Jak rozebrat pístnicí ???

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#31 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Rozebráno, rozřezáno, osoustruženo a připraveno na honování. Máte někdo zkušenost s ručním honovacím přípravkem do vrtačky?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Když budu honovat a uberu např. 0,1mm nebo 0,2mm, seženu potom těsnění na pístnici? Teď je vnitřní průměr 200mm.
Měly by se vyrábět pro nějaké rozpětí průměrů. Nebo ne?
Nebo mám nechat válec někde honovat strojně? Vnitřní průměr 200mm, délka 600,5mm.

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#32 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Ještě mám dotaz. Neumíte někdo odhadnout, na jaký tlak v okruhu je pístnice stavěná? Mám v plánu mít tlak max. 25Mpa v okruhu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#33 Nový příspěvek od Atlan »

Skladane tesnenie tam das, vyrobis hlavu na mieru
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#34 Nový příspěvek od J.A.Y. »

:shock: tvl a to budes pohanet motorem z V3S nebo Tatry? Tenhle prumer a 250 bar to bude potreba 100 kW abys u toho nezestarnul...

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#35 Nový příspěvek od Navarson »

No podle toho řezu odhaduju sílu stěny válce na víc jak 10mm, takže těch tvejch 250bar nejspíš v pohodě snese.
Ale řekni, probohaživíhoamerickýho, co budeš s těma skoro 80 tunama dělat? :-/
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#36 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Ten tlak je maximum čerpadla. Podle rad na stránkách hydraulika tode, nebo tak podobně, jsou v okruhu vždy ztráty. Když z toho vytáhnu
lisovací sílu 50tun budu spokojený. Co budu lisovat? Chci lisovat tvarové výlisky ze silnějšího plechu. Pak stříhat tvarové výstřižky.

Pokud se mi nepodaří zprovoznit pístnici, budu muset sehnat menší. Na novou nemám peníze. Pístnici jsem sehnal myslím levně. Koupil jsem
jí za 2000,-Kč, což je cca cena šrotu. Pístnice vážila cca 250Kg. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl jí upravovat. Když se to nepovede, mám
alespoň kus kvalitního matroše na soustužení. Málem bych zapoměl, měly by z té původní jít vyrobit pístnice dvě.

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#37 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Atlan píše: sob dub 16, 2022 9:57 pm Skladane tesnenie tam das, vyrobis hlavu na mieru
Hlavu na míru asi zvládnu na soustruhu vytočit. Problém mám s tím, že se mi nepodařilo nikde najít výkres na obdobný hydraulický válec. Myslím těchto rozměrů. Jedině můžu zvětšit průměr stávající hlavy, kterou jinak okopíruju.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#38 Nový příspěvek od oco13 »

No , robím vo fabrike kde lisovanie je nosným programom a naše lisy na tvarované výlisky začínajú na 315 tonách, najlepší je Fagor ktorý dáva tlak 2000 ton. :typek:
Musím sa opýtať kolegov na malej lisovni kolko dávajú tie malé čo lisujú matice a skrutky do plechov.
Chci lisovat tvarové výlisky ze silnějšího plechu.
Kolko mm je silnejší plech? lebo do 315ky dávajú max 2,5mm :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#39 Nový příspěvek od Atlan »

Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#40 Nový příspěvek od ITS »

Ručním honováním se asi desetina nedá sebrat.

A také je potřeba uvažovat o rychlosti chodu pístu. U těchto průměrů již bývá oddělen posuv manipulační od posuvu lisovacího. Protože jedno čerpadlo by muselo být na tlak i na objem a pak z toho vyjde motor o desítkách kW.
A také to lisování pomalou rychlostí není u plechů nic extra. Je to takové rozmačkávání.

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#41 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Tak jsem sehnal firmu z Ústí nad Labem. Příští týden tam vezu poměřit trubku před honováním a dozvím se, kolik to bude
stát peněz.
Ještě musím přivařit přírubu, kterou jsem dnes celý den vyráběl.

Obrázek

Obrázek

Protože je příruba z 50mm silného plechu, budu jí asi muset před svařováním ohřát autogenem. Co myslíte?
Stačí ohřát na 200st. Celsia?

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#42 Nový příspěvek od chobotek »

A od toho předehřevu si slibuješ co?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#43 Nový příspěvek od J.A.Y. »

že se to zkroutí vo chvilku pozdějc :smich:

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#44 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Přesně, aby se to zkroutulo později.
Když tu pístnici vyrábějí s přírubou ve výrobě, tak jí taky musí přivařit. Je mi jasný, že tam mají asi nějaký přídavek na obrábění.
Docela by mě zajímalo jaký.
Na netu jsem viděl, že tu přírubu před svářením nahřáli autogenem. Pak honovali. Tak si myslím, že by to mohlo fungovat.
Dost lidí mě od toho odrazuje, ale já jsem nikdy nešel s davem. Čmelák podle zákona aerodynamiky nemůže létat. Jenže on
ty přírodní a fyzikální zákony nezná a tak lítá.
:smich:

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jak rozebrat pístnicí ???

#45 Nový příspěvek od chobotek »

Začnu tím čmelákem. Může létat protože létá. Teoreticky létat nemohl, protože model, který na něj použili, neodpovídal mechanice jeho letu.

Přídavek na obrábění se ti vytvoří sám a obávám se, že bude větší, než by se ti mohlo líbit. A k nahřívání příruby ti nabídnu ke zvážení takovou theorii: ohřeješ přírubu, ta zvětší objem a tím i průměr otvoru. Do otvoru vsuneš trubku a zavaříš ji. Až to celé vychladne, bude trubka sevřená mnohem víc, než kdybys šetřil plynem ;-)

(Mám asi týden starou nepěknou zkušenost se zavařením nerezové mufny do čela polního válce. Chtěl jsem si ušetřit práci s řezáním závitu a zároveň mít dokonalý nalévací otvor - dal bych tam mosaznou zátku s o-ḱroužkem, ono by to těsnilo, šlo by to utáhnout rukou a vydrželo navěky. Prostě paráda. Paráda to je, ale... vařil jsem to tigem z budoucí vnitřní strany dýnka. Otvor pro mufnu sice byl Hfest, ale naklepnout šla velmi lehce. No a pak jsem zjistil, že zátku tam nedám a musel jsem to projet první jedničkou G1", protože tu druhou ze sady jsem neutočil. A to si nemyslím, že bych tam tím tigem vnesl nějak moc tepla...)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“