Rozvaděč, neprůchozí P a T

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Rozvaděč, neprůchozí P a T

#1 Nový příspěvek od DonKarlos »

Zdravím,
chtěl jsem zprovoznit hydrauliku přes čerpadlo na svém traktorku, jenže jsem zjistil, že jsem blbec, poněvadž jsem kdysi sehnal hydr. rozvaděč aniž bych si o tom něco zjistil. A stalo se to, že rozvaděč, co jsem sehnal, nemá průchozí vstup P s výstupem T v neutrální poloze :'( Jelikož se v hydraulice moc (spíše vůbec) neorientuju, zajímalo by mě, zda je nějaká možnost jak to udělat, aby rozvaděč bylo možné použít. Navíc, rozvaděč nemá integrovaný pojistný ventil, takže ... :-/ Má to řešení, nejlépe jednoduché, anebo je lepší to zahodit a sehnat jiný rozvaděč?

Karel

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#2 Nový příspěvek od Atlan »

Pokial ten rozvadzac nemas novy zabaleny v mastnom papiery, tak ho zahod a kup novy normalny.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#3 Nový příspěvek od DonKarlos »

Atlan: jak to myslíš? :) Je mě ho líto, není sice nový, ale vypadá jako nový. Myslím hlavně uvnitř. Když vidím, co se nabízí na bazoši :grc: Ale možná nic jiného nezbyde :zapomel:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Je to rozvadzač z elektrického vozíka. Tam čerpadlo nejde stále, ale až keď potiahneš páku. Podobný problém môže nastať aj s orstou z takéhoto vozíka :-/ Skús napísať Jiřímu SBS , ten tu vie o hydraulike asi najviac.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1133
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#5 Nový příspěvek od saano »

Ideálne by bolo foto toho rozvádzača , nech vieme o čom sa bavíme.

Zatiaľ zahoď len ten mastný papier :smich: , rozvádzač nie. :)
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#6 Nový příspěvek od DonKarlos »

Momentalne nemam lepsi fotku nez tuto:

Obrázek

Je to takovy mini rozvadec. Zitra udelam lepsi foto. Je to monoblok, 2,5 sekce -> tz. 2 dvojcinne sekce, a 1 jednocinna. Vyvody ma znacene: P, T, C, a potom A1+B1, A2+B2, A3
Naposledy upravil(a) DonKarlos dne sob dub 08, 2023 10:26 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Moj tip je elektrická jašterka. :ano:

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#8 Nový příspěvek od peyrak »

Výrobce a typ toho rozvaděče? Je tam nějaký štítek?

Co je v tom C našroubované? To by mohlo být ono. Měl jsem teď v ruce nějaký italský rozvaděč, nový, a z C se pod zátkou musel vyjmout červík, aby ten rozvaděč mohl fungovat samostatně, jinak byl připraven na zapojení před jiný rozvaděč.

Jak plánuješ řešit ten pojišťák?

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#9 Nový příspěvek od DonKarlos »

Stitek sice je, ale nic jsem k tomu nenasel :-( Pod “C” nic neni, jsou tam videt jen kanalky. Je to jen nejaky vystup. Jedinne misto, kde by neco mohlo byt, je misto pod sroubem na plochy sroubovak. Nachazi se primo pod vstupem “P”. Ale za boha jsem ho nemohl povolit :-( Jeste me napadlo zkusit to razovym utahovakem :zapomel:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#10 Nový příspěvek od Navarson »

Já tedy nevím. Čerpadlo asi budeš mít nějaké zubové s fixním průtokem, tak stejně by jsi mezi něj a rozvaděč musel dát nějaký obtočný ventil do zpátečky. Ten nebude zadarmo a navíc čerpadlo bude neustále zatěžováno, i když hydraulika nebude pracovat, olej se neustálým procezováním zkrze obtok bude zbytečně zahřívat.
Nevím estli 2 000,-Kč je pro tebe moc, ale třeba tuten dvojsekční rozvaděč s otevřeným středem, se šroubením a s pojistným ventilem jen sestavíš a můžeš makat. :-/
Rozvaděče se zavřeným středem se používají pro čerpadla s řízeným průtokem.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#11 Nový příspěvek od DonKarlos »

Navarson: Je to jak pises. Pojistovak neco stoji, kulovy ventil bych asi sehnal, ale … Radeji se jeste ptam. Pro pripad, ze by to nejake reseni melo. Jinak, ano, cerpadlo je klasicke, zubove, bulharske. Pomalu se smiruji s tim, ze budu muset sehnat jiny rozvadec :-/ Neco uz mam rozjednane z druhe ruky. Jenze, mam trochu strach, abych nekoupil zajice v pytli. Proto zvazuji i variantu s novym rozvadecem. Ten, co je v odkazu, byl ve vyberu. Da se sehnat i o trochu levneji. Ale jinak jsem nakupoval v tom shopu a nemuzu si stezovat. Kupoval jsem tam zatim hadice, sroubeni, a vse OK. Takze palec nahoru 8)

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#12 Nový příspěvek od harijaro »

oco13 píše: sob dub 08, 2023 7:32 pm Je to rozvadzač z elektrického vozíka. Tam čerpadlo nejde stále, ale až keď potiahneš páku. Podobný problém môže nastať aj s orstou z takéhoto vozíka :-/ Skús napísať Jiřímu SBS , ten tu vie o hydraulike asi najviac.
Presne toto sa stalo mne. Kúpil som orstu netušiac že vôbec existujú aj typy ktoré nemajú priechodzé P a T. Keď som ju chcel vrátiť tak pán bol najprv za ale potom keď som chcel adresu aby som mu ju poslal späť tak protestoval a orsta ostala u mňa doma. No jo život je škola. :-/

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#13 Nový příspěvek od DonKarlos »

Tak se mi podarilo odsroubovat ten jeden tajemny sroub na rozvadeci a je tam jen nejaky ventilek s pruzinkou. Asi zpetny ventil? Ale i tak to nicemu nepomohlo. Takze asi nezbyva nez sehnat jiny rozvadec :-(

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Rozvaděč, neprůchozí P a T

#14 Nový příspěvek od DonKarlos »

Tak je to vyreseno. Koupil jsem novy rozvadec. Uz to fakci jak ma.

Karel

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“