ako prepojiť hydr. čerpadlo z vyvodovou hriaďeľou na malom traktori

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
serif12345
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 21, 2020 8:20 pm
Bydliště: Prešov

ako prepojiť hydr. čerpadlo z vyvodovou hriaďeľou na malom traktori

#1 Nový příspěvek od serif12345 »

Zdravim Vás borci
Prenedavnom som kupil hydrauliku z vozika balkancar a potreboval by som to prepojiť z vývodovym hriadeľom na traktori ktory je 6 dražkový vonkajši priemer je 14mm na čerpadle je 20 dražkový z vonkajšim priemerom 20mm

Ďakujem za každy postreh
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: ako prepojiť hydr. čerpadlo z vyvodovou hriaďeľou na malom traktori

#2 Nový příspěvek od ota »

Kdysi jsem pasoval tohle malé čerpadlo k vysokozdvihu na ovládání řízení. U vysokozdvihu byla šestidrážka a na čerpadle Balcancar tisícihran. Asi stejný co máš Ty. Měl jsem štěstí a sehnal jsem k tomu čerpadlu unašeč který byl jako hřídel elektromotoru který to čerpadlo poháněl v elektrickém vysokozdvihu. Stačila jen ta hřídel. Tu jsem zkrátil, udělal osazení. Na druhý kus šestidrážky hřídele jsem koupil někde z internetu hřídelku která měla normovanou díru s drážkováním dle protikusu. Tu hřídelku jsem opět na druhé straně vnitřního 6 drážkování upravil. Ty dva upravené polotovary slisoval do sebe a ceočkem obvařil dokola. Pak nasadil na 6 drážku, čerpadlo na druhou stranu. Oměřil a vyrobil mezikus mezi čerpadlo a blok z kterého koukala 6 drážka. Mezikus jsem našrouboval na blok a nasadil tu hřídelku. Do ní nasadil čerpadlo a šroubama ho přišrouboval na vyrobený mezikus. A bylo hotovo. 8)
Pochopil Jsi ,,tok mých myšlenek"?

serif12345
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 21, 2020 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: ako prepojiť hydr. čerpadlo z vyvodovou hriaďeľou na malom traktori

#3 Nový příspěvek od serif12345 »

Pochopil len to musim v kĺude čitať a fixovat v mozgu na to mam večer keď som sam

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1132
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: ako prepojiť hydr. čerpadlo z vyvodovou hriaďeľou na malom traktori

#4 Nový příspěvek od saano »

Presne ako vraví OTA.
Navštív najbližší obchod s hydraulikov zožeň drážkovaný naboj hydraulickeho čerpadla ako tu v odkaze spojka zubová. https://www.hydraulikapo.sk/kategoria/h ... WNEALw_wcB

Objednáj si drážkový naboj ako tu v odkaze
https://eshop.haberkorn.cz/sk/drazkovy- ... so-14.html
A už to len treba spojiť. Sústružník s tým nebude mať problém to spojiť , potom zvariť, a je to.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20784
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: ako prepojiť hydr. čerpadlo z vyvodovou hriaďeľou na malom traktori

#5 Nový příspěvek od ota »

Zo Saano paráda ten odkaz! Já tenkrát nemohl ten mezikus s vnitřním drážkováním nikde sehnat. Tady jsem to tenkrát zkoušel a nakonec jsem náhodou sehnal ten spálenej rotor z elektromotoru a skutil jsem to. Až si pustím noťas, musím si někam ty odkazy uložit. Abych to měl i napříště, co kdyby. 8)

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“