Hydraulický naviják

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Hydraulický naviják

#16 Nový příspěvek od Pago »

Už sa tu rozbehla diskusia, super, ďakujem :)

ITS:
s tým sedlom som nejako počítal, to sme už v práci zistili, že obyčajné šupátka nie sú vhodné. Ale zistili sme aj, že je jednoduchšie použiť jednosmerný ventil a v tom prípade môže byť rozvádzač šupátkový. Priložím schému, čo som našiel, je to tam pekne nakreslené a odľahčovací ventil by som chcel použiť hydraulicky ovládaný, tiež je v tej schéme. Chcem to preto, aby som nemusel dávať tlakový snímač a zase elektrický ventil. V jednoduchosti je krása, bude to pekne v jednej kocke a bude sa to samo riadiť :)

Obrázek

krajan:

Chápem, je to jednoduché a účinné :) ale vlastne sa ti jedna poloos otáča rýchlejšie, keď máš druhú zabrzdenú. Čo na to hovoria satelity z dlhodobého hľadiska, tam sú tuším neni ložiská, alebo áno?

stanik84:

Ďakujem, konečne mi ten LKT naviják niekto popísal. Ešte by som sa spýtal, aký je tlak v tom okruhu, ktorý spína a brzdí navijáky, teda na tej malej kocke s akumulátorom?

Jednočinný valec s vratnou pružinou už mám pripravený, aj pár kusov elektroventilov, len ešte musím 12V cievky pohľadať v čarovnej skrini v dielni :smich: Včera som akurát čmáral na papier asi 3 varianty toho hydro valca na pritláčanie bubna. Ešte stále uvažujem, či na prevod použiť nejakú šikovnú prevodovku, napríklad reduktor s kombajna, alebo dať reťazové kolesá...uvidím, čo sa mi podarí zohnať, je to beh na dlhú trať, a ja som teda neni žiadny bežec :smich:

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Hydraulický naviják

#17 Nový příspěvek od krajan »

nuz mam este v zalozny . Dal som tam poriadne mazivo ..... Na moje tahanie to staci .....
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Hydraulický naviják

#18 Nový příspěvek od Pago »

Chcel by som sa poradiť s tunajšími hydraulikármi ohladne toho odlahčovacieho ventilu, ktorý chcem použiť. Je to v priloženom odkaze na str. 22.

http://old.comatrol.com/attachments/art ... atalog.pdf

Máte s tým niekto nejaké skúsenosti? A ešte som narazil na jednu vec v tom katalógu, je tam na výber PILOT RATIO, to je pomer ovládacieho tlaku ku tlaku v potrubí, ktoré bude rozpájať?

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Hydraulický naviják

#19 Nový příspěvek od Pago »

Načmáral som schému pre lepšiu predstavu

Obrázek

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Hydraulický naviják

#20 Nový příspěvek od stanik84 »

V té ovládací části u LKT je 55 atm.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Hydraulický naviják

#21 Nový příspěvek od ITS »

Několik poznámek"

Slovní název "odlehčovací ventil" někdy nebývá jednoznačný. Pod názvem se skrývá jak obyčejný pojišťovák, tak také ventil, který umí poslat průtok do odpadu bez odporu. Proto je nákup nutno konzultovat. Ani schématický obrázek nebývá jednoznačný. Z praxe jsem vysledoval, že proti takovému ventilu je nějaký odpor konstruktérů. Raději použijí regulační čerpadlo s regulací na konstantní tlak.

Ventil od Comatrolu, na který máš odkaz, je sedlový ventil "kartridžového" typu ( vložkového typu). Použití naráží na nutnost zhotovení kavity ( díry ), která není jednoduchá. Na jednodušší typy těchto ventilů se blok dá sehnat.

Pod akumulátor se zpravidla používají komplet bloky pro nabíjení a jištění zároveň. https://www.hydroma.cz/ventily/hydrauli ... ventily-1/

Schéma, které jsi nakreslil, obsahuje šoupátkový ventil, kterým tlak uteče.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Hydraulický naviják

#22 Nový příspěvek od Pago »

Stanik84:

Ďakujem, od toho sa odrazím pri dimenzovaní.

ITS:

V bývalej práci, kde mi to vedia objednať, tak tam nieje nikto, kto by mi vedel s tým poradiť. Tvoje poznámky sú na mieste, ešte budem študovať ten katalóg, ale zdá sa zatiaľ, že by to fungovať mohlo. Poistné ventily sú v inom katalógu a tento odlahčovací je spolu zo sekvenčnymi. Napr. Argohytos takéto niečo nevyrába a inde sa nedohovorim, keďže cudzie jazyky viem max. prečítať... Regulačné čerpadlo je dobré riešenie, ale pre takéto malé prietoky asi zbytočné.
A inak cerpadlo už mám aj s domčekom a ložiskom.

Je to cartridge, o tom viem a podľa objednávacieho kódu to dodávajú aj s kavitou, dokonca s rôznymi pripojovacími závitmi.

Odkaz z hydromy si pozriem, to som nevedel, že existuje, možno by sa dalo niečo použiť. Aj keď osobne rád používam samostatné bloky vždy s jednou súčiastkou. Alr na takéto zariadenie by sa hodilo niečo kompaktné, možno sa aj potrápiť a nakresliť a rozvŕtať nejaký blok...

To šupatko som nedomyslel...dal som ho tam kvôli tomu, že má možnosť aj pákoveho ovládania, teda by sa dalo fungovať aj bez elekriky, pri poruche napr. Buď by to chcelo nejaký hydraulicky ovládaný sedlový ventil alebo to proste bez elektriky nepôjde...A keby to už bez tej elektriky nešlo, tak takú variantu už mám vymyslenú. Ale ja to chcem aj bez elektriky :smich: takže ešte pár večerov pri tom strávim.

Za každý príspevok som vďačný, pomáha mi to posúvať sa nejakým smerom a šetrí peniaze, lebo toto by boli drahé pokusy...

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Hydraulický naviják

#23 Nový příspěvek od stanik84 »

Tady máš přímo Lakatošáckou : https://www.bendula.sk/bendulam/eshop/3 ... tora-Hydac

Můžeš si to projít, je to online katalog... Pak ještě Orvex, Zend Zlínsko, Agroad, Atp motor, Tesas Nepomuk (zadní kardan jsem na Slovensku sehnal za 7500 a oni myslím chtěli nějak 24 :-) )

Jinak dílenská příručka na LKT (80 i 81 Turbo) je na Agroad. Máš tam popsáno, i jak se nastavuje pojišťovák přes škrtící ventil atd... Nedávno jsem to měl všechno rozhozený.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Hydraulický naviják

#24 Nový příspěvek od Pago »

Super, ďakujem, budem študovať :)

mike
Příspěvky: 195
Registrován: pon lis 24, 2008 11:02 pm
Bydliště: Brezno

Re: Hydraulický naviják

#25 Nový příspěvek od mike »

Tak ako pokracujes s navijakom?
Daj nejake novinky.
M.

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Hydraulický naviják

#26 Nový příspěvek od Pago »

No momentálne žiadno, mal som cez víkend svadbu a teraz doháňam roboty, čo som minulý týždeň odkladal :) ale pribudli nejaké reťazové kolečká medzičasom, tak zhromažďujem materiál. Bude to stavba na nejaký ten rôčik :D ale možno prekvapím :D ale mám v hlave novú schému hydraulického ovládania, tak to tu v blízkej dobe dám, len to musím nakresliť na papier

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“