Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#1 Nový příspěvek od Ondras83 »

Co můžu použít? Z tohoto sortimentu www.hydrolider.cz

Případně mám k dispozici doma amk16, zubové čerpadla NS-10 (ruské 10cm na ot), šlo by to použít?
Na traktoru mám čerpadlo nsz 10 (https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Hydra ... SILA/12422)

Momentálně mám v plánu z toho udělat půdní vrták 200mm, další věci jsou poté na snade. Je mi jasný, že to neutahne 20kw rotavator nebo mulcovac.

Něco jsem četl, ale to je všechno 63l čerpadla a 80l oleje v nádrži, ale na ty naše malotraktory nic moc


Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#3 Nový příspěvek od Pago »

Ja by som išiel do orbitového hydromotora, niečo takéto, ako v odkaze nižšie, pretože to má slušný výkon.

https://www.hydrolider.cz/hydraulicke-m ... 5-375ot-ms

len si treba prepočítať podľa prietoku nejaké otáčky, aby to vrtalo svižne. Osobne som vrtal s tou súpravou vahva jussi a je to bieda, človek by pri tom aj zaspal a každý kamienok to zastaví.

Podľa mňa by malo byť na tom vrtáku okolo 100ot/min a teda podľa parametov čerpadla, keď máme 10ccm/ot, to by sme mohli rátať s nejakými 20l/min. Z tabuľky hydromotora MR160 vyplýva pri tomto prietoku 120ot/min zhruba. Takže by sa to dalo použiť :)

S kamarátom sme robili vrták a dali sme takýto motor, akurát 250tku, pretože on má 32ccm/ot čerpadlo a ide to super.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#4 Nový příspěvek od ITS »

Pro použití na vrták je nutno v té výkonové tabulce hledět na kroutící moment. Je zde v daNm, což je jako by v kilogramech na metrové páce, což je představitelné. Takový vrták bez převodovky je o ničem. Ty kilowaty se do něho nedostanou. Ty potřebují více otáček a tedy převodovku. A více otáček je o čerpadle. Chce to chvíli násobit a dělit a pak něco vyrábět, nebo to udělat z toho co je a pak se divit, že je to pomalé, nebo slabé.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#5 Nový příspěvek od Ondras83 »

Asi se na to vykašlu...hrabnu podkopem a nemusím stavět vrták

Každopádně mám to ruský čerpadlo 10cm3/ot, tak ho zkusím, jak to bude fungovat na nějaký další projekty

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#6 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Dej tomu čerpadlu 3000/min a máš třicet minutových litrů. Ve spojení s orbitovým hydromotorem 100cm3 bys byl na 300/min. To snad na vrták stačí. Nebo menší 80cm3 a bude to ještě rychlejší. Bez převodu, napřímo. Někdo to tady před delší dobou takhle měl, jak mu to chodilo, netuším nebo nepamatuju.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Skúsim tu pokračovať, možno niekto poradí :hm:
Omylom som domov dovliekol lavotočivý mulčovač záber 90cm , spalovák lavotočivý nezoženiem, ostáva len hydromotor.
Poradí niekto aký? čerpadlo mi dáva 25l/min 1500rpm (multicar M22), teoreticky ho viem aj vymeniť za silnejšie. Ale z údajov v tabulkách Hydrolider.cz som jeleň
Aké rpm, kw, Nm potrebujem na metrový mulčovač. :hm:

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#8 Nový příspěvek od ITS »

Koupil si slona a ptá se, jestli se mu vleze do králíkárny.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#9 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

oco - hydromotorem (kromě jiného) poháním mulčovač 125cm v čelním provedení. Pochází z cepákový hlavy co s tím sekaj příkopy u silnic. Má na sobě originál zubovej hydromotor přímo na hřídeli a jestli si dobře pamatuju, má okolo 100 cm3/ot. Teče mi tam teoretických 54 minutových litrů, tlak 180 barů. Jenže mám čtyřválec Slavii 30kW. Jestli teoreticky můžeš laborovat s čerpadlem je fajn ale musí to prakticky utáhnout ten motor z M22.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#10 Nový příspěvek od oco13 »

Ďakujem Vladimíre. Ide mi vlastne o to ktoré z parametrov pri HM a čerpadle mám dávať do súvislostí. Z tohto čo ste tu zatial písali som pochopil že na savosť 100ccm/rpm hydromotora potrebujem asi 20ccm/rpm čerpadla . O výkon motora obavy nemám mám na oboch traktoroch 50kw diesle z osobákov.
Na stránke Hydrolídra som našiel ozubený hydromotor https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Hydra ... rrency=EUR
zo savosťou 22ccm a týmito parametrami
Obrázek
Aké čerpadlo k nemu hladať - podla savosti alebo podla prietoku?
A druhá vec čo ma trocha zarazila - na Terablickových stránkach som sa dočítal že hydromotor nemôžem dávať cez klasický rozvádzač. Teda ako s tým ? už mám na traktore po dva vývody na rýchlospojky , treba ešte tretí?

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#11 Nový příspěvek od palobobo »

OCO: zase ďalší krám do chalupy :D :D :D ved ten spalovak otoč opačne, neverím že na tie tvoje prdaky dokážeš narvať takú hydrauliky aby ti seriózne ťahala mulčovač, nehrialo sa to a podobne aby si tam dostal dostatočne hrubé hadice a podobne.......

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Zatial všetko z hydrauliky mi funguje (musím zaklopať), Tak prečo neskúsiť aj toto :typek: Oproti kardanu má HM výhodu že hadice sú flexibilnejšie, a vôbec nemusia byť hrubé - pripojovacie šroubenia sú pol cola - teda bežné hadice aké tam mám aj teraz.

Obrázek
A ako na tomto otočíš spalovák? :-/
Ešte opravujem :typek:
Na savosť HM 100ccm/rpm potrebujem čerpadlo 40cc/rpm - je to správne?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#13 Nový příspěvek od oco13 »

Ešte ak by som mohol poprosiť , kolegovcov čo vedia čítať DDR dokumenty k Orste aby mi pomohli to prečítať :friends:
Mám čerpadlo Orsta tgl 10859 s označením A25
http://hydraulika.tode.cz/download/cerp ... L10859.pdf tu je tabulka, len ja som z nej blbý. :help:

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#14 Nový příspěvek od krajan »

spalovak otocis uplne v pohode bez problemu ... ( teda otacky :-)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#15 Nový příspěvek od oco13 »

Aj mi prezradíš ako?

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“