hydraulický rozvaděč elektrický

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Jirka05cz
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 29, 2020 7:11 am
Bydliště: Brzice

hydraulický rozvaděč elektrický

#1 Nový příspěvek od Jirka05cz »

Ahoj, prosím o radu. Mám hydraulický rozvaděč elektrický 12V 40L na ovládání klínu štípačky. Dám povel ke spuštění válce vpřed a mám přes relé udělaný automaticky při dosažení polohy válce zpět ( automatika ). Když mi jede válec na prázdno tak vše funguje jak má, ale když tam dám špalek a začnu štípat tak při sepnutí zpět se mi rozvaděč nějak blokne. Nemá s tím někdo zkušenost? Trápím se s tím už 2 dny. Rozvaděč je na 280 bar a tlakový ventil mám tak na 1/3 cca 100 bar. Jedná se o vadný kus ? Celý jsem ho rozebral a nic nenašel. Čerpadlo mi dává 36L/min. Díky...

https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Hydra ... adany/7281

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#2 Nový příspěvek od ITS »

Někdy se rozvaděče přidírají a když je rozebereš, tak nic nepoznáš. ( Já jsem místo Italů začal kupovat naše a situace se zlepšila - při stejném stroji i oleji)
Ale chyba může být v elektrice. Teoreticky - koncový spínač polohy a jeho mžikový kontakt. To je problém každé najížďky. V tvém případě je rozdíl v napětí válce. Při štípání pak může končák vytvořit jen drbanec, který šoupátko nějak zablokuje. To jen teoreticky.

Jirka05cz
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 29, 2020 7:11 am
Bydliště: Brzice

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#3 Nový příspěvek od Jirka05cz »

Děkuji za odpověď.
To mě taky napadlo tak jsem ještě dodal časové relé, vytvořil sekundovou prodlevu mězi sepnutí cívek aby se nepřepnuly v mžiku ( Bez efektu ).

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#4 Nový příspěvek od ITS »

Co to dělá, když se opřeš šroubováčkem do ovládacího kolíku šoupátka ? Tam poznáš nějakou anomálii v tlaku cívek - při různých situacích.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#5 Nový příspěvek od Atlan »

A ak by si na chvilku vypol motor stiepacky a tak prepo supatko?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Jirka05cz
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 29, 2020 7:11 am
Bydliště: Brzice

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#6 Nový příspěvek od Jirka05cz »

Zapnu v před - cívka1 svítí válec jede. Cívka1 zhasne a šoupě se povolí ( poloha 0 ). po 1s se rozsvítí cívka2 a šoupě se nehne a jde to přes přepoušťák. Když vemu šroubovak a chci přepnout ručně tak to nepořidím zatlačit. I když povolím hadice v zaseklém stavu tak v nich tlak není, což je taky divný. Ještě když je to kousnutý tak jsem zkoušel přehodit konektor na cívku 1 a cvaká v pohodě takže to prostě na tu druhou stranu přepnout nejde. Dokonce jsem i celý rozvaděč otočil aby se mi cívky prohodily a je to stejné. Od jaké české firmy kupuješ ?

Jirka05cz
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 29, 2020 7:11 am
Bydliště: Brzice

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#7 Nový příspěvek od Jirka05cz »

Když vypnu motor tak se to odblokuje třeba až za 15 min, někdy za 1 min je to ruzné.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#8 Nový příspěvek od ITS »

Tak to je závada z těch nejlepších. Pokud by to bylo zadřené, pak se to samo nikdy neodblokuje.
Kupuji Argo-hytos, ale tento typ asi mít nebudou.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#9 Nový příspěvek od ITS »

Ve výkresu ventilu vidím ještě takovou zvláštnost, která by mohla mít vliv na jednostranné blbnutí. Šoupátko má v sobě kanálek, který asi slouží k odlehčení jedné strany - ASI . Jsou tam nějaké malé tryskové dírky. Může být ucpaná některá z nich. Okem to poznat nejde. Vždy se musí píchnout drátkem opatrně zkusit profouknout. Kdyby to tak bylo, tak šoupátko nechodí směrem opačným, než trčí šroub pojišťováku.

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#10 Nový příspěvek od fajlla »

Možná je to nemístné. Nemáš to špatně zapojené hydraulicky (přehozené P T) například. Bral sem od nich na štípačku ten turborozvaděč a výkres byl špatně.

Jirka05cz
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 29, 2020 7:11 am
Bydliště: Brzice

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#11 Nový příspěvek od Jirka05cz »

Tak to budu muset prověřit. jestli si dobře vzpomínám tak ty dírky na koncích šoupěte zas tak malé nejsou cca 1,5mm a jsou tam 4. Ještě tam je otvor středem hřídele ale nevím jak hluboko do hřídele sahá, mrknu na to vyzkouším profouknout a vyčistit. jinak nevím co budu dělat, asi koupím sekyrku a pojedu růčo :pistol:

Jirka05cz
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 29, 2020 7:11 am
Bydliště: Brzice

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#12 Nový příspěvek od Jirka05cz »

Nee P/T mám v pořádku. Přívod je na straně s přetlakovým ventilem. Když by jsem to měl obráceně tak by mi to kulička zpětného ventilu zadržela si myslím.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#13 Nový příspěvek od ITS »

Prosíme referovat výsledky bádání.

Jirka05cz
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 29, 2020 7:11 am
Bydliště: Brzice

Re: hydraulický rozvaděč elektrický

#14 Nový příspěvek od Jirka05cz »

Tak jsem zjistil že problém byl v pístnici. Na otázku prodejce rozvaděče zda jsem měl rozdělanou pístnici jsem neměl odpověď. Nelenil jsem a zjistil že na výstupu pístnice ( u oka ) byla pružinka se záslepkou. Lepe řečeno omezovač tlaku. Používá se když praskne hadice tak při velkém tlaku zavře aby cosi nespadlo na zem. Jinak i tak jsem byl schopen to obejít aby to fungovalo: objednal jsem jinou tyčku ( hřídel ) rozvaděče, tu která to řídí. Měla tu výhodu že když je rozvaděč v poloze 0 tak A i B jsou otevřeny. Takže v té 1s kdy jsem měl pauzu mezi vřed a vzat se mi pístnice odtlakovala a taky to šlo. Hlavně mám radost že se to povedlo a že štípačka jede. A jede mimochodem SUPER. 6 prms mám za 3 h hotové. Kmen proříznu 56cm harvestor lištou za moment. Dělal jsem na ní 3/4 roku ( samozřejmě po chvilkách ). Až bude čas udělám video a pošlu odkaz na youtube.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“