Nějaké tišší zubové čerpadlo?

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#1 Nový příspěvek od Majkl1 »

Ahoj,
chci stavět další hydraulickou paznehtářskou klec. Moje otázka je, zda jsou všechna zubová čerpadla plus mínus stejně hlučná nebo jsou nějací výrobci, co je umějí udělat tišší?
V okruhu plánuji tlak do 120 barů, čerpadlo s objemem plus mínus kolem 12ccm (otáčky cca 1400/min). Zatím jsem na předchozí klece dával nějaká obyčejná čerpadla (na štítku byl vždycky název prodejce, nikoli výrobce) a sice makají již třetím rokem bez problému, ale přece jenom bych teď chtěl už nějaké tišší.
V katalogu různých výrobců jsem nikde na udávanou hlučnost nenarazil.
Máte někdo nějaký vhodný typ?

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#2 Nový příspěvek od Fizz »

Spíš zakrytovat.

Už jsem to u pár strojů řešil.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#3 Nový příspěvek od Majkl1 »

To by obnášelo kupu věcí navíc - čerpadlo je přes přírubu napevno spojeno s motorem a ten zase napevno s rámem klece, takže hluk+vibrace jdou přes "maso". Práce navíc plus materiál navíc na odpružení a odhlučnění a v neposlední řadě změna v uskupení dalších komponent okolo by mohly přesáhnout rozdíl ceny nějakého tiššího čerpadla.
Nějaká tišší čerpadla jsou, protože jsem je na klecích viděl (ale skoro neslyšel) a zakrytovaná nebyla. Bohužel jsem neměl možnost juknout na výrobce.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#4 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

šikmé zuby-tiché
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#5 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

v práci holky furt krytujou agregát u lisu deskama .nechtěj to celej den poslouchat.to ty tvoje holky v kleci se musej plašit.my tam děláme s karimatkovým matrošem různejch tlouštek,co se dá svařovat horkovzduchem.https://www.polyetylenovepeny.cz/polyetylenova_pena ale el motor se musí chladit.taky se dalo všechno do hadic místo trubek.ty hrozně tloukly.silentbloky by vibrace tak nešířily.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#6 Nový příspěvek od Majkl1 »

Trubky jsem dal jen na první klec (trubky drnčely víc, jak čerpadlo), další už byla v hadicích. Právě skrze chlazení motoru se mi to nechce nijak zadeklovávat. Na tu "pěnu" kouknu, to by mohlo být taky řešení.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Používám takovou černou pěnu. Jak se to jmenuje bych musel mrknout. Je to (může být) samolepící.

Do motoru jde kabl z čerpadla hadice můžeš tam mít silentbloky jak z bláta. Mam tu dvejednotky hydr, jsou na chlup stejné, u jedné se dá vykládat a druhá kvičí tak blbě že bez sluchátek by ti jeblo.

Toto myslím

https://www.carmedia.cz/vbf-noise-neopr ... JNEALw_wcB
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#8 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

je drahá nehorázně.ale dalo by se to nařezat nák rovně,spíš na pásovce,než kudlou,ale tou to taky jde. a pak to fénem posvařovat a jen tak letmo zaklopit,ani nic moc nešroubovat.leda,aby ti to při převozu autem neulítlo..
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#9 Nový příspěvek od Fizz »

Nekupuju to po takových prckach, to je jak jít pro metrák spojovaku do nějakýho baubau.

Nechá se to sehnat levneji. Je to nenasákavý a funguje to suprově. Zrovna tu toho mám nekolik roli na izolaci dodávky.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#10 Nový příspěvek od Atlan »

Kupit lamelove cerpadlo, otazka je tych 12MPa
https://www.ehydraulika.eu/cerpadla/lam ... m-30-d-10/
Alebo piestove. Hold za trosku ticha sa plati.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#11 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

prý tiché https://www.hydroma.cz/press/56/tiche-h ... elika.html já jsem psal o tý karimatkový pěně,Fizzi.děláme z ní v práci výrobky pro sport.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#12 Nový příspěvek od ota »

Pro Sekalsemmalo vyrabime všechny možný kryty na hlučné věci. Konstrukce je velmi jednoduchá. Většinou je to kovová bedna, nebo v Tvém případě plechová krabice. Dovnitř se dá výplň z skelné vaty. Ta se pak zaklopí děrovaným plechem z vnitřní strany polepená vlízem ( tkanina se skelným vláknem ) ten děrovaný plech se nýtuje na jakousi vytvořenou konstrukci uvnitř té bedny. Ta vata spolu s vlízem a děrovaným plechem pohltí maximum hluku. Děláme kontejnery a někdy se tam montuje odhlučňovací tunel. Tím jde ven a dovnitř teplo které uvnitř vzniká. Když montujeme ten ,,tlumič" je asi 1,5 m dlouhý a 2,3 m vysoký prostor. Uvnitř jsou tři přepážky podélně. Když montujeme jedna parta venku a druhá uvnitř přez těch 1,5 m se vůbec neslyšime když spolu potřebujeme hovořit. Ten tlumič sebere veškerý zvuk. Stojím a křičím do tlumiče, aby třeba ještě o 5 cm posunuli desku ke mě. Na druhé straně mě nikdo neslyší. Musím to obejít a klukům říct, posuňte panel o 5 cm ven.
Všechny ty průchody, průduchy se z toho kontejneru takto odhlučňují. Pak stojíš u kogenerační jednotky a je u ní naprosté ticho. Slyšet lze akorát proudění chladícího vzduchu přez žaluzie ventylace.
Třeba takto v menším jsme dělali kryty kompresorů, hydraulických agregátů a nevím už čeho.
Ještě pro tuhle firmu, Greif nebo i ve spolupráci děláme občas. To jen pro inspiraci jaké materiály umí tlumit, ne všechny co si kdo myslí.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#13 Nový příspěvek od bourač »

třeba tě oto slyšej ale schválně dělaj že ne. ;-)
Tu pěnu mám doma hromady ve formě matrací tl. 100mm. cca 80x200cm.
Pochází to z demolice něčeho podobného co ota popisuje.
Můžu nějakou věnovat za odvoz.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#14 Nový příspěvek od ITS »

"Řezání oleje" v zubech zubového čerpadla bude vždy slyšet. Jedině lamelové čerpadlo. Nejběžnější jsou tyhle https://eshop.chvalis.cz/hydraulicke-pr ... 03-1r-a101
Jen najít toho nejlevnějšího prodejce. Má je Hydroma, Chvalis, Hydrocom a jiní.
A pochopitelně na silentbloky. Krytování je jen kosmetika.

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#15 Nový příspěvek od Majkl1 »

Nejlíp by mi asi sedlo zde navrhované zubové Elika. Dle katalogu má hlučnost cca 50dB, což by mi stačilo. Nemusím mít žádný lví pšouk.
Dle katalogu by mělo mít označení ELI2-D-11.4, ale už dvě hodiny hledám a nemohu ho u nás nikde sehnat a i v Evropě jsem zatím nenašel, kdo by ho zaslal do ČR. Dal jsem nějaké dotazy, tak uvidíme, zda ho někdo bude ochotný objednat.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“