nekam k 10-20 m za minutu, ale stacilo by i 5 pri plny zatezi.
Pohaneny to bude z prevodovky prez vyvod, budu mit k dispozici 5 kvaltu na zvoleni spravnych ot na cerpadle. Na hlavni bbudu radit, redukcni dam na neutral.
Ak chceš 5t to je cca 50kN a rýchlosť 20 za min teda 1/3 m/s to je 50*1/3= 16,6kW na to je už AM 12 malý. Kvalty sú tu dosť o ničom, potrebuješ 1500ot na vstupe
a to isté s malým sklzom bude na výslupe. Pri vyšších vstupných obrátkach prenesený výkon jemne stúpne ale pri nižších radikálne poklesne, teda radenie tu až tak moc nezaváži ak chceš použiť plný výkon AM, čo asi potrebuješ.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: hydromotor poraďte

#33 Nový příspěvek od Shrek »

JJ uz jsem to spocital, pisu ze mi bude stacit 5m v plny zatezi. Skusim to zbastlit a uvidim so to udela :.-)
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydromotor poraďte

#34 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Přeju dobrý den chlapi ! Mám tu dva hydromotory a potřeboval bych prosím zpočítat sílu ...

Tento chci na dopravník na štěpkovač .. Udaje co na něm jsou - M+S Hydraulic , Hydraulic Motor MM 12,5 C 08/08 (nevím jestli jde s toho něco zistit .. )

Druhý motor na naviják V3S - AM-K-16-7-R Pn-160 KPCM , MJ 6,3 KPM , NN 25 S

Díky za radu ! :friends:
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: hydromotor poraďte

#35 Nový příspěvek od vitex »

Já to dělám následovně:hydromotor upnu do svěráku,zapojím do traktoru,nebo do hydraulického agregátu,otáčky změřím přes navinutý provázek a sílu přes půlmetrovej hasák.Stoupnu si bokem aby mě to nevyrazilo zuby a nedělám to nikdy sám.Dopravník nepotřebuje žádný velký výkon.

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydromotor poraďte

#36 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Díky :friends: potřeboval bych to ale trochu přesněji :)
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydromotor poraďte

#37 Nový příspěvek od ITS »

Jen odhadem :

První motor je asi C= točící se po směru hodinových ručiček a má geometrický objem 12,5 cm3, jinak hledej tady http://www.ms-hydraulic.com/prod.php Víc vědět nepotřebuješ. krouťák 16 Nm otáčky dle toho, kolik tam nacpeš oleje.

Druhý motor geometr. objem 16cm3, asi na 160bar (dle katalogu 250 _), krouťák 63Nm, R=pravotočivý Odkaz http://www.technometra.com/?page_id=58

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydromotor poraďte

#38 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Díky moc .. vůbec se v tom nevyznám .. pro mě je to španělská vesnice .. hydraulice rozumím ale tomuhle počítání vůbec ne .
Poradí někdo ještě ? :(
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydromotor poraďte

#39 Nový příspěvek od ITS »

Ale ty jsi neřekl, jaký tlak tam budeš dodávat. A ani jsi neřekl, kolik litrů ti dá čerpadlo. Tak ti nikdo nic kloudného neporadí. Ten první motor je na dopravník dobrý. Ten druhý je na naviják malý - pro představu - kdyby jel 1900 otáček( to je moc rychlé) a tlaku bys měl 250 bar ( to pochybuju, že máš), pak by se choval jako motor o výkonu 10kW. Takže ještě nevíme, kolik bys potřeboval na ten naviják otáček.

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydromotor poraďte

#40 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Budu to krmit traktorem .. Zkusím to metodou pokus omyl a uvidíme ..
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydromotor poraďte

#41 Nový příspěvek od ITS »

Tak to zkus podle Vitexe. Napoj to na traktor a zjisti otáčky( tou nití). Stejně si manometrem zjisti i tlak, který traktor dosáhne.
Ne abys to všechno posvařoval a pak :tyty: :tyty: zjistil že je to na prd.

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydromotor poraďte

#42 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Zdravim . tak hydromotor je funkční a namontovaný na pás .. Akorád bych potřeboval radu ohledně nějakého omezovače průtoku abych snížil otáčky motoru . Existuje něco podobného čím by se daly regulovat otáčky ? :-/
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydromotor poraďte

#43 Nový příspěvek od ITS »

Pokud bude mít přebytečný olej kam utéct bokem, pak stačí zmenšit dírku ve šroubení před hadicí. Vše ostatní je drahé.

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydromotor poraďte

#44 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

no popravdě uvažuju o 3 cestnem ventylu a štelovat prutok tim .
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydromotor poraďte

#45 Nový příspěvek od ITS »

To není nikdy dobré. Při rozdílném zatížení si to bude samo hodně měnit otáčky.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“