Hydraulika - padají ramena

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Marian Ondroušek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 09, 2010 9:09 pm

Hydraulika - padají ramena

#1 Nový příspěvek od Marian Ondroušek »

caute..som tu novy.kupil som traktor-motor trabant..neviem preco ale ked mam hore pluh ,tak mi pada dole(pusta mi hidraulika).niekedy ked ho chem dvihnut tak mi najprv padne dole a potom ho dviha.mam tam popraskane hadice,ale netecie z nich olej...neviem ci tam je este hidraulicky olej..mohlo by to byt tym???vadi mi to hlavne pri orbe....pluh ide do zeme strasne hlboko...ked nastavim hlbku a nedam uplne dole hidrauliku tak ide pekne..ale pochvilke mi ho pusta hlboko do zeme...skuste pomoct,co moze byt s tou hidraulikou..dakujem za napady vopred

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Hidraulika

#2 Nový příspěvek od fastrac8250 »

to moze byt rozdelovac a pokial mas dvojcinny piest a mas to zapojene aj tak tak asi budu uz manzety rozozrate :prace: chce to skumat:) a ak bude ja tka padat kao mne tak bude potrebny hydraulicky zamok :friends:

Marian Ondroušek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 09, 2010 9:09 pm

Re: Hidraulika

#3 Nový příspěvek od Marian Ondroušek »

fuh :shock: ..vela mi to nehovori..treba rozobrat ten piest??tam myslis ze je to rozozrate??a este co je to ten hydraulicky zamok??

kulak
Příspěvky: 104
Registrován: čtv črc 09, 2009 10:36 am

Re: Hidraulika

#4 Nový příspěvek od kulak »

Vymeniť manžety vo valci.

Marian Ondroušek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 09, 2010 9:09 pm

Re: Hidraulika

#5 Nový příspěvek od Marian Ondroušek »

a moze to byt aj tym,ze tam nieje hidraulicky olej??lebo neviem aky tam moze byt :vztek:

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hidraulika

#6 Nový příspěvek od Mikro »

Jasně, že to může být i tím, stačí i málo oleje nebo případně čerpadlo co přibere vzduch a z oleje máš rázem pěnivou břečku. K tomu pluhu asi toto ..... hloubka orby se neřídí hydraulikou, ale jen dobře seřízeným pluhem.

Marian Ondroušek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 09, 2010 9:09 pm

Re: Hidraulika

#7 Nový příspěvek od Marian Ondroušek »

noo "pěniva břečka",tam nieje,to by som si vsimol....skusim ho vymenit a doliat...aj to viem,ze pluh sa ma nastavovat...ja som ho takto kupil,chlapik ho zlozil ale neskusal!!!!!takze s tym pluhom nema hidraulika nic??lebo strasne hlboko mi ide...ci nastavujem koleso na pluhu "dviham"zadok...nic nepomaha a traktor potom nevladze a "zapadne"..takze pri orbe sa ma pustit hidraulika uplne dole??

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Hydraulika

#8 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ked ti padá hydravlika tak budu podla mna špatné manžety. Da sa to aj zistit tak, zze dvihni ten pluh, nechaj ho padnut (zopakuj to par razi) a potom skus z ruku piestnicu ci nieje v jednej polke teplá ,vtedy je pravdepodobne ze prepustaju manzety....

Marian Ondroušek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 09, 2010 9:09 pm

Re: Hydraulika

#9 Nový příspěvek od Marian Ondroušek »

takto vyzera ten moj hydraulicky piest....tie manzety,to su tie "gumove"kruzky??
Přílohy
Snímka003.jpg
Snímka015.jpg

ropo
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 18, 2010 10:06 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Hydraulika

#10 Nový příspěvek od ropo »

Ano ty dva černé kroužky jsou manžety, a ten píst na kterém jsou navlečené se taky musí sundat a pod ním nad závitem je ještě okroužek.Dřív než se to budeš snažit povolit tak se dobře podívej jestli tam není zašroubovaný červík nebo hlinikový nytek. Dáva se to na zajíštění závitu, při zpětné montáží to stačí dat na nějaké lepidlo a to bohatě udrží.Ja používam Loctite 243 a jěšťe se nic nepovolilo. Tu matici válce taky potom sundej a vyměň ten stírací kroužek i ty vodíci kroužek.

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Hydraulika

#11 Nový příspěvek od fastrac8250 »

ono to zapadnutie moze byt sposobene aj tym dvojcinnym piestom povodne som ho mal aj ja na svojom a to bolo strasne orat s takymto sposobom potom som jednu hadicu pustil do prepadu a orie to krasne len pluh musis nastavit hlbku kolesom a aj tretim bodom aby pluh bol v jednej rovine :friends:

Marian Ondroušek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 09, 2010 9:09 pm

Re: Hydraulika

#12 Nový příspěvek od Marian Ondroušek »

dakuejm za rady,rozoberiem a pomenim..akoze si jednu hadicu pustil do prepadu??mne do jedneho otvoru ide olej a druhy je len tak "otvoreny"...olej mi ide tam kde je sipka a ten druhy otvor je len tak...a este daco..na nadobe v kt.je olej je len taky umely uzaver....nemalo by to byt tesne uzatvorene??
Přílohy
Snímka003.jpg

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika

#13 Nový příspěvek od Tatraka »

Kolego pokud Ti z toho volného vývodu nevytékal olej tak je pístnice těsná a není třeba s ní nic dělat. Zřejmně budeš mít opotřebené šoupátko v rozváděči. S tím se nechá těžko něco dělat. Je na zváženou co je pro Tebe jednodušší. Zda vyměnit rozváděč či sehnat hydraulický zámek a vložit ho mezi Tvůj rozváděč a pístnici.

Marian Ondroušek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 09, 2010 9:09 pm

Re: Hydraulika

#14 Nový příspěvek od Marian Ondroušek »

olej odtial nevyteka...aspon to,je vporiadku... 8) ..a ten hydraulický zamok ma aku funkciu??a co by bolo lacnejsie...lebo ked tam dam ten zamok,tak treba nove hadice a tak....a ako zistim ci je zly rozvadzac??,lebo je cely od oleja,moze to byt tym?...nechcem zbytocne nic kupovat..este sa tu hovorilo aj o cerpadle...zeby bolo zle...to sa da nejak "zgeneralkovat"???

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Hydraulika

#15 Nový příspěvek od zde »

tak ho zmeraj daj medzi cerpadlo a rozvadzac manometer a hned uvidis ci dava tlak ,ak je v pohode pozri nasavanie oleja a potom ries ten rozvadzac .


v Dubnici je predajna na hydrauliku http://www.ehydraulika.eu/ pozri na ceny
Naposledy upravil(a) zde dne sob dub 10, 2010 10:40 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“