Starý hydraulický olej - klesa vykon

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Starý hydraulický olej - klesa vykon

#1 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Cau, je mozny, ze u starsiho hydraulickyho oleje klesa vykon systemu? Treba ze se hur cerpa, tj. mensi tlak apod? Je to u malyho bagriku.
Diky

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Starej hydr. olej - klesa vykon?

#2 Nový příspěvek od ITS »

Olej vydrží hodně.
Pokud není hustý jak dršťková polévka, tak je dobrý.
Pokud je bílý s vodou, tak poškozuje systém, ale dokud je systém dobrý, tak to jede.
Pokud je špinavý, pak je to stejné jako s vodou.
Viskozita oleje se stářím mění nepatrně a na funkci to nemá vliv.
Olej musí mít funkční filtraci - to je laickým okem poznatelné
Olej musí mít pěknou barvu. Od květového až po lesní med. To také pozná každý.
Olej musí vonět olejem. Nesmí být cítit spáleninou. To také každý nos pozná.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Starej hydr. olej - klesa vykon?

#3 Nový příspěvek od ota »

To ITS prosím Tě jak píšeš: ,,Olej musí mít pěknou barvu. Od květového až po lesní med. To také pozná každý."
Tedy od bílé barvy až po zelenou hráškovou. Takovou barvu má mít? Takovou barvu mají uvedené medy.
Bílou barvu má olej s vodou - emulze.
Zelenou barvu oleje jsem viděl jednou, jakýsi eklogickýo olej Shell a to jen když jsem ho nalíval. Pak byl po používání do hněda.
Myslím, že to přirovnání které Jsi zvolil z pohledu mě jakožto včelaře není správné.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Starej hydr. olej - klesa vykon?

#4 Nový příspěvek od Čárls »

Olej musíš měnit pravidelně asi jako u auta nalítáš kilometry ( motohodiny) a musí se vyměnit ztratí mazivost a pokud není dokonalá filtrace začne ničit čerpadlo válec rozvaděč Prostě je to daný
To že snese hodně není až tak směrodatný a ani barva jediný je cítit spaleninou (špatný chlazení olej se přehřívá Je to bílá emulze jak u auta dostala se tam voda U každého kupovaného stroje je za jak dlouho se má měnit (motohodiny ) nebo čas kdy se prostě musí vyměnit To je prostě alfa omega všech strojů kde je olej jak mazací tak hydraulický :friends:
Třeba u štípačky jsem měl poprvé po 100 hodinách provozu pak 500 hodin provozu kontrola vždy před začátkem práce na množství oleje pokud se tam dostane voda a získá mléčnou konzistenci měnit okamžitě Zatím jsem měnil jen jednou za 5 let zhruba po těch 100 hodinách nepočítal sem je a další výměna při mých hodinách tak to bude tak až za dalších 9 let Pokud bude olej nezměněný ale mam doma zasobu na výměnu tak jej možná za 3 roky vyměním naposled jen pokud si na to vzpomenu štipajda je v suchu v garáži a vytáhnu ji jednou za rok
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Starej hydr. olej - klesa vykon?

#5 Nový příspěvek od ITS »

Oto, to je super :D
Opravdu ten pastovaný řepkáč je bílý . Takže to je jasně špatně.
Barva oleje je dána hlavně výrobcem. Někdy je i nový olej docela tmavý. Používáním vždy tmavne. Ovšem v hydraulice jen malinko - oproti motorovému oleji.
Čárlsovo konstatování o ztrátě mazivosti je docela na hraně. Mazivost je dána viskozitou a ta se mění jen minimálně. Samozřejmě k horšímu.
Nepochopeno také zůstalo konstatování, že i olej s vodou funguje docela dobře. Ale zničí stroj.

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Starej hydr. olej - klesa vykon?

#6 Nový příspěvek od J.A.Y. »

díky za vyčerpávající odpovědi :smich:
vloni moc nenaběhal, letos už jo, takže výměna. Voda v tom není. A náplň není velká, takže nás to nejspíš ani nepoloží :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Starej hydr. olej - klesa vykon?

#7 Nový příspěvek od ota »

To ITS nemám žádný ,,pastovaný řepkáč". Mám květový med z převážně ovocných stromů a ten je jako sádlo. Jak barvou, tak konzistencí. Nic s medem nikdy nedělám. Není na to čas, bo stočím třeba v neděli a ve středu mám z 350 kg medu jen prázdné nádoby. Pokaždé bych ještě tak 100 kg uživil. Na opozdilce se vždy nedostane. Jo a ten řepkovej je krapet do žluta. Ale toho je teď hódně málo, bo ta řepka co je teď nějak ,,nemeduje" jak já říkám. Má pyl, ale nemá šťávu jako to bývalo dřív.

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Starej hydr. olej - klesa vykon?

#8 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Tak musis ty potvory maly vybizet k vetsi produktivite :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Starý hydraulický olej - klesa vykon

#9 Nový příspěvek od ota »

Jako myslíš že 60 kg průměr v květovém medu je málo na jedno včelstvo? To byl letošní výnos a myslím si, že kurva dobrej. Druhého medu bude už málo. Pestrost pastvy je žalostná. Jedině že by mšice byly a vyprodukovaly by včely ten váš oblíbený ,,lesní tmavý med! :D :vysmech:
Jo olej máme 200l sud hydrauliky, povedlo se ho sehnat za čokoládu od kámoše kámoše, kterej si koupil novej bagr a byla to první výměna náplně po pár odjetejch motohodinách. V návodu je přesný udaj první výměny a kvůli záruce musí dodržet. No lejeme to do všeho, co má v sobě hydrauliku.
V té hydraulické ruce mám ten původně zelenej ekologickej olej. Teď je hnědej. Ale funguje stále dobře. Mám ho tam kvůli uniku a spodním vodám. Je to olej do harvestru odbouratelnej.

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Starý hydraulický olej - klesa vykon

#10 Nový příspěvek od Joe66 »

Mam od chlapika z kasarni kupeny velky tankovy zdvihak-stil krokodil a po asi 10rokoch co ho mam uz treba viac pakovat aby zdvihal ale zdvihne nakoniec ale zdvihne pomalsie oproti ked som ho este kupoval. :-/ Vie niekto aky typ oleja pouzit na vymenu ?

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Starý hydraulický olej - klesa vykon

#11 Nový příspěvek od bourač »

olej měnit nemusíš, :friends: vyměň ty černý makáče co používáš na pákování ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Starý hydraulický olej - klesa vykon

#12 Nový příspěvek od Joe66 »

Jirko makaci makaju tak ako bezne. Ze v tom problem nevidim :smich: Ale fakt ,ze ten tankovy zdvihak pumpuje neako pomalsie . Ze raz za cas treba doma nieco tazsie podvihnut .Alebo zdvihnut patrola ci dodavku a proste to ide pomalsie :-/ Vies dobre,ze u nas ked makacom dam odmenu + neake vitaminy-vinko ci domacu tak fachcia na 200 percent do polnoci :smich:

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“