Nějaké tišší zubové čerpadlo?

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#16 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

klec majklovka s číslem 003? tak to už je seriovka.to musí bejt na štítku pro paznehtáře poznámka ,vyrobeno ve spolupráci naše traktory..kde je moderátor?
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#17 Nový příspěvek od Majkl1 »

Jo, trojka. Ale je zájem i o čtyřku a pětku, jenže nemám dílnu, musím to sekat venku defakto na trávě a to se dá jen pár měsíců v roce kvůli počasí. On to není žádnej vejvar. Když dělám paznehty, vydělám si víc. Ale zase mě baví pro známé tvořit něco takovýho "monstrózního" :prace:

Když někdo ten štítek vyrobí, klidně ho tam hrdě přinýtuju :)

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#18 Nový příspěvek od Pago »

Ja mám skúsenosť, že keď sme dali na hydraulický agregát 900ot el.motor, tak to išlo o dosť tichšie. Samozrejme o to treba dať väčší objem čerpadla, aby prietok v systéme ostal rovnaký.

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#19 Nový příspěvek od Majkl1 »

I na to jsem koukal. Nevýhodou je o 60% vyšší cena motoru a je o bezmála 20kg těžší.
Ale jako možnost to nechávám taky v šuplíku. 8)

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#20 Nový příspěvek od jean »

OTA, ono to pri tom útlmu hluku je trošku zložitejšie, tá pena a vlíz (čo to je?) nízke frekvencie moc nepohltí, ale tá vnútorná oddelená plechová búda - zvukové vlny ju rozkmitajú a tým sa premení ich energia na teplo. Peny na nízke frekvencie takmer nefungujú, ku každej sú grafy s priebehom, kde koľko tlmia. Pod 300Hz väčšinou jednotky dB, ak vôbec. Naopak vysoké frekvencie dokážu aj -40dB, čo je paráda. Nízke frekvencie sa vždy riešia niečím ťažkým, čo môže kmitať, napr. v starých kinách boli na stenách také dierované sololity, hobra a pod.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#21 Nový příspěvek od ota »

To Jean nejsem konstrukter. Ale to odhlučnění vyrábíme podle dlougodobě zpracovaného a stovkama projektů ověřeného způsobu. Ta tkanina co se lepí z vnitřní strany děrovaného olechu není pěna. Ale speciální sklovláknitá tkanina. Stojí to ránu. Za tou tkaninou ja dle projektu buďto 10 cm, nebo 15 cm skelné vaty. Ta zajedno zatepluje a za druhé tlumí ve spolupráci s tím děrovaným plechem a skelnou tkaninou. Ten Greif i Tedom to mají dávno odzkoušené. Plášť kontejneru je oddělený od rastru na který se ten děrovaný plech nýtuje. Aby se přerušilo spojení a chvění nepřenášelo do pláště a rámu kontejneru.
Není to jen ,,jakože" a nebo že si to někdo vymyslí podle tužky. Mají na to zpracované studie, odzkoušené ověřené postupy, které stále inovují. Třeba přez zkušební ustavy a tak. Proto píšu že to není jen tak, jak to tam pan Vomáčka z Horní Dolní navaří a napěchuje vatou. Je tam přesný postup, který se musí dodržet.
Jaké frekvence tam jsou, nebo nejsou to také nevím. Já to jen montoval a nikdy neměřil. Ale když to výrobce kompletně předává zákazníkovi předává to i s různými protokoly s měřením. A je tam i měření hlučnosti.

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#22 Nový příspěvek od Majkl1 »

Tak jsem dostal nabídku z Hydromy na čerpadlo Elika. Dle technických dat by moje vybrané mělo mít při 1400 ot. hlučnost 52dB a snížené mechanické vibrace díky jakýmsi fíčurinám uvnitř obalu (nejenom tvar ozubení), což je pro mě vyhovující a cena je taky v mezích. Děkuji všem zúčastněným za rady 8)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#23 Nový příspěvek od Atlan »

Daj vediet ako pomohlo
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Nějaké tišší zubové čerpadlo?

#24 Nový příspěvek od Majkl1 »

Stavba začne až na jaře. Každopádně pak dám vědět, jak tiché to bude.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“