Jaký reverzní hydromotor pro fixační klec

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Jaký reverzní hydromotor pro fixační klec

#241 Nový příspěvek od Majkl1 »

Tak jsem utáhl oba seřizováky (musel jsem rozštípat plastovou krytku) na omezovači na krev a hned krávy začaly levitovat :-)
Takže ITS měl (jako vždy) pravdu. 8)

Zachytil jsem ale ještě jeden nešvar - dva hydromotory, které jsou napojené na poslední (4tý) rozvaděč v sérii, sice mají max. kroutící moment, ale jejich otáčky jsou nižší a se zátěží klesají ještě výrazněji, než mají stejně velké motory napojené na předchozí rozvaděče. Tyto motory nemají ten zpropadený omezovací ventil. Myslel jsem, že jsem poslední rozvaděč omylem zapojil špatně, že jsem vstup od pumpy napojil na přepad z předchozího rozvaděče, ale zapojení hadic zkontrolováno a je správně. Světlost hadic je lehce naddimenzována - jak pro hlavní okruh, tak pro samotné motory.
Nedává mi to smysl. Jak to, že v sériově zapojeném okruhu mají koncové motory nižší otáčky? Dá se nějak poznat, zda předposlední rozvaděč "neodklání" část průtoku do přepadu?

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jaký reverzní hydromotor pro fixační klec

#242 Nový příspěvek od ITS »

Raději se budu častěji ptát. :D
Slovo v sérii je myšleno pro rozvaděče, nebo pro dva motory ?

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jaký reverzní hydromotor pro fixační klec

#243 Nový příspěvek od ITS »

Raději se budu častěji ptát. :D
Slovo v sérii je myšleno pro rozvaděče, nebo pro dva motory ?

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Jaký reverzní hydromotor pro fixační klec

#244 Nový příspěvek od Majkl1 »

V sérii jsou rozvaděče. Motory jsou vždy jen sólo. Na každou sekci jeden.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Jaký reverzní hydromotor pro fixační klec

#245 Nový příspěvek od ITS »

Rozvaděče mají, samozřejmě, vývod HPCO, který napájí další rozvaděč. Aby tomu tak mohlo být, tak se v prvním rozvaděči namontuje, pod výstupní HPCO hrdlo, speciální zátka, které zruší volný, klidový, průtok rozvaděčem do odpadu. Tohle se pak bude dít až v dalším rozvaděči - obecně řečeno v tom posledním. Opravdu může ta zátka být špatná, zapomenutá a pak rozvaděč teče do odpadu. A tohle tečení se pak projevuje v následujícím ( následujících ) rozvaděčích.

Takže kontrola zátky v předposledním rozvaděči.
Rozvaděč má jednu odpadní hadici a pokud je v klidu ( bez zatažení za páku ), tak z té hadice nic nesmí téct. Poslední rozvaděč má také jednu hadici do odpadu a tam teče stále.

Majkl1
Příspěvky: 138
Registrován: úte čer 16, 2020 12:45 pm
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: Jaký reverzní hydromotor pro fixační klec

#246 Nový příspěvek od Majkl1 »

Přesně to mě napadlo při usínání - že v předposledním rozvaděči na vývodu T (přepad do nádrže) by neměl protékat žádný olej (v nulové poloze všech páček daného rozvaděče). Tak až budu u klece, tuhle hadici zkusím povolit. Jen to bude chtít pořádný kýbl - kdyby něco. Čerpadlo dává 15L/min. Možná tu HPCO přírubu dám zrovna jinou.
Použil jsem jen nové věci, nic použitého. Ale jelikož byla už vadná jedna komponenta, nikde není psáno, že nemůže být už výroby vadná další.

Opět moc díky za nasměrování. 8)

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“