Pretesnenie hydraulického rozvádzača

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Pretesnenie hydraulického rozvádzača

#1 Nový příspěvek od Pago »

Zdravím páni, idem si pretesniť hydraulický rozvádzač na svojom skúšobnom agregáte. Všetky o-krúžky a podložky som vymenil, len mám jednu otázku. Ako je utesnený držiak páčky, v ktorej je schovaný prevod na šupatko? Lebo tam nič nebolo a chcem to zložiť aby to bolo na poriadku. Myslel som, že by som tam zapichol malú drážku na o-krúžok. Čo poviete? Alebo použiť nejaký tmel?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ďakujem :)

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Pretesnenie hydraulického rozvádzača

#2 Nový příspěvek od jiriSBS »

Je těsněn "O" kroužky,které jsou na hřídelí páčky(drážky).Jak Ti pracuje systém, s takto poskládaným rozváděčem,tento rozváděč musí mít minimálně jednu středovou sekci,protože mezi ventilovou sekci a poslední sekci nesedí kanály ,překryvají
se,v neutrální poloze rozvaděče, není volný průtok přes rozvaděč,ale je silně škrcen.Čerpadlo je neustále pod vysokým tlakem,olej se přehřívá.Jedině,že by byl rozváděč upraven,přebroušeny kanály.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Pretesnenie hydraulického rozvádzača

#3 Nový příspěvek od Pago »

No tie dva o-krúžky na hriadeli páčky som vymenil, ale myslel som, že by malo byť tesnenie aj medzi telesom rozvádzača a tou krytkou páčky, ako sú tie dva poistné kolíčky.

Funguje mi to, rozvádzač má v neutrálnej polohe otvorený stred. Normálne aj keď fuknem do neho, tak ide vzduch podľa šípky na vstupnej sekcií. Nemyslím, že by sa prekrývali kanály, obidve časti mali medzi sebou 3 otvory a tie sedeli voči sebe. Akurát mi nefungoval poistný ventil, ani pri 200bar neprepustil, ale to už mi zastavilo el. motor.

pexamahl
Příspěvky: 76
Registrován: ned lis 07, 2010 6:50 am

Re: Pretesnenie hydraulického rozvádzača

#4 Nový příspěvek od pexamahl »

Nechcu být moc chytrej, ale zastavování a nutnost přetěsňování nevznikla náhodou z opačného zapojení P - T...ŠIPKA LŽE

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Pretesnenie hydraulického rozvádzača

#5 Nový příspěvek od jiriSBS »

Šipka nelže,u jihlavanu je vstupní otvor vždy ten spodní(páčky jsou na hoře),tlakový olej jde pod pojistný ventil.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Pretesnenie hydraulického rozvádzača

#6 Nový příspěvek od Pago »

A to znamená, že šípka značí smer prietoku z P do T alebo značí vstup P tam, kde ukazuje?

Pretože ja som mal prepad zapojený tam, kde je to šróbenie s menšou dierou vnútornou a to by vysvetlovalo, prečo nešiel poistný ventil...

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Pretesnenie hydraulického rozvádzača

#7 Nový příspěvek od jiriSBS »

Šipka ukazuje vstup tlakového oleje do rozváděče."P" se značí vstup tlakového oleje do hydraulického dílů(rozváděče,orbitroly,ventily.atd).Měl jsi štěstí,že Ti neuletěly vršky s páčkama,dobře to lítá,to se stáva při záměně
vstupního a vystupního otvoru na rozváděči.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Pretesnenie hydraulického rozvádzača

#8 Nový příspěvek od Pago »

Ďakujem za vysvetlenie.

To by ma vôbec nenapadlo, že to tak je, lebo skoro vždy šípka ukazuje smer prúdenia média na rôznych prvkoch.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“