Porucha hydromotoru Bobcat, prosím o radu

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Olda121
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 29, 2013 2:55 pm
Bydliště: Brno-venkov

Porucha hydromotoru Bobcat, prosím o radu

#1 Nový příspěvek od Olda121 »

Mám Bobcat s185, rok 11,dvourychlostní. Stroj neměl na jedné straně sílu, když se zvedl na špalky, tak jel i rychle a tiše. Stroj jsem dal do servisu Bobcat, po rozdělání hydromotoru bylo zjištěno že jsou poškozená gumová těsnění, jinak vnitřek hydromotoru opticky naprosto v pořádku, pak jsem tam druhý den volal a že složily stroj, ale jede obráceně a rachoti, pak mě tvrdily že je nějaké poškození převodu. Stroj jsem odvezl a dal k jinému opraváři, ten zjistil že rachoti hydromotor, tak jej rozebral a cosi v nem otočil a stroj jede normálně, tak jak má, má sílu, správný směr, ale hydromotor ve vyšší rychlosti "mručí" něco jako zvuk zadirajiciho se loziska ale jde to z toho hydromotoru. Nevím co dál, myslíte že může být hydromotor opotřebený i když to není vidět? Mám jej zdemontovat a zavézt na repas, ale kam? Dekuji

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Porucha hydromotoru Bobcat, prosím o radu

#2 Nový příspěvek od ITS »

Pokud ten druhý opravář byl tak dobrý, že dokázal otočit rozdělovač tak, jak má být, tak by si také všiml nějakého jiného problému - kdyby byl. Odkud jde to bzučení - nebyl bych si jistý. Pokud je k motoru přišroubovaná i převodovečka, tak se zvuk nese odkudkoliv a může být způsoben i prouděním oleje.
Tyhle hydraulické motory a čerpadla jsou hromadou kovových dílů, které se po sobě šoupou. Pokud si udělají rýhy, pak se musejí měnit. Repasí se pak rozumí výměna skoro všeho za, minimálně, 2/3 nové ceny a ještě bez kloudné záruky. A to musí být ten servis. A ten tady není pro každou značku.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“