kombinovaný pohon hydraulické štípačky

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

kombinovaný pohon hydraulické štípačky

#1 Nový příspěvek od Buggy »

Ahoj,

po Vánocích se pustím do přestavby hydraulické štípačky co mám (stojatá traverza, píst hlavního ramene z bělorusa). Převážím ji traktorem. Krmím ji čerpadlem 19cm3/ot, které ženu buď přes přírubu 4kW elektromotorem, nebo opět přírubou přes převodovku do rychla traktorem. Jenomže buď tedy jedno, nebo druhé, musím čerpadlo přešroubovávat, zůstane na hadicích a já ho musím přehodit na to, co zrovna potřebuji. Rád bych obě varianty dostupné zároveň, podle toho jak se rozhodnu. Je jednodušší udělat čerpadlu domeček, a dvojitou řemenici s tím, že jedny řemeny budou točit převodovkou a druhé elektromotorem, nebo mít dvě čerpadla, jedno na elektromotoru, druhé od traktoru? Jak se tato varianta zapojuje, přes nějaké výhybky na sání a před rozvaděčem?

Děkuji za rady

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: kombinovaný pohon hydraulické štípačky

#2 Nový příspěvek od ota »

Uvažoval jsem o tom podobně. Mám štípačku na pohon hydraulikou elektromotorem. To používám jen doma na zahradě.
Chtěl bych do budoucna udělat pohon na použití i na traktor. V plánu mám domeček s šestidrážkou pro pohon traktoru. Na druhé straně hřídele by byla řemenice a od ní řemeny na elektromotor a čerpadlo. Tedy kdyby točil traktor šestidrážkou, točilo by se čerpadlo i elektromotor a ten by se točil naprázdno. Druhá možnost vypojil by se pohon traktoru šestidrážkou a točil by čerpadlem elektromotor. Aby se nemuselo manipulovat řemeny, nebo vypojovat.
Ideální by byla převodovka s vypínatelnýmy vývody. Klasika šestidrážka vstup a výstup na dvě strany s možností vyřazení jednoho či druheho vývodu.
Samozřejmě na rámu štípačky nádrž na olej se zařízením kolem, rozvaděč, filtr, rozvod, atd.

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: kombinovaný pohon hydraulické štípačky

#3 Nový příspěvek od Buggy »

No nic, já to vyřešil dvěma čerpadly, větší na převodovce za traktor, menší k elektromotoru, před rozvaděčem zpětné ventily.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: kombinovaný pohon hydraulické štípačky

#4 Nový příspěvek od honzasl »

Profi štípačka to má vyřešené pomocí dvou separátních čerpadel, zapojení hadic nevím, ale dalo by se zjistit.
Obrázek

HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: kombinovaný pohon hydraulické štípačky

#5 Nový příspěvek od HMB »

Ahoj,

dost možná budu takto přestavovat štípačku VARI 18 -TON - Super force. Její dospělejší sestra již pohon na kardan má: https://www.youtube.com/watch?v=TukqnjWMtZI
Do trojbodu štípačku upnu, je to vyzkoušené. Jen je třeba koupit čerpadlo, převod z čerpadla na Kardan a všechno to přichytit na železnou plotnu a tu navařit na štipku. Zapojení hadic asi nebude uplně složité. Prostě to okopčím od té 22 dvou tunové štípačky :)
Něco jde vyčíst tady: https://shop.vari.cz/webdata/0000009535 ... XLQRUZ.jpg
Zatím mi to připadá, že spodní hadice jde z olejové nádrže (sání) do jednoho, popř. do druhého čerpadla(jsou paralelně propojené). Následně hadice pokračuje do hydraulického rozváděče a z tama do pístu. No a z pístu jde zpátky hadice do rozváděče a olejové vany? Jen nevím jak tím můj Yanmarek bude točit. Tlak něco přes 10 tun by mi stačil.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“