Pistnice - uprava vstupu

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Pistnice - uprava vstupu

#1 Nový příspěvek od peb »

Obracim se na zkusenejsi uzivatele hydrauliky, obzvlaste ty, kteri si pistnice vyrabeji sami. Doted jsem byl uzivatel hotovych komponent. Jedna se o vysuvnou nohu k podkopu tvorenou jeklem 120x120x5 a 100x100x5. Asi jsem malo na zacatku premyslel, resp. jsem blbe odhadnul nutnou vysku pro sroubeni, a dostal jsem se problemu s mistem. Jedine co me asi ted zachrani je otoceni jednohu vstupu (patrne u pistni tyce) o 45 nebo 135 stupnu (to je jedno).

Ted ta otazka - jak na to? Samozrejme vareni az po rozebrani pistnice, nechat puvodni, zaslepit a navarit novy? Staci matice nekde v pevnosti 8 nebo vysoustruzit vlastni nebo se to nekde necha poridit? Je potreba pote vnitrek pistu nejak lapovat ci neco takoveho? Predpokladam, ze se to pri svarovani musi zakonite deformovat. Nebo nejake uplne jine reseni?

Diky za prakticke rady

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Pistnice - uprava vstupu

#2 Nový příspěvek od saano »

Osobne by som to riešil odrezaním oka na konci valca a navarením v uhle akom treba. Rýchle jednoduché a vyhneš sa deformácií valca a prípadným problémom.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pistnice - uprava vstupu

#3 Nový příspěvek od ITS »

Také vych točil oko, nebo převařil spodní. Ale do horního už bych nesahal.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Pistnice - uprava vstupu

#4 Nový příspěvek od vitex »

Takže už nemám co radit,pouze při vaření oka do jiné polohy vytáhni pístnici s pístem do horní úvratě a nemusíš nic demontovat.

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Pistnice - uprava vstupu

#5 Nový příspěvek od peb »

Diky za nazory, trochu se desim, jak jste se shodli. Napadlo me to taky, ale rovnou jsem to zavrhnul. Duvod je ten, ze cely konec, vcetne vyvodu, je odlitek. Samozrejme nejakym zpusobem svaritelny, kdyz k nemu je privaren telo valce - otazka jak a zda v domacich podminkach realizovatelny. Dalsim duvodem je prostor pro odriznuti oka. Nedovolim si tvrdit, ze to je osizene, spise tezce optimalizovane na material.

Dobry tip s vysunutim valce, asi by to stacilo, ale dam se do vyroby vidlicky a celo pujde odsroubovat a cele vyndat. Prestoze se jedna o polsky valec Agricola (ci hydrolider nebo sklepdlarolnika, jak je libo), ktery kdyz skonci jako tezitko, tak to nebude takova ztrata, a tak to risknu a riznu. Uvidime dale :)

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Pistnice - uprava vstupu

#6 Nový příspěvek od krajan »

varianta " B " je urobit cap pod uhlom cize po uhlopriecke a nemusis nic prevarat :-)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Pistnice - uprava vstupu

#7 Nový příspěvek od Navarson »

Zrovna konkrétně u Hydrolideru jsem loni řešil tuten podobný problém tak, že jsem objednal válec se šroubením kolmo na rovinu kývání. Nutno ho objednat přes e-mail přímo na technika, ne přes běžný e-shopový košík. Přišel mi do týdne, cena byla +10% k ceníkové. E-mailová komunikace proběhla normálně v češtině.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Pistnice - uprava vstupu

#8 Nový příspěvek od peb »

Diky za nazory, ac to neni vubec technicke reseni, tak Navarson me nasmeroval k cili, ktere me ani ve snu nenapadlo. A to, ze se Agricola bude v ramci jejich seriove vyroby zabyvat kusovym individualnim resenim. Abych informace aktualizoval, tak v soucasnosti to vychazi +15% ceny a 3-4 tydny a logicky platba predem. Mozna to je dano covidem netusim, ale je mi to jedno, nikam nepospicham. Nicmene i tak to bude o par korun mene, nez na "ceske mutaci" hydrolideru za standardni pistnici. Mam v podstate objednano, tak diky.

Jinak zminena varianta "B" byla varianta "A", nez jsem dospel k nazoru, ze by to bylo silene, prestoze jenom kosmeticke bez vlivu na funkci. To jsem zavrhnul, proto jsem hledal reseni jine. Paradoxne bych zvolil (kdyby nebyla moznost zminena vyse) postup nikym nezmineny, tudiz s nejvetsi pravdepodobnosti ne idelani - odbrouseni svaru a riznuti v miste spojeni odlitku a vlastniho tela valce. Pozadovane otoceni a svareni asi TIGem zpet ve stejnem miste, tj. v podstate tak, jak to asi budou delat. Privedla me na to fotografie jejich polotovaru, kde jsem se utvrdil, ze moc prebytecneho prostoru k odriznuti oka neni a nemuselo by dopadnout vzhledem k zavitu nebo kanalku idelane.

Obrázek

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Pistnice - uprava vstupu

#9 Nový příspěvek od frturek1 »

Rozebrat, stavajci zaslepit zatkou a v potrebnem.miste vyvrtat diru a bud navarit holendr, nebo riznout zavit, osobne sem to delal hodnekrat nic se nedeformovalo tak aby to melo vliv na funkci, nebo vami zminovane prevareni dna je taky cesta, jen pokud nebude vadit pootoceni i druheho vstupu do pistnice

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistnice - uprava vstupu

#10 Nový příspěvek od Atlan »

no staci zeby to nemal presne pripravene a pri zvarani sa to ohne ako mne :D a potom sa laboruje aby islo nasrubovat veko. Spodok je istejsi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“