ServoRiadenie avia

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LACO
Příspěvky: 192
Registrován: čtv led 29, 2009 3:32 pm
Bydliště: Považská Bystrica

ServoRiadenie avia

#1 Nový příspěvek od LACO »

Zdravim páni
Prosím vás o radu v aute praga UV 80 mám použité riadenie z avie Daewoo problém je že keď auto stojí na mieste nedokážem volantom potocot keď zdvihnem jedno koleso tak ide pri jazde funguje tiež poradte kde by mohol byť problém
Dakujem.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: ServoRiadenie avia

#2 Nový příspěvek od ibanez5 »

Je tam toho víc. Zkus změřit tlak na čerpadle,jestli není v háji. Odvzdušněné asi je,že? :) Mě tohle dělalal Tatra,když měla v háji čerpadlo. Když jsem jí naložil,tak nechtěla otočit a musel jsem to rvát. Ještě může být klidně i zadřený nějaký kulový ventil,nebo svislák. To jsem zažil na Ivecu. Na heveru se zvednutým kolem to otočilo,ale jak jsi to dal na zem,tak to bylo v háji. Takže to zvedni. Pořádně promaž veškeré čepy na nápravě a pak změř tlak z čerpadla. Jenom otázka. Když točííš a máš to kolo zvednuté,cítíš trhavé pohyby nebo jak to jde? :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
LACO
Příspěvky: 192
Registrován: čtv led 29, 2009 3:32 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ServoRiadenie avia

#3 Nový příspěvek od LACO »

Zdravim
Keď je to zdvihnuté tak ide dobre keď je na dorazoch počuť že mierne pridusi motor keď to zatazene nejde volantom vôbec pohnúť ani keď pridávam keď sa pohnem začne reagovať. Myslím že keby išli ťažsie na zvyšných capoch by to riadenie neutiahlo utocit?

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: ServoRiadenie avia

#4 Nový příspěvek od ibanez5 »

Změř si ty tlaky z čerpadla. A nebo odpoj kulové čepy řízení a zkus ručně točit kolem doleva,doprava. Zažil jsem na Ivecu,že to bylo zarezlé na svislých čepech tak, že se nedalo na místě otočit...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
LACO
Příspěvky: 192
Registrován: čtv led 29, 2009 3:32 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ServoRiadenie avia

#5 Nový příspěvek od LACO »

Zdravim
Koľko barov potrebuje to servo z avie
Ja to mám v aute praga ono Tom nebolo originál montované je už menené a je nápojene na jestvujúce čerpadlo U16/16.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: ServoRiadenie avia

#6 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ty tlaky si budeš muset někde sehnat. Myslím,že servo co se montovalo je stejné jak do Zetoru? To by tady chlapi mohli vědět kolik potřebuje tlak... ;-)
popř dílenská příručka... :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
LACO
Příspěvky: 192
Registrován: čtv led 29, 2009 3:32 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: ServoRiadenie avia

#7 Nový příspěvek od LACO »

Zdravim
Tam je úplne iné servo ako v zetore je to z avie D 90
Je to prevodovka riadenia a do nej sú napájané hadice z cerpadla. To čo píšeš mali staršie avie 31T

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“